Jdi na obsah Jdi na menu
 


Diskuzní fórum

24. 5. 2013

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ruční mazání a roztahaný olej

(Miloš, 3. 12. 2019 13:29)

Zdravím. Má někdo s exentristů jakékoliv zkušenosti s hrou na takovýchto drahách a byl by ochotný se o to se mnou podělit? Moc děkuji koudu@centrum.cz

Kam se poděl Zličín?

(Zdeněk Mára, 17. 3. 2018 21:38)

Marně se pokouším dohledat výsledky naší skupiny ze Zličína. Kulda

Re: Kam se poděl Zličín?

(MS, 18. 3. 2018 0:57)

Ahoj, od rozhodčího vše dorazilo v sobotu, tak to hned přidáváme... V článku je výsledková listina v pdf a proklik na výsledkovou databázi.

Chybějící termíny

(Mára Zdeněk, 14. 2. 2018 20:33)

Ahoj,Milan prosím proč nikde nejsou termíny naší ligy?Abychom si mohli udělat volno bylo by dobré je znát. díky Zdeněk

Re: Chybějící termíny

(Milan Soušek, 15. 2. 2018 1:25)

Ahoj Zdendo, no to je jednoduché, termíny skupiny vyjednává organizátor skupiny a tím je Jirka Marval. Jakmile termíny vyjedná a pošle nám je, ihned je zveřejníme i u nás na webu. Do dneška nám Jirka nic neposlal. Zkusím zjistit dotazem. Díky za dotaz a hezký den!
MS

Opět ta škatulata

(Mára Zdeněk, 17. 7. 2017 23:53)

Na Zličíně byly změněny termíny dvou posledních kol SBL. 12.10. nám tak vychází poslední kolo. Protože o stařečky je nouze,hrajeme ve třech a právě v tento den pro nás začíná ABL. Jedno družstvo se tak bude muset obejít beze mne. Nechci o závěr SBL připravit své spoluhráče,sic nám v soutěži o nic nejde.Nějakou chvíli jsme s ní ale letos strávili.Na straně druhé je ale start podzimní části ABL.V našem družstvu hraji s nejlepším průměrem.Můžete mi poradit koho mám nechat ve štichu? To se nemůžete pořádně domluvit?

Re: Opět ta škatulata

(Milan Soušek, 18. 7. 2017 0:24)

Ahoj Zdeňku, jediný, kdo rozhoduje o termínech jednotlivých skupin je její organizátor, rozhodčí. Tím je Jiří Marval, který ale často říká, že tam vůbec není a rozhodčím je Tomáš Gregor. Já osobně tam nejsem, starám se o Ovčín. Takže já to vlastně na 100% ani nevím, kdo je tam rozhodčí, kdo ne a kdo rozhoduje o termínech.
Napíšu ČBA, která na hrací dny dodává rozhodčí, zda by to mohli vyřešit a pokud dostanu nějakou odpověď, dám ji na vědomí.
Díky za pochopení
Milan Soušek

Re: Opět ta škatulata

(Milan Soušek, 18. 7. 2017 18:11)

Ahoj Zdeňku podruhé!
Tvoji připomínku jsme probrali s ČBA. V SBL Zličín je organizátorem skupiny Jirka Marval, ten sjednává termíny, informuje kapitány, ap. Rozhodčím na jednotlivých hracích dnech je Tomáš Gregor. Co se týká změny termínu, Jirka Marval potvrdil, že se změnou souhlasili všichni kapitáni týmů, včetně toho vašeho. Nový termín byl tedy zařazen do oficiálního kalendáře SBL. Změna proběhla před pár týdny. Druhá věc je ta vaše termínová kolize: rozlosování ABL proběhlo před pár dny, tedy dlouho po změně termínu SBL. Bohužel ze strany ABL nebyl brán zřetel na to, že vaše skupina hraje SBL ve stejném termínu. Na termínové kolizi Jirka Marval nenese žádnou vinu. Já osobně bych Ti doporučil obrátit se na organizátora ABL a požádat o změnu termínu vaší skupiny. Pokud bys toto chtěl udělat, vyčkej, prosím, pár dnů, Jirka Marval se prý s vámi uvidí brzy a pokusí se iniciativně s vámi dohodnout na novém termínu SBL, pokud k tomu bude prostor na centru a souhlasili-li by s tím kapitáni všech týmů SBL. Pokud by se nepovedlo tohle řešení, pak doporučuji, aby ses obrátil se žádostí o změnu termínu na ABL. Věřím, že se to ať tou anebo tou cestou vyřešit podaří. Faktem je, že bowlingových akcí všeho druhu je celkem dost a kolizím termínů tak dost dobře nelze vždy zabránit. Hezký den Ti přeji!

