Jdi na obsah Jdi na menu
 


Finále - postupy, výsledky

Odložené Finále se hrálo 22.08.2021 v Pardubicích. Výsledky jsou uvedeny níže v tomto článku...

Upozornění dne 24.07.2021: Propozice Finále SBL doznaly změn z hlediska postupů týmů ze skupin do Finále. Propozice připravuje a Finále samostatně vede ČBA, o změnách jsme bohužel neobdrželi žádné informace. Postupy do Finále SBL 2020 jsou nově takové, že z každé skupiny postupují 2 nejlepší týmy (z Plzně a Ústí n.O. 3 týmy) a do počtu 16 týmů je doplní přímo nepostupující týmy s nejvyšším týmovým průměrem za celou odehranou kvalifikaci. Vzhledem k různým typům mazání a různým podmínkám v centrech nepovažujeme tento systém za příliš rozumný. Nicméně tak rozhodla ČBA, resp. STK ČBA, která Finále samostatně bez naší účasti pořádá. Omlouváme se proto za nepřesné údaje a doporučujeme sledovat detaily na stránkách ČBA, zde pak STK a Obsazovačky (pro Finále SBL by měla být otevřena do 01.08.2021). Tabulka postupujících týmů níže byla proto dnešního dne opravena škrtnutím nově nepostupujících týmů.

Finále se hraje 22.08.2021 v Pardubicích. V ročníku 2020 postupují přímo do Finále SBL všechny týmy včetně těch, které by jinak šly do Baráže. Kdo tedy jde do Finále:

skupina SBL 1. postupující 2. postupující 3. postupující 4. postupující
Plzeň Lucerna-RSTS Chotěšov Bacardi Sací komando
Praha 1 Notaxo Black Riders Old boys x x x
Praha 2 Bowleři Druhá míza Ovčín Oldies team x x x
Ústí nad Orlicí Tacl Letohrad Fire Dragons Hedoma ABB Vidlatá Seč
Ústí nad Labem Sever 1 Pohodáři Druhý dech x x x
Trutnov Fortunate Jarokoule Apache A x x x

Poslední 2 týdmy pro doplnění finalistů na 16 týmů budou ze strany ČBA vyzvány k účasti podle výše průměru ve skupinách. Údajně by to měly být Old boys a Druhý dech. Případní náhradníci za nepřihlášené týmy by měl ČBA rovněž vyzvat. Sledujte proto stránky ČBA.

Finále (odložené) SBL 2020:

V sobotu 22.08.2021 se v Pardubicích odehrálo odložené finále SBL 2020. Propozice pro postupy do finále ČBA změnila, na což jsme se snažili upozornit. Avizovaná Baráž o finále se tedy nakonec vůbec nekonala a do finále postoupily vždy 2 nejleší týmy ze skupin (z některých 3 týmy) a do celkového počtu 16 týmů byly doplněny týmy s nejvyššími průměry z odehraných skupin. Uvedené kritérium nepovažujeme za rozumné, nicméně to proběhlo podle změněných pravidel STK ČBA. Jen škoda, že o tom nebyly informace poněkud dříve...

16 postupujících týmů bylo rozlosováno do skupin A a B, kde se odehrály zápasy každý s každým s obvyklým 5ti bodovým ohodnocením výsledků (hráč proti hráči 1 bod, celkově lepší tým 2 body, v případě remízy polovic). Z eskupin pak nejlepší 4 týmy postoupily do play off na 1 zápas.

Skupina A: ZDE jsou kompletní výsledky, skupina B: ZDE jsou kompletní výsledky.

V prvních finálových play off byly k vidění zajímavé boje a výsledky. Lucerna docela překvapivě porazila ambiciózní Fortunate, TACL suverénně přehrál pražské Black Riders, Notaxo poslal domů dosud pěkně hrající Chotěšovské a Bacardi si poradili s tápajícími Boulery.

Dále už šlo o medaile. Tacl v krásném souboji porazil Lucernu a a Notaxo si poradilo s Bacardi. O 5. místo hráli Fortunate a Black Riders, prvně jemnovaný byl úspěšnější. O bronz si to rozdala Lucerna s Bacardi (mimochodem oba týmy ze skupiny Plzeň, takže se dobře znající) a ve výsledkově slabém utkání se prosadila Lucerna, která má tedy 3. místo. Ve finále o zlato se sešly dva týmy, oba s nejvyššími ambicemi. Tacl nebyl zas tak velké překvapení, Notaxe ve finále spíše ano. Souboj to byl dost kvalitní, nakonec Tacl Letohrad vítězí nad Notaxem 577:542. Tacl Letohrad tak přebírá Mistrovský titul od loňského vítěze Fire Dragons a Notaxo vlastně coby nováček finále SBl časem asi nebude nespokojeno.

Na výsledky pavouka play off se můžete podívat TADY

Úspěšným týmům a zejména vítězného Taclu Letohrad gratulujeme! Vítězný tým jsme samozřejmě přidali do naší Galérie vítězů.

Fotky nejlepších jsou v přiložené fotogalérii ZDE. Níže je vítězný Tacl Letohrad. Putovní pohár SBL je nyní ve správných rukách a co přinese ročník 2021/22, to uvidíme. To již bude plně pod taktovkou ČBA.

2021-sbl-1.-misto-tacl-letohrad.jpg