Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čas přihlášek do Seniorské ligy se blíží...

29. 5. 2013

Před rokem a půl proběhlo nulté velmi zjednodušené první kolo Seniorské ligy. V té době to ještě nebyla liga v pravém slova smyslu. Zhruba od podzimu 2012 však připravujeme skutečnou seniorskou ligu. O tom poskytujeme informace postupně na www.seniorbowling.cz, aby se hráči mohli připravit a zorganizovat.

Nyní je zde již doba, kdy je vše připraveno. Od března avizujeme spuštění ligy. Propozice jsou komplet připraveny, ty zveřejníme do konce května 2013. A od ??.06.13 je možné se již zcela oficiálně hlásit do lig. POZOR - s ohledem na avizovanou dohodu s ČBA musíme ještě pár dnů počkat, než se vše zkoordinuje. Budeme informovat, předpokládám že by vše mělo být max. o týden odloženo. Děkujeme za pochopení. Těšíme se na všechny týmy a věříme, že 1. ročník se rozeběhne dobře...

Prozatím aspoň základní informace, abyste měli možnost uvažovat, kombinovat, kalkulovat a skládat mančafty: přihlášky od června do prosince 2013. Týmy nejméně 3-členné, všichni musí mít věk 50 nebo více let počítáno podle roku narození (letos tedy ročníky 1963 a starší). Týmy mohou být libovolně smíšené. Ženy budou mít ke hrám hendykep. Všichni pak mají věkový hendykep, počínaje věkem 61 roků, za což je 1 bod. Za každý další rok je bod navíc (obdobně jako v Seniorském Poháru). Ligy mohu být otevřeny pouze v centrech s mazačkou a automatickými stavěči kuželek. Centra jinak nejsou omezena. Jakmile bude skupina naplněna, začne se tam hrát. Pokud někde bude méně týmů, možná nabídneme sdružení týmů do jednoho nějakého blízkého centra. Ligové boje začnou nejdříve od září 2013. Skupina v centru musí mít nejméně 4 týmy. Bude-li v některém centru větší množství týmů, bude otevřeno více skupin, do kterých budou týmy nalosovány. Jakmile bude skupina kdekoliv naplněna, vytvoří se hrací kalendář a zahájí ligové hry. Pokud skupina v nějakém centru vznikne později, začne se tam hrát, jakmile bude sestaven termínový kalendář. Nejpozději lze novou skupinu otevřít v prosinci 2013. Pak již budou přihlášky uzavřeny. Herní den není pevně stanoven, vždy bude záležet na dohodě týmů ve skupině s jejím organizátporem a na časových možnostech týmů (lze hrát ve všední dny, v sobotu, v neděli, nebo i v různé dny, zkrátka podle dohody). Hrát se bude systémem každý s každým opakovaně. Ligová soutěž bude dohrána do cca března 2013. Z jednotlivých skupin postoupí nejlepší týmy do finálového dne. Na finále budou vydány extra Propozice.