Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ústí nad Labem - Výsledky

19. 2. 2019

7. (závěrečné) kolo: odehráno 21.10.2019. Nejlépe na tom dnes byl tým Sever 1 se ziskem 21 bodů. Druhý Old School vybojoval 17 bodů a třetí Pohodáři 15 bodů. Nejlepším hráčem dneška se staůl Vojtěch Plánička s průměrem 213 ze všech her. Ženou kola se stala Zdenka Pláničková, jejíž průměr atakoval hranici 190. Krásné výkony... Rozhodující je ovšem roční žebříček, kde bylo velice těsno, ale 1. místo nakonec patří týmu Pohodáři  se 105,5 bodem. Zcela stejně bodů mají i druzí Sever 1, ale bohužel, trochu nižší průměr. Oba tyto týmy postupují přímo do Finále SBL. Třetí v pořadí skončil Druhý dech s 93 body. Druhý dech jde tedy do Baráže o Finále SBL 2019. 

A teď tedy k Finále 2019 a Baráži o něj. Finále i Baráž jsou čistě v gesci ČBA. Seniorbowling CZ naopak sám organizuje Mezinárodní Finále SBL pro 5 nejlepších českých a 3 slovenské týmy. Letošní Baráž o finále se hraje v pátek 15.11.19 v Pardubicích od 19 hod. Finále SBL 2019 pak v Pardubicích v sobotu 16.11.19 od 10 hod. Ale... Letos do Baráže postupuje 8 týmů z celé ČR a z Baráže do Finále jde 6 týmů. Podobně jako každý rok i letos se očekává, že do Baráže se nepřihlásí všechny týmy a tím pádem všichni Barážisti by postoupili do Finále rovnou a Baráž by byla zrušena. Ale uvidíme, jak to nakonec dopadne. Přehled postupujících týmů máme TADY

Děkujeme všem týmům, hráčkám, i hráčům v letošním ročíníku a věříme, že se budeme potkávat v ročníku 2020. 

Zde je konečná Výsledková listina

Na fotce jsou vítězní Pohodáři, další týmy v přiloženém Fotoalbu.

1.-misto---pohodari.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

6. kolo: odehráno 9. září. Oldf School získali 22 bodů, Pohodáři 19. Jarda Šlechta si zahrál 246 = nejvyšší nához dne. Lepším individualistou ale byl Vojta Plánička s průměrem přes 207. Čelo roční tabulky vypadá takto: Pohodáři, Sever 1, Druhý dech. Bodové rozdíly nejsou nijak dramatické a tak jsme velmi zvědavi na poslední kolo, které rozhodne definitivně. Výsledková listina

5. kolo: hráno 10.06.2019, tentokrát bez Pohodářů. Každý s každým odehrál klasicky 2 zápasy, čili max zisk byl za dnešek 30 bodů. 22 získal Druhý dech a byl dnes nejlepší, 20 bodů Sever 1. Naopak Old School bodoval velmi rozpačitě, a to i přes jejich krásný průměr přes 560. Ony dva lepší týmy měli průměr shodně přes 565. Opel team nasbíral jen 8 bodů a i jejich průměr nebyl vůbec špatný (531). Ono se to tak prostě někdy sejde... Malou náplastí může být nejvyšší nához kola 237, který si zahrál Mirek Kučaba právě z Opel teamu. Ženou večera se stala Anna Breindlová. Roční tabulka je vzhledem k rozháranému systému porovnatelná jen pro týmy na 2. až posledním místě, protože Sever 1 má odehráno o 6 her více. Je tedy logicky první, ale 6 her navíc znamená teoreticky až 30 bodů, reálně samozřejmě méně. I tak se zdá, že Sever 1 by se mohl pohybovat někde kolem 3. nebo 4. místa. Tabulku tedy zatím vedou Pohodáři (71,5 bodu) před Druhým dechem (66 b.). Na třetí místo pravděpodobně půjde Sever 1. K dokončení ligy zbývají ještě 2 kola. Tady je podrobná Výsledková listina po dnešku. Na fotce je dnes nejlepší Druhý dech.

