Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ústí nad Orlicí - Výsledky

15. 2. 2019

7. závěrečné kolo: se hrálo ve čtvrtek 10.10.2019. Z výsledků vyplývají nejen dnes úspěšní, ale hlavně i celoročně úspěšní. Protože 2 nejlepší týmy jdou přímo do Finále SBL 2019 a další 2 týmy do Baráže o finále SBL 2019. O průběhu hracího dne nám ale nejlépe poreferuje Zdeněk Barvínek, rozhodčí skupiny: Nejlepší průměr posledního hracího dne SBL v Ústí nad Orlicí měl tým Orso, který celou ligu vyhrál. Na první fotce jsou zleva Jirka Kužílek, Rosťa Ondráček, nejlepší hráč ligy, a Ivan Dostál. Kam se poděl Miloš Vávra, čtvrtý člen družstva, fakt nevím. Na druhé fotce jsou hráči „áčka“ Tacl teamu, zleva Petr Tomášek, Jarda Morávek, druhý hráč ligy, a Jarda Klapal. Pavel Koráb, čtvrtý člen teamu, se doma uzdravuje. Fire dragons, třetí tým ligy, jsou na fotce komplet, zleva Mirek Sejkora, Pavel Nádvorník, Franta Kolář a nejlepší hráč kola, Franta Staněk. Tyto tři týmy dost dlouho v posledním hracím dni vypadaly na první místo, nakonec to bylo těsné na špici, Dragouni byli dost daleko za druhým i dost daleko před čtvrtým místem. Na tom je družstvo ABB Vidlatá Seč, které se s Dragouny pokusí postoupit v baráži do celostátního finále. Páté a šesté místo obsadilo „béčko“ a za ním „áčko“ Pozdního sběru. U těchto týmů jsem doporučoval, aby se příště „béčko“ přejmenovalo na A tým a „áčko“, tradičně nejpomalejší družstvo ligy, na „Šnečí farmu“. Tacl team B se chytrou hrou dostal posledním utkáním na cenné sedmé místo v tabulce. Cenit si ho je třeba proto, že je před družstvem 1. BK Kings. Tito reprezentanti z Hradce Králové jsou na čtvrté fotce (zleva Vašek, Sylva a Evžen). Fotil jsem je proto, že jejich výkon 649 z třetího hracího dne je nejvyšším náhozem ligového ročníku. Za nimi se zubí Franta Staněk, jehož 256 je nejvyšším náhozem jednotlivců.

Velké poděkování patří zcela všem hráčkám a hráčům skupiny za účast a pěkné boje v příjemné a přátelské atmosféře. Vážíme si toho a věříme, že se opět v plném počtu sejdeme i příští rok. Příští ročník 2020 bude pro registrace otevřen v listopadu 2019. 

A teď tedy k Finále 2019 a Baráži o něj. Finále i Baráž jsou čistě v gesci ČBA. Seniorbowling CZ naopak sám organizuje Mezinárodní Finále SBL pro 5 nejlepších českých a 3 slovenské týmy. Letošní Baráž o finále se hraje v pátek 15.11.19 v Pardubicích od 19 hod. Finále SBL 2019 pak v Pardubicích v sobotu 16.11.19 od 10 hod. Ale... Letos do Baráže postupuje 8 týmů z celé ČR a z Baráže do Finále jde 6 týmů. Podobně jako každý rok i letos se očekává, že do Baráže se nepřihlásí všechny týmy a tím pádem všichni Barážisti by postoupili do Finále rovnou a Baráž by byla zrušena. Ale uvidíme, jak to nakonec dopadne.

