Jdi na obsah Jdi na menu
 


Skupiny SBL před uzávěrkami

22. 9. 2013

Již 28 seniorských týmů se přihlásilo do Seniorské Bowlingové Ligy, přičemž další nejméně 3 přihlášky jsou reálně na cestě. Po jedné skupině velmi pravděpodobně vznikne SBL v Blansku, Pardubicích, Plzni a v  Ústí nad Labem. Dvě skupiny pak možná vzniknou na Radavě v Ústí nad orlicí a snad i v Praze. Ve všech těchto centrech mimo Blanska vyhlásil Organizační výbor SBL uzávěrky jednotně na 1. říjen 2013. Do této doby je tedy ještě možnost, aby se sem přihlásily další týmy.

Jaký je aktuální stav v jednotlivých centrech a skupinách:

V Plzni jsou další dva týmy jisté, i když ještě formálně nezapsané, takže je zde již nyní možné počítat se 4 týmy a tedy se splněnou podmínkou k otevření skupiny SBL. Termín uzavření přihlášek vyhlášen na 01.10.13.

Na Radavě v Ústí nad Orlicí je na cestě ještě jedna přihláška, bude zde tedy přihlášeno 7 týmů. Pokud se přihlásí ještě alespoň 1 tým, vzniknou zde dvě samostatné skupiny po 4 týmech, obě skupiny budou odehrávat současně ve stejné hrací dny. Pokud by se další tým nenašel, odehraje se zde jedna velká skupina. Také zde je již vyhlášen konečný termín 01.10.13.

Blansko čeká na poslední tým, čímž by byla skupina naplněna. Věříme, že se takový tým najde. jakmile se skupina naplní na 4 týmy, bude i zde vyhlášen 2 týdenní čekací termín na případného dalšího zájemce.

Luka bowling Pardubice disponují 5ti týmy, tedy skupina je připravena ke spuštění, i zde je již vyhlášen konečný čekací termín do 01.10.13.

Ústí nad Labem Klíše má 4 přihlášené týmy, konečný termín uzávěrky přihlášek je rovněž 01.10.13.

Praha, centrum Na Ovčíně - zde je nyní 6 týmů, skupina je tedy komplet naplněna, nicméně i zde lze ještě přijmout další týmy, rovněž do 01.10.13. Pokud se přihlásí další 2 týmy, budou zde vytvořeny skupiny dvě po 4 týmech. Hrací dny obou skupin budou společné pro obě skupiny. Pokud by se již nikdo nepřihlásil, zůstane zde jedna 6ti členná skupina, která může začít. Zde dokonce již známe 1. hrací den, kterým je 23.10.2013.

K dnešku je přihlášeno 31 týmů, další cca 3 přihlášky dojdou v nejbližších dnech, tedy celkem 34 týmů. Zveme další zájemce, kteří chtějí do SBL vstoupit a mít tak možnost zúčastnit se historicky 1. ročníku oficiální Seniorské bowlingové ligy a tedy pokusit se získat první udělený titul Mistra ČR seniorských týmů. Určitě neváhejte a zašlete přihlášky co nejdříve. Vyhlášeny jsou sice konečné uzávěrky příjmu přihlášek, ale to jsou termíny nejzazší, bude.li skupina naplněna do plného stavu dříve, bude zde vyhlášen stop stav ihned po naplnění skupiny.

Veškeré informace, včetně Propozic, přehledů přihlášených, ale i formuláře přihlášky do SBL najdete na zdejších internetových stránkách.

Nepromeškejte tedy svoji příležitost...

I po naplnění uvedených skupin se však přihlášky do SBL  a registrace do dalších center v souladu s Propozicemi SBL samozřejmě ještě přijímají, nejpozději však do konce liastopadu 2013.

A nakonec snad ještě jedna připomínka, která snad mohla někomu uniknout - registrační poplatek za hráče neplatí osoby ve věku 65+ let žádný, členové ESBC CZ a/nebo ČBA 100 Kč, nečlenové 200 Kč. Registrační poplatek za hráče platí pro celou sezonu 2013-14.

Všem dosud registrovaným týmům děkujeme, kapitány budeme oslovovat ihned po finálních uzávěrkách jejich skupin.

Milan Soušek, ESBC CZ