Jdi na obsah Jdi na menu
 


SBL 2015-16 vrcholí

1. 9. 2016

Olomouc, Plzeň, Praha Ovčín, Praha Zličín a Ústí nad Orlicí. To jsou skupiny SBL, které v září a některé ještě i počátkem října budou dohrávat poslední kola své Seniorské ligy. Přesné termíny jsou v temínovém kalendáři.

A pak již bude SBL vrcholit. 16. října se hraje Baráž o finále SBL. Zde se utkají týmy ze třetích a některých i druhých míst konečné tabulky. Dostat se tudy do Finále SBL je velice nadějné. Sejde se zde celkem 8 týmů, z nichž 5 jde do Finále.

Národní Finále SBL je pak naplánováno na 28. října (státní svátek). 16 nejlepších týmů se zde bude pokoušet uspět a vybojovat nejvyšší příčky a mistrovské tituly. Navíc 5 nejlepších odtud se nominuje do Mezinárodního finále SBL. To se hraje střídavě v ČR a na Slovensku, letos je na řadě Slovensko. Tento prestižní souboj přijde na řadu 10. prosince v centru Petržalka Bowling Center, Bratislava.

Jak Národní Finále SBL, tak i Mezinárodní finále SBL zahrnuje i společný raut pro všechny účastníky.

Držíme palce a jsme zvědavi, kdo v uvedených soutěžích nakonec uspěje.

Sezona SBL 2015-16 byla přechodová. Přešli jsme z herního systému podzim - jaro na systém jaro - podzim. Důvodem je, že pro závěrečná klání nebyl v květnu, či červnu, dostatečný termínový prostor, v tomto období se koná řada dalších mistrovských akcí. Proto jsme změnili systém tak, že naše SBL vrcholí koncem roku, kdy je termínově přece jenom volněji. Sezona 2017 začne v lednu a skončí v listopadu.