Podrobná Výsledková listina skupiny se vším všudy. Na dnešní fotce jsou vítězové skupiny. Další úspěšné uvidíte v přiloženém Fotoalbu.

sbl-1-orso--1-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

6. kolo: bylo na pořadu dne 19. září 2019 a děly se docela zajímavé věci. Nejvíce bodoval Pozdní sběr B (23 bodů) a Fire Dragons (20 bodů). Favorizovaný Tacl Letohrad dnes moc neuspěl a to mělo dopad i na roční tabulku. Více nám o tom vypráví Zdeněk Barvínek, rozhodčí skupinyPozdní sběr B, předposlední družstvo tabulky (na snímku zleva Jirka, Jarda, Honza a Pavol), nás minule postrašil nejvyšším náhozem jednotlivců, který hodil Jarda Dočkal (a Petr Tomášek). Teď již spustil hrůzu naplno a šestý hrací den vyhrál. Tím se dostal na čtvrté místo v tabulce. O tři body méně vybojoval tým Fire Dragons, který je celkově třetí, v tomto kole třetí nejvyšší počet bodů získali další saláti – Tacl team B, který zůstává na krásném osmém místě. Orso (1.) a ABB Vidlatá Seč (4.) získali osmnáct bodů. To je o bod méně než Tacl B a o bod víc než Tacl team A, druhé družstvo tabulky. Pozdní sběr A se po zisku patnácti bodů dostal v tabulce hned za své „béčko“, Hradečtí Kingové se ziskem deseti bodů přitulili k „béčku“ Tacl teamu. Na druhé fotce jsou držitelé nejvyšších náhozů Jana Severová a Jarda Morávek.

Tak a podívejme se ještě na roční tabulku: na čele je Orso, má 126,5 bodu, Tacl Letohrad má 124, Fire Dragons 122,5 a ABB Vidlatá Seč 119. tyto 4 týmy jsou od sebe doslova pár bodíků a tak o postupujících přímo do Finále SBL a do Baráže rozhodne až zcela poslední kolo. Zdaleka není nic rozhodnuto. Jen se zdá, že právě tyto 4 týmy se o postupová místa utkají. Pátý tým tabulky Pozdní sběr B má totiž už velmi citelnou ztrátu. Tak na tuhle skupinu a její závěrečné kolo se skutečně těšíme. Výsledková listina

2019-09-sbl-uo-6.-kolo--2-.jpg2019-09-sbl-uo-6.-kolo.jpg

 

 

 

 

 

 

 

5. kolo: se uskutečnilo 29. srpna 2019. Bylo to kolo dost důležité pro získání konečných pozic do Finále a Baráže SBL 2019. Do Finále přímo postupují 2 nejlepší týmy, do Baráže týmy na 3. a 4. místě konečné tabulky. Rozhodčí skupiny Zdeněk Barvínek dnešek komentuje: Jarda Dočkal z Pozdního sběru B (předposlední tým tabulky) a Petr Tomášek z Tacl teamu A (jsou druzí) hodili 212, což byly nejvyšší náhozy mužů pátého hracího dne SBL v Ústí nad Orlicí. Sylva Šlechtová (na první fotce mezi nimi) hodila, nevím proč, 223, což byl nejvyšší nához žen. Byla ozdobou 1. BK Kings, což je pátý tým ligy. Ta byla vůbec divná (liga). Tacl A v tomto kole skončil poslední, takže je na celkovém druhém místě, bod a půl za družstvem Orso. Poslední v tabulce je Tacl B, který v tomto kole skončil druhý, čtyři body za ABB Vidlatá Seč, což je čtvrtý tým tabulky. Jeho členy, Láďu Schůta a Aničku a Františka Brokešovy vidíte na druhé fotce. Třetí v tomto kole skončili Dragouni, ti jsou třetí i celkově, šesté družstvo tabulky, Pozdní sběr A, nasbíral v tomto kole stejně bodů, jako jeho „béčko“.  Detailní výsledky je vidět zde: Výsledková listina

2019-08-sbl-uo-5.-kolo--1-.jpg2019-08-sbl-uo-5.-kolo--2-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

