Jdi na obsah Jdi na menu
 


Skupina Praha 2

28. 8. 2020

Veškeré výsledky a hráčské statistiky naleznete TADY.

3. kolo

Zkrácená liga se v této skupině dohrála skutečně s chlupem, v posledním dnu před zavedením dalších opatření v souvislosti s covid-19. Podrobný komentář přinese v pátek rozhodčí skupiny, včetně fotek. A tak zatím skutečně jen v kostce: dnes excelovala Druhá míza, ztratila za celý den pouhé 2 body a tak se jí podařilo uspět za pouhé 2 hrací dny, zatímco ostatní bojovali dny 3. Ostatní se tloukli mezi sebou a pokud možno se vzájemně obírali o body. Takže v roční tabulace došlo vlastně v pořadí k jediné změně: Druhá míza poskočila na 2. místo za Bowlery a všichni ostatní se tak posunuli o jedno místo dolů. První dva jdou přímo do Finále SBL, třetí Oldies team do Baráže o něj. O pouhý bodík zpět zůstaly K.P.K.O. a Divoženky. Tabulku uzavírá Grupeto.

Komentář rozhodčího Jiřího Marvala: třetím hracím dnem byl zakončen „covid“ ročník 2020 této skupiny. Bojovalo se o poslední body do tabulky, kde o vítězi bylo rozhodnuto, ale šanci o bednu mohl teoreticky bojovat i předposlední tým ve skupině. Byla to bitva jako řemen. Nejlepším týmem na Vojkově byl tým DRUHÁ MÍZA OVČÍN, který zde vybojoval 23 bodů. Překvapivě druhým nejúspěšnějším týmem byli DIVOŽENKY s 15 body. Shodně 11 bodů vybojovali BOWLEŘI, OLDIES TÝM, K.P.K.O. Hvězdy kola: Mráček Petr Ø 213,80 (Druhá míza) + nához 268, Stulíková Dagmar Ø 175,80 (Bowleři) + nához 208, Pekár Petr, 5 vybojovaných individuálních bodů. V celoročním pořadí měli BOWLEŘI náskok 13 bodů a jasné prvé místo. Nakonec celkově zvítězili s 50 body, ale náskok se jim smrskl jen na 5 bodů. DRUHÁ MÍZA OVČÍN finišovala a s 45 body se umístila druhá. Byl to ale marný boj a může si broukat na melodii Olympicu upravený text „jeden den scházel nám“. Třetí na bedně se umístil OLDIES TEAM s 37 body. Těsně za bednou se s 36 body umístili K.P.K.O a DIVOŽENKY. Tabulku uzavíral tým GRUPETO s 21 body. Dagmar Stulíková a Petr Mráček byli vyhlášeni nejlepšími hráči skupiny v tomto ročníku.

Velké poděkování patří zcela všem, kdo se skupiny aktivně zúčastnil a věřím, že se všichni sejdeme v příštím ročníku, doufejmu už za výrazně přijatelnějších podmínek.

Propozice pro Finále SBL a pro Baráž o finále najdete TADY a na stránkách ČBA, záložka STK a zde Propozice.

No fotkách jsou 3 nejlepší týmy a nejlepší jednotlivci skupiny.

bowleri.jpgdruha-miza.jpgoldiesteam.jpgnej-muz-a-zena.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. kolo

Dnes na Ovčíně byla zajímavá situace. Druhá míza Ovčín 1. kolo nehrála, nedala dohromady svůj tým a tak poprvé nastoupili až dnes. A to hned ve svém domovském centru. Očekával se jejich totální atak se snahou dohnat body z 1. kola. Nastoupili sice v trochu improvizované sestavě, ale na výsledcích to znát nebylo. 22 bodů a jasně nejvyšší průměr přes 573 to jen dokazuje. Poztráceli tedy pouhé 3 bodíky. Bowleři, tedy vedoucí tým tabulky, vydoloval bodů 18, což jim ale bohatě stačí na průběžné vedení roční tabulky. Zbylým 4 týmům se dnes moc nedařilo, Grupeto získalo 11 bodů a všichni ostatní shodně po 8 bodech. Nejvyšší hru zahráli Bowleři - 687, když hráli s Oldies teamem. Druhá míza zahrála 682, ale žádné jiné týmové hry už dnes přes 600 nebyly. Nejvyšší hru zahrál Vašek Kváča - 257. Ženou večera se stala s přehledem Dáša Stulíková. Roční tabulka zaznamenala vlastně jedinou změnu - Druhá míza se dostala celkově na 4. místo, čímž odsunula Divoženky na místo páté a Grupeto šesté. Bowleři svůj náskok na první příčce zvýšili a vedou o 13 bodů před druhým Oldies teamem, jemuž o 1 bod v patách třetí K.P.K.O. O další 3 body zpět je ale velká hrozba v podobě Druhé mízy Ovčín. Vše se tedy rozhodne 8. října na Vojkově. Postupují 2 nejlepší přímo do Finále a ze třetího místa do baráže o finále.

1. kolo

Vlivem covidu a letních dovolených má skupina omezený počet hracích dnů na 3 a hrát se začalo 27. srpna na Zličíně. Další kolo bude na Ovčíně a poslední na Vojkově. Postupy ze skupiny jsou klasické: 2 týmy přímo do Finále, další tým do Baráže o Finále. Na dnešek se omluvila Druhá míza Ovčín, takže se hrálo v 5ti týmech + volné utkání. Průběh večera komentuje Jiří Marval, rozhodčí skupiny: jednou z posledních soutěží SBL, která se v letošním roce rozehrávala, byla skupina Praha 2. Rozjezd skupiny provázely problémy, neb těsně před startem se odhlásil tým SPP Senior a omluvu o neúčasti na 1. hracím dnu zaslal tým Druhá Míza Ovčín. Start soutěže proběhl dne 27.8. 2020 na centru Best Bowling a tři z pěti přítomných týmů se prezentovali celkovým průměrem přes 500, v několika zápasech se hrálo přes 600. Dle papírových předpokladů si nejlépe vedl tým Bowleři, složený z ostřílených harcovníků (Fleischmann, Žabka, Stulík). Předvedl průměr družstva 595 a vybojoval 21 bodů z 25 možných. Druhý OLDIES TEAM posbíral 18 bodů, třetí K.P.K.O má na svém kontě jen o bodík méně. DIVOŽENKY odehrály několik velmi dobrých zápasů s těsným výsledkem, ale dostali „bůra“ v zápase s K.P.K.O. Právě zde, mezi těmito soupeři se vytvořila čtyřbodová „díra“ mezi třetím a čtvrtým v tabulce. Tabulku uzavírá páté GRUPETO, jež má šest bodů k dobru před DRUHOU MÍZOU OVČÍN, která by 24. září na domácím centru Ovčín již nastoupit.

Hvězdy 1. kola: STULÍK JIŘÍ (Bowleři) - Ø 208,60 + nejvyšší dosažený výkon 258, SCHÖN VIKTOR (Oldies Team) – 5 vybojovaných bodů

Fotky ukazují po dnešku 3 nejlepší týmy

1-bowleri.jpg2-oldiesteam.jpg3-kpko.jpg