Jdi na obsah Jdi na menu
 


Propozice SBL 2018 zveřejněny

21. 11. 2017

Na záložce SBL 2018 ode dneška naleznete platné Propozice Seniorské bowlingové ligy ročník 2018, ty jsou tam i ke stažení. Přímo se na ně dostanete TUDY.

Jaké jsou změny oproti ročníku 2017? Zásadní změny jsou v podstatě jen dvě. První důležitá změna je snížení celkových nákladů na tuto soutěž pro hráče. Na základě zkušeností z roku 2017 a organizačních úprav bylo možné snížit cenu za hru týmu ze stávajících 200 Kč na nových 160 Kč, což znamená docela pěknou úsporu za celý ročník, například v 8mi členné skupině jde téměř 2.000 Kč! Registrační jednorázový vstupní poplatek za tým zůstává ve stejné výši 500 Kč za tým a vstupní registrační poplatek za hráče činí 200 Kč. Tato čistě seniorská soutěž, tedy Seniorská bowlingová liga, je tak jasně nejlevnějším ligovým podnikem v ČR. Smyslem této změny je přilákat do soutěže další seniorky a seniory a zapojit je aktivně do SBL. Současně vyvíjíme aktivity k rozšíření SBL i do dalších center. Druhá změna byla vyvolána požadavkem ze strany některých menších skupin a týká se počtu kol, tj. hracích dní. Dříve bylo všude jednotně definováno 8 kol v soutěžním ročníku, v roce 2018 je to specifikováno jako "nejméně 7 kol". To znamená, že po dohodě v každé skupině lze odehrát i jen 7 kol a současně, že počet kol není omezen horní hranicí, tj. pokud se v některé skupině kapitáni shodnou na vyšším počtu kol, není to problém. Počet kol bude uveden u každé skupiny v termínovém kalendáři SBL.

V Propozicích jsou pak zakotveny ještě nějaké další změny vysloveně organizačního typu, z hlediska hráčů, skupin a center celkem nepodstatných.

Věříme, že to vše přispěje k další popularizaci seniorské pravidelné soutěže a současně, že to lépe vychází potřebám a možnostem jednotlivých skupin. K tomu ještě podotýkám, že Propozice pro baráž o finále 2018 a pro Finále 2018 přinesou nějaké změny, jež vycházejí vstříc většímu počtu center, kde se bude SBL 2018 odehrávat, a tím i postupujícím jak přímo, tak přes Baráž do Finále SBL. Pokud k tomu přičteme Propozice pro Mezinárodní finále SBL 2018 v plné gesci Seniorbowling CZ, pak všechny troje Propozice zde budou zveřejněny do 31. března 2018.