4. kolo: proběhlo ve čtvrtek 16.05.2019. Tacl Letohrad průměrově všechny deklasoval, bodově to ale bylo "jen" za 24 bodů, což znamená dnešní prvenství. Vydatně pomohl nejlepší dnešní hráč Jarda Morávek s průměrem přes 201. Nához dne 254 má ale Václav Slezák z týmu 1. BK Kings. 21 bodů získali Fire Dragons, dnes druzí a na třetí dnešní místo se vyšplhali hráči týmu Orso. Ženou kola je Jana Severová z Tacl Letohrad B. V roční tabulce se právě Orso drží na 1. místě s 95 body na kontě. Tacl Letohrad má o půlbodík méně a silně se tlačí do pozice lídra. Třetí Fire Dragons jsou 7 bodů za Taclem, tedy nic neřešitelného. Komentář přidává tradičně Zdeněk Barvínek, rozhodčí skupiny„Béčko“ Taclu hrát jako v tomto kole, nemuselo být na chvostu tabulky. Oba Pozdní sběry a Hradečtí kingové mají přes padesát bodů, z jejich středu vzešel držitel nejvyššího nához, Vašek Slezák hodil 254, ovšem prohlašoval, že to neudělal schválně. ABB Vidlatá Seč drží čtvrtou příčku, Dragouni (Fire dragons) jsou po druhém místě v tomto kole třetí. Ze čtyř nejlepších hráčů čtvrtého kola jsou tři z Tacl teamu A (na první fotce zleva Pavel Koráb, Jarda Klapal, Petr Tomášek a Jarda Morávek). Není proto překvapením, že jsou to vítězové tohoto kola a že na ORSO, vedoucí tým tabulky, už ztrácí jen půl bodu. Mezi zástupce Tacl teamu v elitní čtyřce tohoto kola se dostal nejlepší hráč týmu ORSO, Rosťa Ondráček. Ten je na druhé fotce obklopen Jirkou Kužílkem a Ivanem Dostálem. Tady je Podrobná Výsledková listina včetně historie a veškerých detailů.

2019-05-sbl-uo-4.-kolo--1-.jpg2019-05-sbl-uo-4.-kolo--2-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

3. kolo: odehráno 11.04.2019. Tým Orso se vypjal k hezkému bodovému zisku 25,5 bodu a dnes je opět nejlepší. I dnes s pěkným průměrem přes 548. Rostislav Ondráček právě z tohoto týmu se stal vůbec nejlepším hráčem kola, jeho denní průměr je přes 200. O druhé místo se dnes dělí Tacl Letohrad a ABB Vidlatá Seč, oba 21 bodů. Jiří Harašta podpořil svůj tým ABB Vidlatá Seč rovněž krásným průměrem přes 200. Fire Dragons zůstali dnes jen těsně čtvrtí, o půl bodíku zpět za druhým a třetím týmem. V ročním žebříčku už je po dnešku na lídrovské pozici Orso, jež vede o 4,5 bodu před Tacl Letohrad. Třetí příčku má Fire Dragons. Nához večera 246 má Václav Jedlička z 1. BK Kings. Nejlepší ženou je Jana Severová z týmu Tacle team B.  Rozhodčí Zdeněk Barvínek k dnešku píše: Tacl team A je nejvyrovnanějším týmem Ústecké (myslím skupinu Ústí nad Orlicí, ovšem dle Ústavu pro jazyk český se tak má jmenovat skupina v Ústí nad Labem, naše má být, prý proto, že jsme menší, Orlická) skupiny Seniorské ligy. Ve všech třech kolech skončil na druhém místě a i celkově je druhý. ABB Vidlatá Seč je po třech třetích místech na čtvrtém místě, Kingové z Hradce Králové jsou po třech šestých místech pátí. Ligu vede Orso, na třetím místě jsou Dragouni (prý Draci). Zaujal Vašek Jedlička z Kingů, kterého jsem vyfotil za nejvyšší nához kola, ovšem v zaujetí ho porazila Sylva Šlechtová, kterou obdivně obklopily zbývající dámy této soutěže. Sylva totiž požadovala snížení bonusu v části za věk, tvrdila, že vypadá dobře, takže tak hodně bodů mít nemůže. Poučení z toho je takové, že není důležité zvítězit, ale vypadat dobře. Čtvrté kolo se hraje 16. května 2019. Tady je podrobná Výsledková listina. Na fotce je autor nejvyššího náhozu a dámské osazenstvo skupiny.

