Jdi na obsah Jdi na menu
 


Propozice pro Baráž o Finále a Finále SBL

14. 12. 2015

Oboje Propozice již najdete na záložce 3. ročníku SBL a zde klikněte na Finále. Tím se otevřenou další rozcestníky.

Princip je nový, zavedený až od letoška. Ve zkratce jde o to, že máme opět vyšší počet týmů v této soutěži a tak jsme připravili cestu, jak se do Finále SBL mohou dostat ještě i další týmy.

Princip je jednoduchý. Finále SBL bude hrát celkem 16 týmů. Přímý postup zen skupin do Finále má zajištěno 11 až 12 týmů (závisí na počtu skupin a počtu týmů v nich). Ze skupin se 7 až 8 týmy jdou přímo do finále 2 nejlepší. Ze skupin s nižším počtem účastníků 1 nejlepší, tedy vítěz skupiny.

Aby dostali šanci na Finále i další týmy, zavedli jsme Baráž o Finále. Do Baráže postoupí ze všech skupin 1. přímo nepostupující týmy a navíc týmy, které si nevybojovaly přímý postup a přesto mají ve skupině nejvyšší průměr. Tyto týmy tedy mají právo účasti v Baráži. Nikdo jiný, náhradníci nejsou do Baráže připuštěni..

V Baráži se odehraje čistých 6 her a podle celkového součtu do Finále postoupí z Baráže tolik týmů, aby byl doplněn počet finalistů na celkem 16. Pokud účastníků Baráže bude stejně nebo méně, než o kolik postupových míst se v Baráži má hrát, v tom případě se Baráž ruší a do Finále postupují všechny týmy, které měly právo účasti v Baráži.

Domníváme se, že to přispěje k vyšší atraktivitě a motivaci pro zápasy ve skupinách.