Jdi na obsah Jdi na menu
 


Skupina Plzeň

7. 2. 2020

Veškeré výsledky a hráčské statistiky naleznete TADY.

9. kolo

Devátým kolem byla završena skupina Plzeň. Nejvíce bodů získala Lucerna-RSTS a za ní druzí Rebelové. O bod méně si přivlastnil Falk-S a Sací komando. Pro ně to dnes byl důležitý bodový zisk, protože tím se dostali spolu s Bacardi do Baráže o Finále. Falk-S potřeboval 2 bodíky navíc, ale takhle zůstali těsně před branami... Jasný prvenství patří Lucerně-RSTS, druhý skončil Chotěšov. Oba dva nejlepší týmy postupují do Finále SBL přímo. Standa Nejezchleba komentuje: v Plzni ve čtvrtek 8.10.2020 proběhlo poslední kolo SBL. Na první místo se dostal tým RSTS Lucerna, na druhém místě je Chotěšov před týmem Bacardi, na čtvrtém barážovém místě je Sací komando. Opět padalo dnes hodně dvoustovek. Nejlepší nához měl Standa Nejezchleba 269, Pepa Bočan 219, Jiří Klečka 214 a z žen Marie Vokrojová 216. Nejvyšší nához v soutěži měl Karel Levák 278 a nejúspěšnější ženou byla Marie Vokrojová.

Propozice pro Finále SBL a pro Baráž o finále najdete TADY a na stránkách ČBA, záložka STK a zde Propozice.

Na fotce jsou 3 nejlepší týmy a nejlepší hráči skupiny

9.-kolo--2-.jpg9.-kolo--1-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8. kolo

Předposlední kolo se hrálo 24.09.20. Standa Nejezchleba den komentuje: v Plzni ve čtvrtek 24.9.2020 proběhlo 8.kolo SBL.Na první místě je stále tým RSTS Lucerna před druhým Chotěšovem. Třetí je tým Bacardi. O baráž se také snaží i tým Sací komando.Nejlepší nához měl dnes Áda Klepáček 245.Příští kolo bude v Lucerně 8.10. 2020 v Lucerně.

 

foto-sbl-plzen-17.09.2020.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

7. kolo

Ano, opravdu už 7. kolo proběhlo v Plzeňské skupině. Tato skupina má celkem 9 kol s ohledem na počet týmů, a tak se už začíná lámat chleba. Rozhodčí Standa Nejezchleba k dnešku říká: V Plzni ve čtvrtek 3.9.2020 proběhlo 7.kolo SBL. Na první místo se dostal tým RSTS Lucerna, na druhém místě je Chotěšov před týmem Bacardi. Padalo dnes hodně dvoustovek. Nejlepší nához měl Libor Soukup 239, Nejezchleba 235, Martan 234 a z žen Yvča Klepáček 198. Příští kolo bude 24.9. 2020 v Třemošné.

V pořádku, my k tomu jen dodáváme pár maličkostí: dnes byli nejlepší Falk-S se 30 body z 35 možných. To zaslouží obdiv. Lucerna-RSTS zaostala o 6 bodů. Bacardi získali o další půlbodík méně. Co to udělalo v roční tabulce? Lucerna je jasně v čele s náskokem 17 bodů na druhý Chotěšov a o dalších 14,5 bodu je zpět třetí Bacardi. Stavitelé je neohrožují, neboť mají na kontě 118,5 bodu, ale hlavně odehráli už 49 zápasů zatímco všichni nad ním jen 42 zápasů. Zdá se tedy, že boj o přímý postup do Finále SBL z 1. pozice proběhne mezi Lucernou a Chotěšovem a Bacardi vypadjí na jasný postup do baráže o finále. Kdo ho tam doprovodí můžeme jen odhadovat, ale zbývají už jen 2 kola. Jsme zvědavi.

7.-koloo-sbl-plzen.jpg

 

 

 

 

 

 

 

6. kolo

6. kolo přineslo mnoho zajímavého. Především nehrálo se na tradiční Lucerně v Plzni, ale v Třemošné. Rozhodčí Standa Nejezchleba dnešní kolo hodnotíNejlepší jednotlivci tohoto hracího dne jsou: M. Vokrojová - Falk 264, Z. Havlíček - Lucerna 226, V. Smidhrodský - Stavitelé 217, L. Soukup - Zíchov 214. V 6. kole byla nejúspěšnější Lucerna s 32 body, vyhrála všechna utkání. V čele soutěže jsou stále Chotěšovský před Lucernou a na 3. místě je tým Stavitelé. Příští kolo je 3.9.2020 Plzeň - Lucerna. A my k tomu dodáváme: Lucerna se skutečně vytáhla, z možných 35 bodů vydolovala 32. Skvělý výsledek. Tým vydatně podpořil nejlepší hráče nejen Lucerny, ale ze všech přítomných, Zdeněk Havlíček s průměrem přes 192. Dnes si 2x zahrál 226, nicméně nához si přivlastnila Maruška Vokrojová s 264. Rovněž skvělé. Jinak i přes obavy co bude v Třemošné byla týmová čísla celkem přijatelná, nejlepší týmovou hru předvedl Falk-S: 613. V roční tabulce stále falírují počty her a tak ne všechny týmy mají odehráno stejně. Vedoucí Chotěšov má 144 bodů, ale druhá Lucerna 137 a o 7 zápasů méně. Stále to tedy vypadá, že Lucerna půjde dříve, či později, do čela. Stejně tak Bacardi téměř jistě přeskočí Stavitele. Také mají o 7 utkání méně. Podobná situace je i ve druhé polovině tabulky. Odehrát zbývají 3 kola. Teprve až potom se počty zápasů sjednotí a bude zcela jasno, jak na tom kdo v celkovém pořadí je.

