Jdi na obsah Jdi na menu
 


OV SBL konstatuje: můžeme začít. Rozlosováno.

2. 10. 2013

Dnes 2. října 2013 se sešel Organizační výbor SBL, aby projednal dvě zásadní věci:

1. Vznikla nutnost ještě jedné úpravy Propozic SBL, neboť v Praze a v Ústí nad Orlicí se přihlásilo 8 týmů a v Pardubicích 7 týmů. Muselo se rozhodnout, zda podle původních Propozic rozdělit pražskou a pardubickou skupinu na dvě malé skupiny, což by znamenalo vyloučení jednoho pardubického týmu z SBL, anebo naopak povolit skupiny s až 8 týmy. Jednoznačně se všichni přiklonili k variantě rozšíření skupin a změnu Propozic OV SBL schválil. Nově tedy mohou existovat skupiny s nejméně 4mi a nejvýše 8mi týmy s tím, že postupy do finálové části SBL na jaře 2014 jsou: ze 4 a 5ti členných skupin postupuje 1 tým z 1. místa a ze skupin s 6ti až 8mi týmy 2 nejlepší z 1. a 2. místa. OV SBL rozhodl také o dodatkových postupech ze skupin do finálové části na základě dosaženého průměru týmu ze všech odehraných utkání SBL bez ohledu na to, ve které skupině který tým hrál. Počet takto postupujících týmů stanoví zvláštní Propozice pro finálovou část SBL.

2. Na základě této úpravy Propozic proběhlo rozlosování přihlášených týmů v jednotlivých centrech pro nasazování do zápasů.


Propozice zahrnující uvedené úpravy bjiž byly aktualizovány na našem webu a zveřejněno je i rozlosování skupin v jednotlivých centrech.

Nyní tedy všechny kapitány týmů bude oslovovat pracovník ČBA a budou se ve spolupráci s centry určovat termíny hracích dnů pro rok 2013. V některých případech jsou termíny již známy a ty jsou zveřejněny na záložce Kdy se hraje. Sem budeme postupně přidávat další známé termíny, stejně jako organizátory/rozhodčí v centrech pro jednotlivé dny.

A ještě jedna douška: povšimněte si, že 2.10.13 proběhlo rozlosování a schválení úpravy Propozic a 2.10.13 o půlnoci to je vše již aktualizované na našem webu a vše zceřejněno. Ti, kdo odehrávají Český Seniorský Pohár jsou na tuto rychlost od ESBC CZ zvyklí. A to je trend, který chceme udržet i v případě Seniorské Bowlingové ligy. Komentáře, výsledky a doufejme i fotky chceme zveřejňovat expresně...