Jdi na obsah Jdi na menu
 


Seniorská liga: 6 skupin, 36 týmů. Uzávěrka dnes.

1. 10. 2013
K dnešnímu dni má Seniorská Bowlingová Liga jistých 6 skupin, v nichž bude odehrávat celkem 36 týmů. Jedná se o skupiny: Blansko (4 týmy), Pardubice, Luka bowling (7 týmů), Plzeň, Lucerna (6 týmů), Praha, Ovčín (7 týmů), Ústí nad Orlicí, Radava (8 týmů) a Ústí nad Labem, Klíše (4 týmy). Je tak zřejmé, že snaha ESBC CZ ve spolupráci s ČBA padla na velmi úrodnou půdu a za to patří všem přihlášeným seniorům velký dík. Finální uzávěrka příjmu přihlášek do těchto skupin je dnes, tedy 1. října 2013 o půlnoci. Pokud tedy jsou zájemci, ještě se mohou do kterékoliv skupiny kromě Ústí nad Orlicí přihlásit, to by však musela být přihláška skutečně expresní. Velmi žádoucí by to bylo především tam, kde je nyní 7 týmů, tedy v Pardubicích a v Praze. Pokud takový váhající tým existuje, poprosíme - přihlaste se opravdu nejpozději do dnešní půlnoci. Ale i ostatní centra ještě mají kapacitu. Srdečně zveme seniorky a seniory, šance uspět v historicky 1. ročníku SBL existuje a již jen samotná účast přináší zúčastněným týmům privilegium prvenství.
 
Naopak skupina nebude pravděpodobně otevřena, tedy aspoň ke dni 01.10.13, v centru Kostka Brno, kde je přihlášen jediný tým a ten není ochoten kamkoliv jinam cestovat. Tento tým bude i nadále čekat, zda se k němu někdo další připojí. Ale POZOR - tím, že se uzavírá uvedených 6 skupin SBL neznamená, že možnost přihlášek končí definitivně. I nadále přijímáme přihlášky seniorských týmů do kterýchkoliv center, včetně těch, kde už se bude liga odehrávat, protože definitivní uzávěrka příjmu přihlášek do SBL je až 30. listopadu 2013. To je skutečně nejzazší možný termín. Jakmile kterákoliv skupina bude mít 4 přihlášky týmů, může rovněž odstartovat s tím, že podmínky jsou zcela stejné, jako pro uvedených 6 center se zahájením SBL v říjnu 2013.
 
Co se teď bude dít: ve středu 02.10.2013 se sejde Organizační výbor SBL, který projedná úpravu Propozic SBL v bodě týkajícím s počtu týmů ve skupinách, navrhovaná úprava je 4 až 8 týmů ve skupině, do republikového finále postoupí 1 nejlepší tým ze skupin o 4 nebo 5ti týmech a 2 nejlepší týmy ze skupin s počtem týmů 6 až 8. Dále bude provedeno rozlosování týmů v jednotlivých skupinách a podle tohoto rozlosování budou týmy nasazovány k vzájemným zápasům. Info samozřejmě zveřejníme jak na těchto domovských stránkách SBL, tak i na webu ČBA.
 
V době od 02.10.2013 budou ve spolupráci s přihlášenými týmy sjednávány konkrétní hrací dny všech uzavřených skupin SBL pro rok 2013. Následně všichni kapitáni týmů obdrží jednak informace o hracích dnech, rozhodčích a organizátorech v centrech a dále podklady pro úhradu registračních poplatků v souladu s Propozicemi SBL. A pak... a pak se už reálně začne SBL odehrávat.
 
Ještě jednou díky všem přihlášeným seniorům a ještě jednou připomínáme - poslední zájemci o zařazení do uvedených skupin - hlaste se skutečně expresně, dnes je uzávěrka skupin uvedených nahoře.
 
Milan Soušek a Jiří Marval za OV SBL