Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kudy vedou cesty do finále SBL?

12. 9. 2016

Blíží se konec kvalifikační sezony 2016. Neškodí připomenout si, jak se mohou týmy dostat do Finále SBL...

Nejjednodušší a nejbezpečnější cesta je prostě vyhrát svoji skupinu. Účast ve finále je pak tutovka. Bohužel vyhrát skupinu může jen jeden tým. Ve skupinách se 7 a 8 týmy se přímou cestou do finále podívá i druhý tým závěrečného pořadí dle výsledkové tabulky. To je z přímých postupů všechno. Skupiny s méně, než 7mi týmy, mají přímého postupujícího jen jednoho.

Méně bezpečná, ale stále ještě docela dobře schůdná cestička do finále vede přes Baráž o finále. Tady se o celkem 5 postupových míst do finále SBL utkají všechny první nepostupující týmy ze všech skupin bez výjimky. Tedy 3. týmy ze skupin se 7 nebo 8 týmy a 2. týmy ze skupin s méně než 7 týmy. A kolik týmů se vlastně utká v Baráži o finále? To není tak úplně na 100% jisté. Proč? Viz další postupová cestička níže... Dost pravděpodobně by to mělo být 8 týmů z 8mi existujících skupin, ale...

Poslední možná cesta je velmi klikatá, obtížná a není jisté, zda se vůbec někomu podaří po ní projít do Baráže. Podle Propozic do Baráže postupuje i ten tým, jenž má ve své skupině nejvyšší průměr (včetně HDC) a přitom není na postupové pozici ani přímo do finále, ani do Baráže o finále. Na umístění takového týmu v tabulce prostě nezáleží... Je to cesta zdánlivě jen teoreticky průchodná, ale stát se to může. V takovém případě má právo účasti v Baráži o finále i tento tým a v tom případě bude počet týmů startujících v Baráži rozšířen.

Držíme palce všude tam, kde ještě není dohráno. Termíny Baráže o finále a Finále SBL najdete na záložce Termínový kalendář.