Jdi na obsah Jdi na menu
 


Diskuzní fórum

24. 5. 2013

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Změna herny

(Pitaš Vlado, 23. 1. 2017 17:11)

Strajku, kamarádi !
Oznamuju změnu herny : Tým SK BP Lumen bude startovat v Ústí n.O., protože v Trutnově se to nedalo dohromady. Tam snad až dýl, až ty mladý zestárnou !!

Dostává rozhodčí odměnu ?

(Jarda SAHULA, 14. 10. 2016 14:36)

V jednom ročníku za dvě družstva ?
(MS, 28. 1. 2016 12:14)
Dobrý den,
v jedné sezoně může hráč odehrávat pouze za jediný tým. Hraní za více týmů ve stejné sezoně povoleno není.
Byl nebo je s tím nějaký problém?
Hezký den!
Milan Soušek

Pravidla by měli dodržovat všichni. I v Ústí nad Orlicí při posledním hracím dnu nechá hrát rozhodčí p.Dologa za Kosatky přestože už hrál za Ohnivé draky. V propozicích je 8 hracích dnů zde se hraje 12. Navíc mě ale překvapilo, že se vybírá 100,-kč za hráče a odměna konkrétně na této herně za druhé místo 3 oznáčky pro 5 hráčů. TRAPNE !!! To už nedávejte nic, ať se oznáčky nemusí dělit.

Re: Dostává rozhodčí odměnu ?

(Milan Soušek, 14. 10. 2016 19:03)

Dobrý den, pane Sahulo!
Díky za komentář, dotazy a upozornění na dvojí start jednoho hráče za dva různé týmy.
K jednotlůivým bodům příspěvku:
- Máte pravdu, pan Dolog skutečně hrál ve stejné sezoně ve dvou různých týmech. Tuto záležitost rozhodně prošetříme a dáme vědět, jak to dopadlo.
- Propozice určují 8 kol v každé skupině SBL. Rozhodčí skupiny nás požádal o rozšíření na 12 kol s tím, že všichni kapitáni s tím souhlasí. Protože tím žádný tým není nijak poškozen nebo zvýhodněn, nebyl důvod nesouhlasit. Proto se u vás hrálo 12 kol.
- Registrační poplatek za hráče a rok je celkem standardní, nikdy s tím nebyl žádný problém. Registrační poplatek byl oproti předchozí sezoně snížen.
- Ceny v jednotlivých skupinách jsou poháry pro 1., 2. a 3. tým, pro autora nejvyššího náhozu a pro nejlepší ženu skupiny. To je asi obvyklé pro naprostou většinu ligových soutěží v ČR. Hlavní ceny, velký raut atd. jsou určeny pro Finále SBL. Navíc pro zcela všechny hráče každé skupiny byl připraven upomínkový odznak tématicky a provedením navazující na předchozí ročníky SBL. Počet odznaků vycházel z počtu hráčů hrajících za jednotlivé týmy každé skupiny. Pokud Vám z nějakého důvodu chybí, můžeme zaslat z rezervy.

Hlavní pochybení vidím ve dvojím startu. Jak jsem uvedl, nechám věc prošetřit a podle toho přijmeme případná opatření.
S přáním hezkého dne
Milan Soušek

Re: Dostává rozhodčí odměnu ?

(Milan Soušek, 15. 10. 2016 0:36)

Pane Sahulo, podávám zprávu o výsledku šetření ve věci strartu hráče Pavola Dologa za dva různé týmy ve stejné herní sezoně.
Věc jsme urgentně prošetřili s tímto výsledkem: Pavol Dolog odehrál soutěžní zápasy v sezoně 2015-16 za dva různé týmy. Bylo rozhodnuto, že veškeré jeho hry za tým Kosatki byly anulovány (jakoby nehrál nikdo). To ovlivnilo i celou Výsledkovou listinu, nikoliv však pořadí týmů po závěrečném 12. kole.
Věříme, že tato událost bude ponaučením jak pro všechny hráče SBL, pro kapitány všech týmů v SBL, jakož i pro rozhodčí jednotlivých skupin a že k podobné situaci již nedojde.
Děkujeme Vám za upozornění na daný problém. Výsledková listina po anulaci her Pavola Dologa za tým Kosatki již na našem webu byla zveřejněna.
Milan Soušek, předseda Seniorbowling CZ

Quo vadis SBL ?

