Jdi na obsah Jdi na menu
 


SBL: 5 až 7 skupin bude otevřeno

16. 9. 2013

SBL se zdárně naplňuje týmy po celé republice. K dnešku (16.09.13) je přihlášeno již 21 týmů, přičemž minimálně 3 další zašlou přihlášku cca do týdne. Jaký je tedy aktuální stav:

Ústí nad Orlicí: přihlášeno 6 týmů, skupina uzavřena

Praha, Ovčín: přihlášeno 6 týmů, 1 přihláška na cestě. Zde budou otevřeny 2 skupiny. Čekáme do konce září.

Pardubice: přihlášeny jsou 4 týmy, čekací doba určena do 30.09.13, pak se skupina uzavře.

Blansko: 2 týmy přihlášeny, tady by mohl odehrávat i 1 tým z Brna. Čekáme ještě na minimálně 1 tým a může se začít.

Plzeň, Lucerna: zde je sice přihlášen jediný tým, ale místní organizátor má potřebný zbytek rozjednán, skupina by měla být 4členná do konce září. Pak se rovněž může začít.

Ústí nad Labem, Klíše: přihlášen 1 tým, další jsou ve stádiu sestavy, i zde reálně očekáváme naplnění skupiny do konce září.

Obecně budou všechny ligy, jež budou naplněny, zahájeny od října 2013. Ligy s nízkým počtem týmů budou čekat na další přihlášky. Co však je třeba zdůraznit - i když SBL bude již rozehrána, budeme stále přijímat přihlášky libovolných týmů do kterýchkoliv center splňujících technické podmínky pro SBL (viz Propozice SBL), a to i do těch, kde se již ligové skupiny budou hrát. V 1. ročníku SBL jsou totiž všechny skupiny na zcela stejné úrovni a je vedlejší, kdy se naplní a rozehrají. Vše je limitováno pouze definitivní uzávěrkou přihlášek pro rok 2013-14, která je dne 30.11.2013.

A ještě další informace: Seniorská liga se na základě našeho popudu a podle našeho vzoru rozjíždí i na Slovensku! Na jaře příštího roku nás tedy čeká mezinárodní seniorské klání vítězných týmů z ČR a SR. Propozice budou k tomu vydány do konce roku 2013 a zveřejníme je i na tomto SBL webu.

(Milan Soušek)