Re: Re: Opět ta škatulata

(Mára Zdeněk, 19. 7. 2017 0:48)

Ahoj Milane,děkuji za osvětlení situace. Se změnou termínu jsem jistě souhlasil jako další kapitáni.Nemohl jsem však předpokládat,že nový termín bude kolidovat s podzimním začátkem ABL.Domníval jsem se,že pokud došlo ke sloučení těchto dvou organizací,nemělo by dojít ke střetu termínu v ligových soutěžích. Dnes jsem o tom mluvil s Jirkou Marvalem který s Tomášem Hlůchem hledají nový termín pro SBL.V každém případě se případná změna datumu dotkne dalších družstev. Při dnešní počítačové propojenosti by snad tomuto bylo možné předejít. přeji co nejméně podobných problémů,Kulda Mára

Re: Re: Re: Opět ta škatulata

(MS, 12. 9. 2017 0:33)

Ono tohle je trochu chybný pohled. Sice došlo ke sloučení ABL a soutěží ČBA, nicméně pořadatelem Seniorské Bowlingové Ligy není ČBA, ale Seniorbowling CZ společně s ČBA. Na věci to ale asi nic nemění, i kdyby SBL pořádala ČBA sama coby její projekt, stejně by k termínovým kolizím docházelo úplně stejně, jako tomu bylo teď. Termíny SBL jsou dány v podstatě rok dopředu, termíny ABL se vypisují jednou za půl roku, přičemž ABL nebere ohled na jakékoliv jiné soutěže. Těch bowlingových akcí je opravdu hodně, průměrně vycházejí 2 až 3 akce na každý den mimo pátku (ten nemá zřejmě nikdo rád) a tak jsou termínové kolize jen logickým důsledkem tohoto stavu. Jak mi ale psal J. Marval, podařilo se vyjednat nový termín, který jsem už napsal i do Termínového kalendáře SBL a tak snad bude i tento problém vyřešen.
Přeji ti hezký den a bowlingové úspěchy!

Zapracoval šotek?

(Mára Zdeněk, 26. 6. 2017 18:45)

V noci jsem urgoval výsledky ze 6. zličínského kola SBL. Dnes se sice objevil komenář tohoto kola, tabulky jsou však z kola pátého.

Re: Zapracoval šotek?

(Milan Soušek, 27. 6. 2017 2:11)

Výsledkovou listinu jsme obdrželi bohužel až od ČBA, nikoliv přímo od rozhodčího, což by mělo být samozřejmostí. Z ČBA zaslali starý soubor, který jsme zveřejnili, o den později přišel z ČBA další, tentokrát již správný soubor, jenž je již u nás na webu také vložen. Doufejme, že se takové věci už stávat nebudou, napsali jsme do ČBA a požádali o nápravu do budoucna.

Re: Re: Zapracoval šotek?

(Mára Zdeněk, 27. 6. 2017 8:06)

Děkuji

Proč to v dnešní době tak dlouho trvá

(Mára Zdeněk, 26. 6. 2017 0:14)

Naše liga se na Zličíně hrála 22.6. Na stránkách asociace je jen strohý komentář. Tedy žádná čísla. Při takto dlouhých dodacích lhůtách mám problém s aktualizací ručně psané kroniky. Zajímalo by mne, co brání zveřejnění výsledků. Také bych se rád dozvěděl zda je někde podobný blázen jako já který bowlingové dění svého klubu zpracovává v ruční podobě. děkuji Kulda, kapitán Rovinářů z Kladna.

Re: Proč to v dnešní době tak dlouho trvá

(Milan Soušek, 26. 6. 2017 13:23)

Ahoj Zdeňku, k tvé poznámce - prosím podívej se na Aktuality, příspěvěk z 26.06.17 ohledně 6. kola SBL Praha Zličín. Je to tam popsané, co a jak. Budeme se to snažit řešit.... Díky za připomínku, je naprosto oprávněná.

Změna herny

(Pitaš Vlado, 23. 1. 2017 17:11)

Strajku, kamarádi !
Oznamuju změnu herny : Tým SK BP Lumen bude startovat v Ústí n.O., protože v Trutnově se to nedalo dohromady. Tam snad až dýl, až ty mladý zestárnou !!

Dostává rozhodčí odměnu ?