Foto - vítězný tým 6.kola SBL - Lucerna

6.-kolo-lucerna.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. kolo

Již páté kolo se odehrálo 30.07.2020 na Lucerně. Průběh komentuje šéf skupiny Standa Nejezchleba: Nejlepší jednotlivci dosáhli opět velmi pěkných výsledků. Bočan 238, P. Černý 236, Klečka 217, Havlíček 214,  Kastl 214, Soukup 212 a žena s nejvyšším náhozem Yvča Klepáček 202. V čele soutěže po 5. kolech jsou stále Chotěšovský před Lucernou a na 3. místě je tým Stavitelé. Ovšem je třeba zohlednit, že 3 týmy, včetně vedoucího Chotěšova, mají odehráno o 7 zápasů více, než všichni ostatní. Náskok Chotěšova na Lucernu je 17 bodů, což se dá za 7 zápasů udělat. Boj o 1. místo konečné tabulky bude ještě zajímavý, Chotěšov i Lucerna si dělají zálusk. Pozlobit by je mohl tým Bacardi, ale to by musel skutečně v dalších kolech zabrat. Třeba v tomto kole byli společně s Chotěšovem nejlepší, nechali za sebou i Lucernu. Příští kolo je 13.8.2020 v Třemošné.

4. kolo

V Plzni ve čtvrtek 18.6.2020 proběhlo 4. kolo SBL. Nejlepší jednotlivci dosáhli opět velmi pěkných výsledků. Bočan 240, Dědič 234, Martan 220, Levák 213 a Holšan 210. V čele soutěže po 4 kolech jsou Chotěšovský před Lucernou a na 3. místě je tým Stavitelů. Bodově dnes nejvíce vydělali Chotěšovští, ti jsou ve vedení i v roční tabulce. Nicméně 12 bodů náskoku na druhou Lucernu nic neřeší, protože Lucerna má na svém kontě o 7 zápasů méně. Chotěšovští tak na čele zůstanou zřejmě jen přechodně. Kol se ale ještě hraje dalších 5, tudíž nakonec může být všechno jinak. Níže je foto týmu Chotěšovský .

sbl-4.-kolo-foto.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. kolo

Lucerna dnes zabojovala a z 35ti možných bodů získala na své konto 29. Slušný výkon. Za nimi bodově skončili Stavitelé a Starci na chmelu. Hru dne 234 předvedl Jaroslav Vaindl od Starců na chmelu. Průměrově nejlepší ale byl Standa Nejezchleba od Lucerny RSTS. V ročním žebříčku je stav nevyrovnaný, protože Lucerna má o 7 zápasů méně, než týmy kolem. Zdá se tedy, že právě Lucerna-RSTS má naběhnuto na prvenství v tabulce. Ale zda to opravdu nastane, to uvidíme v dalších kolech.

2. kolo

Dnes poprvé se představila i Lucerna-RSTS a hned úspěšně. Získala krásných 30 bodů z 35 možných a připomněla se tak, že i letos by ráda na pozice nejvyšší. 25 bodů získává Chotěšov, 21,5 bodu Bacardi. Pepa Bočan z Chotěšova se s průměrem přes 204 stal nejlepším hráčem kola, ovšem nához si přivlastnil Jan Bělonož ze Sacího komanda - na 259 se bude dobře vzpomínat. Neúplná roční tabulka ukazuje, že na čelo se vypracoval Chotěšov (49 bodů), Bacardi tak klesl na místo druhé (43,5). Ovšem jak už bylo zmíněno, Lucerna odehrála na rozdíl od těchto zatímních lídrů jen 1 kolo a bude-li výkonově pokračovat jako dnes, bude i ona jasným kandidátem na čelní pozice tabulky. Na fotce je Chotěšov a Lucerna.

2.-kolo---chotesov.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1. kolo

V Plzni bylo zahájeno I. kolo SBL za celkové účasti 9 týmů. Protože, je v Plzni 9 týmů na osmidráhové herně, v každém kole vždy eden tým nebude hrát. V 1. kole nehrál tým Lucerna RSTS. Hned na úvod padaly pěkné výkony. Karel Levák 278, Jan Martan 252, Pepa Bočan 247, Jiří Kozický 243 a řada dalších pěkných dvoustovek. Tým Chotěšov  (Levák, Bočan, Nolč) při hře s týmem Zíchov vytvořili rekord plzeňské skupiny se 700 body. V čele soutěže je tým Bacardi, na 2. místě je Chotěšov, na 3. místě je Sací komando. Na fotce je vedoucí tým Bacardi.

1.-kolo---bacardi.jpg