2019-04-sbl-uo--2-.jpg2019-04-sbl-uo--1-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

2. kolo: hrálo se 28.03.2019. A dnes tu máme 2 týmy, které silně bodovaly a citelně unikly svým soupeřům. Jednak Orso, jenž nasbíral 28 bodů z 35 možných, navíc s nádherným průměrem přes 572, a pak TACL Letohrad, který zůstal zpět o 2 bodáky s dokonce ještě lepším průměrem přes 580. Ostatní týmy se za nimi dívají z uctivé vzdálenosti v čele s ABB Vidlatá Seč. Nejlépe dnes zahrál Pavel Koráb z TACLu Letohrad, jehož denní průměr má hodnotu úctyhodných více než 212 ze 7 odehraných her. Nához dne ale má Jarda Morávek a Ivan Dostál - oba 246. ale Jarda to měl dříve. Ženou večera se stala Eva Appeltauerová, ale výkonově to nebyl žádný zázrak. Za konkurentku měla pouze Janu Severovou... V celoroku se TACL Letohrad a Orso bodově zcela vyrovnaly, za nimi o 3,5 zpět zůstávají Fire Dragons. Na jakékoliv závěry je brzy, máme za sebou jen 2 kola, takže uvidíme, jak to to tady bude vyvíjet dál. Tady je podrobná Výsledková listina včetně historie. Na fotkách vidíme úspěšné...

2019-03-sbl-uo-1.jpg2019-03-sbl-uo-2.jpg 

 

 

 

 

 

 

1. kolo: skupina Ústí nad Orlicí zahájila ročník 2019 ve čtvrtek 14. února. Hned zkraje se do menšího trháku dostává tým Fire Dragons, který nasbíral 27,5 bodu i přesto, že průměrově jsou na tom dva jiné týmy lépe. O 6,5 bodu méně má na 2. místě dvojice Tacl Letohrad a ABB Vidlatá Seč. Tacl Letohrad má nejvyšší průměr 559, ale bodíky mu utíkaly pod rukama... Dnes se nejlépe dařilo trojici hráčů, kteří dosáhli na průměr 190+, což jsou Petr Tomášek, Jarda Morávek a Pavel Koráb.  Petr má ve svém držení i nához kola 235. Ženou večera se stala Eva Appeltauerová.

Rozhodčí Zdeněk Barvínek dnešek komentuje: Nenamotat se Dragouni na první místo v Ústecké Seniorské lize, mohli být všichni v obklíčení družstev Tacl teamu Letohrad. Náskok Fire dragons je však tak velký, že se nedalo nic dělat. Laik by mohl zbrkle usoudit, kdo je aspirantem na titul a kdo aspirantem na aspirin, ale pozor, já vím, co tihle dovedou. Na fotkách jsou nováčkové naší SBL, Hradečáci (kteří se chtějí jmenovat BK Kings, snad to někdo dokáže zařídit) a Pozdní sběr B, na třetí fotce je Anička Brokešová a Petr Tomášek, držitelé nejvyšších náhozů tohoto kola.

Příští kolo je naplánováno na 28.03.2019. Podívejte se na podrobnou výsledkovou listinu se všemi údaji a statistikami.

2019-02-hradecaci.jpg2019-02-nahozy.jpg2019-02-pozdni-sber-b.jpg

 

Náhledy fotografií ze složky Ročník 2019 - Ústí nad Orlicí