(Jarda SAHULA, 14. 10. 2016 14:36)

V jednom ročníku za dvě družstva ?
(MS, 28. 1. 2016 12:14)
Dobrý den,
v jedné sezoně může hráč odehrávat pouze za jediný tým. Hraní za více týmů ve stejné sezoně povoleno není.
Byl nebo je s tím nějaký problém?
Hezký den!
Milan Soušek

Pravidla by měli dodržovat všichni. I v Ústí nad Orlicí při posledním hracím dnu nechá hrát rozhodčí p.Dologa za Kosatky přestože už hrál za Ohnivé draky. V propozicích je 8 hracích dnů zde se hraje 12. Navíc mě ale překvapilo, že se vybírá 100,-kč za hráče a odměna konkrétně na této herně za druhé místo 3 oznáčky pro 5 hráčů. TRAPNE !!! To už nedávejte nic, ať se oznáčky nemusí dělit.

Re: Dostává rozhodčí odměnu ?

(Milan Soušek, 14. 10. 2016 19:03)

Dobrý den, pane Sahulo!
Díky za komentář, dotazy a upozornění na dvojí start jednoho hráče za dva různé týmy.
K jednotlůivým bodům příspěvku:
- Máte pravdu, pan Dolog skutečně hrál ve stejné sezoně ve dvou různých týmech. Tuto záležitost rozhodně prošetříme a dáme vědět, jak to dopadlo.
- Propozice určují 8 kol v každé skupině SBL. Rozhodčí skupiny nás požádal o rozšíření na 12 kol s tím, že všichni kapitáni s tím souhlasí. Protože tím žádný tým není nijak poškozen nebo zvýhodněn, nebyl důvod nesouhlasit. Proto se u vás hrálo 12 kol.
- Registrační poplatek za hráče a rok je celkem standardní, nikdy s tím nebyl žádný problém. Registrační poplatek byl oproti předchozí sezoně snížen.
- Ceny v jednotlivých skupinách jsou poháry pro 1., 2. a 3. tým, pro autora nejvyššího náhozu a pro nejlepší ženu skupiny. To je asi obvyklé pro naprostou většinu ligových soutěží v ČR. Hlavní ceny, velký raut atd. jsou určeny pro Finále SBL. Navíc pro zcela všechny hráče každé skupiny byl připraven upomínkový odznak tématicky a provedením navazující na předchozí ročníky SBL. Počet odznaků vycházel z počtu hráčů hrajících za jednotlivé týmy každé skupiny. Pokud Vám z nějakého důvodu chybí, můžeme zaslat z rezervy.

Hlavní pochybení vidím ve dvojím startu. Jak jsem uvedl, nechám věc prošetřit a podle toho přijmeme případná opatření.
S přáním hezkého dne
Milan Soušek

Re: Dostává rozhodčí odměnu ?

(Milan Soušek, 15. 10. 2016 0:36)

Pane Sahulo, podávám zprávu o výsledku šetření ve věci strartu hráče Pavola Dologa za dva různé týmy ve stejné herní sezoně.
Věc jsme urgentně prošetřili s tímto výsledkem: Pavol Dolog odehrál soutěžní zápasy v sezoně 2015-16 za dva různé týmy. Bylo rozhodnuto, že veškeré jeho hry za tým Kosatki byly anulovány (jakoby nehrál nikdo). To ovlivnilo i celou Výsledkovou listinu, nikoliv však pořadí týmů po závěrečném 12. kole.
Věříme, že tato událost bude ponaučením jak pro všechny hráče SBL, pro kapitány všech týmů v SBL, jakož i pro rozhodčí jednotlivých skupin a že k podobné situaci již nedojde.
Děkujeme Vám za upozornění na daný problém. Výsledková listina po anulaci her Pavola Dologa za tým Kosatki již na našem webu byla zveřejněna.
Milan Soušek, předseda Seniorbowling CZ

Quo vadis SBL ?

(Vlado Pitaš, 14. 7. 2016 16:05)

Strajku zdar ! Dávám na zvážení a na veřejnou diskuzi námět, zda hrací rytmus, který je teď " jednosezónní ", nezměnit po vzoru ABL. Vím, že by to bylo finančně náročnější / ale to se dá řešit /, ale asi by to zvýšilo atraktivitu. Takto postavená soutěž je příliš rozvláčná a tím ztrácí na zajímavosti. Rychlejší obměna hráčů v družstvech, nástup nových heren a týmů, to vše by přineslo zvýšení zajímavosti a dramatičnosti. Do mezinárodního finále by postupovali nejlepší týmy z obou půlročních cyklů.
Samozřejmě další úpravy jsou možné.
Co na to OV SBL a hlavně hráčská základna, pro kterou to je směrováno ?
Děkuji předem za reakce všeho druhu !