(Vlado Pitaš, 14. 7. 2016 16:05)

Strajku zdar ! Dávám na zvážení a na veřejnou diskuzi námět, zda hrací rytmus, který je teď " jednosezónní ", nezměnit po vzoru ABL. Vím, že by to bylo finančně náročnější / ale to se dá řešit /, ale asi by to zvýšilo atraktivitu. Takto postavená soutěž je příliš rozvláčná a tím ztrácí na zajímavosti. Rychlejší obměna hráčů v družstvech, nástup nových heren a týmů, to vše by přineslo zvýšení zajímavosti a dramatičnosti. Do mezinárodního finále by postupovali nejlepší týmy z obou půlročních cyklů.
Samozřejmě další úpravy jsou možné.
Co na to OV SBL a hlavně hráčská základna, pro kterou to je směrováno ?
Děkuji předem za reakce všeho druhu !

oprava

(Brzokoupil Ol, 10. 3. 2016 11:18)

Dobrý den, nevím kdo do příspěvku výsledky/Olomouc dat 4.3 přimontoval foto na kterém má být tým Carciton , to není foto tohoto týmu, ale týmu Frmol společně s Janou Lébrovou - jediná z této fotky hraje za Carciton. Prosím opravte to a současně tímto prosím Jana Spáčila ať fotky jednotlivých týmů z Olomouce aktualizuje. Děkuji

Re: oprava

(MS, 10. 3. 2016 12:46)

Dobrý den, to je "naše práce", tedy při vkládání dat na web. Bohužel jsme ani přes urgence z Olomouce nedostali v letošním ročníku ani jednu fotku týmů... Proto jsme použili fotku z loňska, vyměnili jsme ji teď ale za jinou, i když ani tady není tým Car Citon kompletní... bohužel jinou nemáme. Pak jedině bez fotky.
Dodání fotek znovu zaurgujeme. Možná na místě až bude další kolo, byste to mohl Honzovi Spáčilovi připomenout... Děkuji!
Milan Soušek

V jednom ročníku za dvě družstva ?

(Machajda, 28. 1. 2016 11:39)

Možná jen nerozumím výkladu Propozic, kde se v § 20 c) píše, že hráč může hrát v herní sezóně zásadně vždy za jeden tým, je povoleno nějaké hostování, nebo přestup v rozehrané sezóně ?

Re: V jednom ročníku za dvě družstva ?

(MS, 28. 1. 2016 12:14)

Dobrý den,
v jedné sezoně může hráč odehrávat pouze za jediný tým. Hraní za více týmů ve stejné sezoně povoleno není.
Byl nebo je s tím nějaký problém?
Hezký den!
Milan Soušek

Re: Re: V jednom ročníku za dvě družstva ?

(Machajda, 28. 1. 2016 13:43)

Možná je to jen shoda jmen ale 21.10. v týmu Rabbits (Ovčín) a 14.1. Black riders (Zličín) hrál hráč stejného jména, proto se ptám.

Re: Re: Re: V jednom ročníku za dvě družstva ?

(MS, 28. 1. 2016 15:47)

Děkujeme za upozornění. Budeme se tímto případem zabývat, vyžádal jsem si stanovisko rozhodčího a STK a na jejich základě OV SBL o daném případu rozhodne.
Milan Soušek

Re: Re: Re: Re: V jednom ročníku za dvě družstva ?

