Jdi na obsah Jdi na menu
 


9. Výsledky Finále SBL 2019

V sobotu 16.11.2019 se v Pardubicích sešlo 15 nejlepších seniorských týmů SBL, aby sehráli finále za rok 2019. Jeden tým chyběl a tak se hrály 2 skupiny, 1x se 7 týmy, 1x s 8 týmy. V základních finálových skupinách se hrálo stejně jako ve skupinách SBL, tedy každý s každým a 5ti bodový systém. Finále SBL letos poprvé pořádala ČBA zcela samostatně, tedy bez našeho spolku Seniorbowling CZ. Ten naopak samostatně pořádá i letošní Mezinárodní finále SBL v Třebíči (04.01.2020).

Skupina A: zde hrálo 7 týmů, tedy 6 utkání a 1x pouze na průměr. Zde exceloval Oldies team z pražského Ovčína, který celkem vydoloval 27 bodů a stal se tak jasným vítězem skupiny. Bouleři a Fire Dragons získali 22 bodů a čtvrtý Sever 1 21 bodů. První za postupovou branou zůstal celkem favorizovaný Tacl Letohrad. Určitě je zajímavé, že nejvyšší průměr v základní skupině měli borci z Druhé mízy Ovčín - 536,29, ale ty bodíky, ty jim chyběly a tak z toho bylo ve skupině 6. místo. Úplně naopak to měli Fire Dragons s průměrem pouhých 499,86, ale bodů nasbírali na postup dostatek. Do semifinále tedy jdou Oldies team, Bouleři, Fire Dragons, Sever 1. Detailní výsledky skupiny jsou ZDE.

Skupina B: zde hrál plný počet osmi týmů. 26 bodů a 1. místo ve skupině má Lucerna-RSTS. 2. místo obsadili Pohodáři (25 bodů), 3. místo Black Riders, obhájci titulu (24 bodů) a 4. místo Old boys (18 bodů). Se 17ti body jako první nepostupující končí ABB Vidlatá Seč. Podobně jako ve skupině A, i tady průměry naznačovaly jiné preference: Black Riders na 3. místě mají průměr přes 583, Pohodáři na 2. místě téměř 579, a teprve třetí nejlepší průměr patřil vítězům skupiny Lucerně-RSTS. Detailní výsledky skupiny jsou ZDE.

Semifinále a Finále: postupující týmy ze skupin odehrály play off utkání na 1 hru v boji o další postup systémem 4-1, 3-2, 2-3, 1-4. Nejzajímavější a nejhodnotnější boj se odehrál vítězem skupiny A Oldies team a čtvrtým ze skupiny B Old boys. Po lítém a velmi vyrovnaném boji dále postupují Old boys, kteří své soupeře porazili o 3 kuželky + další 3 body na hendykepech. Bylo to trochu smolné pro Oldies team, neboť i když v souboji prohrál, byl by svým výsledkem lepší, než kdokoliv jiný v semifinále. Tedy kromě Old boys. Ale tak už to chodí, rozhoduje někdy skutečně pár kuželek, čili bodíků. Čtveřice vítězů šla do dalšího kola, tady se už bojovalo o medaile. V utkání o zlato nastalo překvapení, dosud trochu tápající Fire Dragons věděli, kdy zabrat a porazili favority Black Riders. Součtem přes 600 svého soupeře zaskočili a právem tak získávají Mistrovské tituly za 1. místo. Gratulujeme! Black Riders coby obhájci titulu z roku 2018, a dokonce double, protože vyhráli i Mezinárodní finále SBL 2018, mají stříbrné medaile. Třetí místo doslova vybojovali Old boys. V boji o celkem důležité 5. místo (protože do Mezinárodního finále SBL 4. ledna 2020 v Třebíči postupuje 5 nejlepších týmů s ČR) poráží Bouleři Oldies team o 7 bodů. Podrobné výsledky semifinále a finále ZDE.

Nejlepší pětici týmů vzniká právo účasti v Mezinárodním finále SBL (04.01.2020 Třebíč), jde o týmy: Fire Dragons, Black Riders, Old boys, Lucerna-RSTS, Bouleři. V případě neúčasti některé z těchto týmů postupují náhradníci podle dalších pořadí. Detaily a možnost registrace najdete ZDE

Gratulujeme všem úspěšným týmům, nejlepší přidáváme do naší Galérie vítězů. Fire Dragons tam jsou premiérově. Nejlepší 3 týmy převzaly své poháry, medaile a vítěz Fire Dragons i putovní pohár věnovaný do soutěže námi, tedy Seniorbowlingem CZ. Pokud Fire Dragons ve Finále SBL zvítězí ještě 2x za sebou, bude putovní pohár jejich definitivně.

Již nyní se mohou týmy hlásit do ročníku SBL 2020 TUDY. Srdečně zveme! A navíc: vítězové letošní SBL (1., 2. a 3. místo) mají právo registrace a účasti v prestižní vrcholové seniorské akci Grand Prix od Senior Champions. Informace včetně možnosti registrace ZDE. Takže neváhejte, Finálem SBL to ještě nekončí...

Detailní výsledky semifinále a závěrečného Superfinále o konečná umístění najdeme brzy na stránkách ČBA coby pořadatele této akce. Na fotce vidíme letošní Mistry SBL, tým Fire Dragons. V přiloženém Fotoalbu najdete i další fotky úspěšných.

vitezove---1.-misto---fire-dragons.jpg