2.-kolo-druhy-dech.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

4. kolo: se odehrálo 6. května. 4 týmy odehrály zápasy každý s každým 2x. Čísla padala opravdu vysoká, nejvyšší průměr přes 598 dali Pohodáři, nejnižší 557,50 Druhý dech. Jsou dny, kdy tento nejslabší průměr by radostně přivítal i vítěz kola. Dnes ne. Rozhodují ale body a těch nejvíc sesbíral Sever 1, o 3 body méně Pohodáři. Old School a Druhý dech na tom dnes byli hůře. Dvoustovek padalo skutečně hodně, ale nejvyšší hru dne zahrál Vojta Plánička - 268. Jen o kuželku zpět zůstal Vlasta Ševčík. Dnes asi nemá smysl psát o nejlepší ženě, byla jí Zdenka Pláničková, ale byla ženou dnes jedinou... Roční žebříček není herně vyrovnaný, Pohodáři a Sever 1 mají o 6 zápasů více, než všichni ostatní. Takže sice logicky vedou, nicméně Druhý dech a Old School se jim mohou velmi přiblížit, teoreticky vlastně i přeskočit. Takže si počkejme zase na další kolo, až se nám to trochu více zápasově srovná. Zde je proklik na detailní Výsledkovou listinu. Na fotce je dnes nejlepší tým - Sever 1.

2.-kolo-sever-1.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

3. kolo: proběhlo na Apríla, 1. dubna 2019. Dnes nehrál Druhý dech a tak se vzájemně o body obíraly 4 týmy. Z nich dnes nejúspěšnější byli Pohodáři, kteří si nechali sebrat 6 bodů, takže jim přibylo 19 bodů do roční tabulky. Sever 1 si připisuje 17 bodů a Old School 16 bodů. Opel team bojoval, ale bodový zisk měl dnes nejslabší. 248 byl nejvyšší nához, zahrál si ho Jozef Čížek z Pohodářů. Jako jediný také má průměr přes 200, konkrétně 202,83. Ženou večera je Zdenka Pláničková. Odehrála sice jen 2 hry, ale měla jedinou konkurentku, kterou průměrově nechala za sebou. V roční tabulce Pohodáři navyšují svůj náskok na druhého na 10 bodů. Tím druhým je Sever 1. Třetí místo má Druhý dech, jenž ovšem má odehráno o 6 zápasů méně, takže je otázka, zda právě oni se nestanou lídry roční tabulky. Detaily dneška i historie obsahuje podrobná Výsledková listina. Příště se hraje 6. května. 

3_pohodari.jpg

 

 

 

 

 

 

 

2. kolo: odehráno 4. března 2019. Kolo bylo až skoro komorní, podle herního plánu se dnes hrálo bez Old School a tak se o body vzájemně obíraly pouze 4 týmy. Z nich Druhý dech byl dnes nejlepší, což dokumentuje zisk 18 bodů. Sever 1 a Pohodáři získali na svá konta bodů 16. Nejlepším hráčem byl dnes Vlasta Ševčík s průměrem přes 209 a nejvyšším náhozem kola 256. Po 2 kolech jsou na čele Pohodáři s 35 body, bodík za nimi je Druhý dech. Oba týmy trochu poodskočili všem ostatním. Detaily dneška a celé ligy jsou k vidění tady: Výsledková listina. Na fotce máme Druhý dech (z loňska).

2.-kolo-druhy-dech.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

1. kolo: V pondělí 19.02.2019 zahájila i tato skupina s 5ti týmy a 1 volnou hrou svoji skupinu SBL. Na kvalitě to neubralo. Všechny týmy od sebe dělí pouhých 8 bodů. S průměrem 578,60 a 19ti body tabulku vedou Pohodáři, jež mají na Druhý dech minináskok 3 bodů, třetí je Opel team, ten ztrácí další 1 bod. Tabulku prozatím uzavírá Sever 1 - 11 bodů a jasně nejslabší průměr. Nejvyšší týmovou hru 627 dal Old School, v jednotlivcích 238 Jan Štulc z Pohodářů. Ten je také nejlepším hráčem dneška s průměrem 217. Krásné... Nejlepší ženou večera je Anna Breindlová z týmu Druhý dech. Ovšem konkurovala jí pouze Zdenka Pláničková, které se ale dnes zle nevedlo... Detaily celého kola jsou ZDE: Výsledková listina. Na fotce vidíme dnes vítězné Pohodáře.

2.-kolo-pohodari.jpg

 

Náhledy fotografií ze složky Ročník 2019 - Ústí nad Labem