(MS, 5. 2. 2016 2:11)

Uvedený případ jsme podrobně prošetřili s tímto výsledkem: hráč Pavel Typolt se předem dotázal na možnost startu v týmu Rabbits Praha Senior coby výpomoc tomuto týmu s velkou marodkou svých hráčů předsedy STK Jiřího Berana, který to schválil s ohledem na to, že jeho domovský tým Black Riders měl první hrací den až v lednu 2016, tedy cca za 3 měsíce. Bohužel informace o tom se již nedostala dále k OV SBL, za což se předseda STK omluvil. OV SBL se vzhledem k daným okolnostem rozhodl nepřijmout žádné sankce ani tresty pouze s ohledem na to, že starty byly předem ohlášeny se zdůvodněním a Pavlovi schváleny předsedou STK. Zarážející je, že nás na danou skutečnost neupozornil rozhodčí skupiny Praha Zličín po, nebo lépe před, 1. hracím dnem SBL Praha Zličín v lednu 2016. OV SBL tuto událost považuje za mimořádnost a věří, že nic podobného se již v rámci SBL nebude opakovat.
V každém případě OV SBL děkuje za pozornost a upozornění.

Příšerný web

(Karel Pavlík, 18. 12. 2015 9:53)

Budete někdy měnit webdesign těchto stránek? Jsou totiž příšerné nejen barevným zpracováním, ale i rozvržením. Je to jak verze nějakého webu zdarma :( To že to někdo vydává jako oficiální stránku je jen k pláči.
Neberte to jako výsměch spíš jako profesionální kritiku, tak jsem zvědav jestli to raději nevymažete.
KP

Re: Příšerný web

(MS, 18. 12. 2015 11:04)

Pane Pavlíku, sháníte práci? Nejsem si jistý, jestli klávesy Ctrl+V na různých webech jsou tou správnou volbou...
Stránky se vyvíjejí postupně, design se časem měnit bude. Nejsem si jistý, zda to bude práce právě pro Vás.

Žádost o odsouhlašení změny termínu konání SBL PCE z 8.4.2014 na 1.4.2014

(ABB Vidlatá Seč-Anna Brokešová, 23. 3. 2015 18:55)

Ahoj Milane,
pro SBL Padubice byl doplněn termín posledního kola SBL na 8.4.2014.
Tento termín nám nevyhovuje, je možné po dohodě s hernou a se všemi
týmy SBL termín posunou na 1.4.2014?
Děkuji
Anna Brokešová

Přání do nového roku

(Vondrák Stanislav, 30. 12. 2014 19:40)

Přeji Všem do nového roku zdraví i štěstí a mnoho sportovních úspěchů na drahách. Za PAVOUKY - Praha Ovčín Stanislav Vondrák

Neopravené výsledky

(Anna Brokešová-ABB Vidlatá Seč, 11. 11. 2014 9:10)

Děkujeme za opravu věk.hendikepů. Bohužel nejsou opraveny(zvýšení věk. hen-dikepu) u L.Schůta celkové výsledky zápasů a zároveň p r ů m ě r y týmů.
Tzn.,že Schůt má opravený věk.hend. ale celkový výsledek družstva není opraven, to má samozřejmě vliv i průměr týmu.
Děkujeme
ABB Vidlatá Seč

Prosba o opravu

(Brzokoupil Oldřich, 25. 10. 2014 16:54)

Prosím, pokud to jde, opravte si text u fota z prvního kola v Olomouci, to není tým Car Citon Olomouc, ale tým Frmol 2 a Jana Lébrová
dík

Re: Prosba o opravu

(Milan Soušek, 11. 11. 2014 2:25)

Ano, opraveno, tohle byl náš chybný popisek, tak se omlouváme, je to změněné...

Handicap

(Ladislav Schůt, 8. 11. 2014 8:07)

Při 1. kole SBL v Pardubicích mi byl hlášen věkový handicap 2, což neodpovídá propozicím SBL (§ 14d).
Mé datum narození je 21.11.50. Ke dni zahájení SBL 1.9.14 mi již bylo 63 let.
Handicap mám mít tedy 3.
Prosím o opravu. Někdy by nám ta kuželka mohla chybět.
Děkuji Láďa.