Jdi na obsah Jdi na menu
 


A je to tady... SBL se rozjíždí!

21. 6. 2013

Seniorská Liga je realitou!

Stačilo několik schůzek ESBC CZ s ČBA a nový typ soutěže pod názvem Seniorská Bowlingová Liga (SBL) je na světě. Jde o soutěž seniorských týmů, tedy hráček a hráčů ve věku 50+ let. Oproti ostatním oficiálním ligovým soutěžím SBL nemá předem daná centra, ani termíny. Kde a kdy se bude hrát, to záleží jen a pouze na seniorech samotných, která centra si vyberou a kdy v nich budou chtít SBL odehrávat. Záměrem je, aby senioři ke svým utkáním v SBL nemuseli nikam daleko cestovat a aby ligu odehrávali v termínech, které jim skutečně vyhovují. Jediná podmínka volby centra je automatické stavěče kuželek a mazačka. Nic víc. Skupiny SBL jsou 6ti členné, minimální počet týmů ve skupině je 4. Herní systém je obvyklý – hraje každý s každým opakovaně. Základní skupiny SBL budou mít celkem 6 hracích dnů. Podrobnosti naleznete v Propozicích soutěže.

Přihlášky týmů do SBL se mohou zasílat od dnešního dne, jednak přímo z internetových stránek SBL na adrese www.seniorbowling-liga.cz nebo emailem na adresu stk@czechbowling.cz a/nebo info@seniorbowling.cz. SBL oficiálně začne od září 2013, hraje se systémem podzim – jaro.

Vítězný tým získá titul Mistra ČR v týmech seniorů s příslušnými oceněními. Navíc je zde oproti jiným ligám docela zajímavá nadstavba, pokud vše dobře dopadne, začne se SBL ve stejném formátu odehrávat i na Slovensku, v Polsku a v Maďarsku. A v tom případě čeká nejlepší české seniorské týmy po českém finále i velké Mezinárodní finále...

Přejeme všem seniorkám a seniorům dobrou volbu do svého týmu a věříme, že se tato nová liga rychle a dobře zaběhne.

Související dokumentace a odkazy:

Internetové stránky SBL: www.seniorbowling-liga.cz a www.czechbowling.cz/seniorliga 

 

V Praze dne 20. června 2013

Karel Vopička, prezident ČBA                                          Milan Soušek, předseda ESBC CZ