Jdi na obsah Jdi na menu
 


99-4. Výsledky, komentář, fotky

Kdo neví, co je to drama do poslední chvíle, nechť se podívá...

V sobotu 4. ledna 2020 se v třebíčském bowlingovém centru U kmotra konalo 6. Mezinárodní mistrovství Seniorských bowlingových lig. Sešlo se všech 8 týmů, které si vybojovaly postup. 5 z ČR a 3 ze SR. Po nalosování týmů do skupin se odehrály základní zápasy každý s každým. V polovině jsme si pochutnali na dobrém obědě, který někomu pomohl, jinému možné uškodil. Ale dobré jídlo to zas bylo, panenka z dílny místní kuchyně velmi rychle mizela z talířů účastníků. I při jídle však všichni pošilhávali po průběžné tabulce po 4 utkáních. Jako obvykle se zápasy bodovaly osmibodovým systémem - každý jednotlivec proti svému soupeři 2 body za výhru, 1 bod za remízu a žádný bod v případě prohry. Plus další 2 body za výhru týmu a 1 bod za remízu týmů. A že se remízy vyskytovaly, to je jasné z přiložené výsledkové listiny. Hrálo se na mazacím modelu dlouhém 40 stop a mnohá čísla byla velmi exkluzivní.

Skupinu začal výborně slovenský Blue team, postupně však tuhl. Naopak počáteční tíživé výsledky pozdvihl k lepšímu tým Bouleři. Po odehrání všech utkání bylo jasné pořadí do superfinále. Nejlépe dopadli chlapci z Boulerů, nasbírali o 2 body více, než druzí Old boys. Oba z ČR. Třetí v základní skupině jsou Blue team a čtvrtým týmem byli SBK Lions Levice. Zápasy to byly velice kvalitní, náhozy krásné. Do konečného superfinále šly proti sobě vždy dva sousedící týmy po základní skupině, aby se utkaly o lepší postavení v konečném pořadí. V případě utkání o 3., 5. a 7. místo byly výsledky vcelku jasné, ale boj o lídra celé akce byl velmi dramatický. Hráli Bouleři proti Old boys. Old boys měli citelnou převahou ve věkových hendykepech a také se celou hru zdálo, že si jdou pro vítězství. Jenže... přišel 10. frame a ani jeden s "Oldboysáků" ho nedokázali dotáhnout, všichni vyrobili chybku. To samozřejmě hrálo na mlýn Boulerům, kteří v samotném závěru Old boys přesně vyrovnali (včetně všech HDC). Oba měli na svém kontě 564 bodů. Šlo se tedy do rozhozu na 3 frame (každý hráč 1 frame) a tady se děly věci nevídané: v posledním třetím frame byli na dohozu jedné kuželky Pepa Bešík z Old boys a Zdeněk Žabka z Boulerů. Pepa minul, Zdeněk ve vypjaté atmosféře dohodil. Tím Bouleři přebírají žezlo absolutně nejlepšího seniorského týmu za rok 2019.

Konečné pořadí týmů: 1. místo Bouleři (CZ), 2. místo Old boys (CZ), 3. místo Blue tem (SK), 4. místo SBK Lions Levice (SK), 5. místo Black Riders (CZ), 6. místo Fire Dragons (CZ), 7. místo Tyrnavia Bowlers (SK), 8. místo Lucerna RSTS (CZ).

Gratulujeme všem úspěšným týmům, které převzaly kromě křišťálových medailí i finanční prémie ve výši 100 EUR za 1. místo, 2.000 Kč 2. místo a 100 EUR 3. místo (prémii 100 EUR pro nejlepší český a slovenský tým věnovala firma Prespor).

Poděkování rozhodně patří jak všem týmům, které bojovaly a snažily se v každém zápase uspět, tak i místnímu kvalitně připravenému centru, jakož i výborné místní kuchyni.

Výsledky a fotky najdete v odkazech níže. Výsledky jednotlivců byly doplněny 05.01.2020 v 16:45 hod. Mezi jednotlivci byl jasným suverénem Pavol Kečkéš (Blue team) s průměrem 212,75. Druhým nejlepší hráčem byl Vladimír Pitaš (Old boys) 203,00, třetím pak Zdeněk Žabka (Bouleři) 199,88. A kdo byli nejlepší hráči ostatních týmů? František Kolář (Fire Dragons), Petr Ivanciv (Black Riders), František Trnka (Tyrnavia Bowlers), Ján Debnár (SBK Lions Levice) a Jiří Klečka (Lucerna RSTS).

Výsledková listina ke stažení                               Fotogalérie           

Na fotce vidíme vítěze dnešní soutěže, tým Bouleři (CZ). Nezapomeňte si projít celou Fotogalérii... viz proklik výše.

1.-misto---bouleri.jpg