Jdi na obsah Jdi na menu
 


Skupina Praha 1

18. 2. 2020

Veškeré výsledky a hráčské statistiky naleznete TADY.

2. kolo

V této skupině centra rotují, takže se dnes hrálo na Zličíně. Čísla padala vysoká, nejvyšší dal Notaxo 658, pak ještě 650, ale k vidění bylo i mnoho dalších - 633, 630, 623, 616... Nejvíce bodů dnes vytěžili Old boys - 19, přestože jejich denní průměr byl až třetí nejvyšší, hluboko pod Notaxem, ale i Black Riders. Právě Black Riders končí druzí se 17,5 body, za nimi s 15,5 body Notaxo. Nejvyšší hru ukázal Víťa Květenský - 254, ženou večera se stala Alena Sovová, i když měla jedinou konkurenci v Miladě Sovové. Lídrem jednotlivců je Míra Malec s průměrem přes 239 (ze 3 odehraných her). Celodenní průměr přes 200 mělo hned 5 borců. V roční tabulce zůstává na čele Notaxo, nicméně druzí Black Riders stáhli jejich náskok na pouhý půlbodík. Třetí Old boys ztrácejí 7 bodů na Riders. Lovci striků už to asi budou mít trochu těžké, jelikož ze skupiny postupují 2 týmy přímo d fonále a 1 tým do baráže o finále. A Lovci ztrácejí v této chvíli na baráž 7,5 bodu, v jejich prospěch ale hraje průměr vyšší, než tým na 3. místě. Strike jsou pátí a tabulku uzavírá I.PSKN. Příště se hraje na Vojkově, kde se rozhodne vše - dva nejlepší do Finále, ze třetího místa do baráže o finále.

A dále tu máme komentář Jirky Marvala, rozhodčího: druhé kolo SBL skupiny Praha 1 se hrálo v centru Best Bowling. Díky novým opatřením vlády z důvodu opětovného rozšiřování koronaviru se musel posunout začátek hracího dne již na 18.30 hod, aby se stihlo vše odehrát a opustit prostory Metropole Zličín do 22.00 hod. Dráhy na Best Bowlingu jsou domácím prostředím pro týmy Black Riders, Notaxo a Strike, přesto zde kraloval někdo jiný. Nejlépe si zde vedl OLD BOYS, který byl minule až čtvrtý v pořadí. Nyní vybojoval 21 bodů a zajímavě zahýbal pořadím a body v tabulce. Tabulku vede s 36,5 bodem BT NOTAXO, který má půlbodový náskok před BLACK RIDERS. Na třetí místo s 29 body vystoupali zmiňovaní OLD BOYS. Čtvrtí LOVCI STRIKŮ (21,5b) budou muset ještě zabrat, pokud chtějí hrát o bednu. Pořadí dalších v tabulce je následující STRIKE (19b), 1.PSKN (8b). Hvězdy 2. kola: Malec Jaromír (Notaxo) - Ø 239,33, Květenský Vítězslav (Strike) - výkon 254, Kolář Jan (Black Riders), Mlynář Marek, Bešík Josef (oba Old Boys) – 4 vybojované body. PS: Termín příštího kola SBL bude upřesněn, neb se v původním termínu došlo ke kolizi s turnajem Czech Old School.

2020-09-2.-kolo.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

1. kolo

V Praze se rovněž dnes rozjela SBL, Skupina Praha 1 odehrála svůj první hrací den na Ovčíně. Sešlo se všech 6 týmů a začala jednotlivá utkání. Nejvíce bodů sesbírali Black Riders - 19,5 s velmi solidním průměrem 545,20. Nicméně druzí Notaxo měli průměr lepší (548,20), ale o 1,5 bodu méně. Třetí Lovci striků hráli také velmi slušně, ale body se už u nich scházely méně, než u prvních dvou týmů. Favorizovaní Old boys snes spíše trpěli. Ale skupina hraje 3 kola a tak o ničem není absolutně rozhodnuto. Lídrem co do jednotlivců byl Petr Sova z Lovců striků, jeho průměr 197,60 byl dnes nedostižný. Nához kola zahrál Honza Kolář z Blach Riders - 246. Ale na druhou stranu si zahrál třeba i 118. Možná doufal, že se ceny udílejí za nejvyšší a nejnižší nához. To však není realita, byl to jen asi bowlingový úlet.

Dodatek: předchozí komentář není tak úplně správný, jelikož na Ovčíně došlo k problémům (prohazování šipek na drahách) a tak jsou některé věci nakonec trochu jinak. Situaci popsal i rozhodčí hracího dne:

Své si k turnaji řekl i rozhodčí: V Praze na centru Bowling Ovčín se rozehrálo úvodní kolo SBL skupiny Praha 1. Rozjezd skupiny provázely technické problémy a tak se tabulka oproti původnímu on-line servisu pozměnila po opravě výsledků.  Pět týmů z šesti přihlášených se prezentovalo průměrem přes 500 na hru a mnoho výsledků bylo velmi těsných. Nejlépe si vedl nováček soutěže tým Notaxo, který je sestaven z čerstvých seniorů. Předvedl průměr družstva 548 a vybojoval 21 bodů z 25 možných, čímž je rázem rozhodnuto o lídru soutěže. Druzí Black Riders posbírali 18,5 bodu, třetí Lovci striků vybojovali 12,5 bodu. Loňský lídr druhé pražské skupiny Old boys zůstal za očekáváním nejen bodově ale i průměrově. Vybojoval jen 10 bodů a je čtvrtý. Pátý Strike s podobným průměrem jako Old Boys má na svém kontě 7 bodů a poslední I. PSKN, má o bodík méně. Hvězdy 1. kola: Petr Sova z Lovců striků - Ø 197,60. Honza Kolář z Black Riders - výkon 246.

Příští kolo se hraje až 24. září na Zličíně. Času na trénink a vyladění formy je tedy dost a dost. Na fotce je dnes nejlepší Notaxo.

1.-kolo-notaxo.jpg