Jdi na obsah Jdi na menu
 


Praha Ovčín - Výsledky

8. 2. 2019

7. závěrečné kolo: dnes byl posledním hracím dnem zakončen celý ročník 2019 této skupiny. Týmy se sešly zcela všechny a tak se mohlo začít bojovat o letošní poslední body. Dnešním nejlepším týmem byla celkem drtivě Druhá míza Ovčín se 34 body. O 10 bodů méně vydolovali Old boys a Oldies team. Hráčem večera byl Petr Pekár s průměrem přes 219.

Důležitější je ale konečný celoroční stav. 1. místo obsazuje Druhá míza Ovčín (189,5 bodu), 2. místo Old boys (174,5 bodu), 3. místo s odstupem Oldies team (145 bodů). 4. místo patří Divoženkám (126 bodů). Tyto 4 týmy postupují do dalších celorepublikových bojů. Druhá míza a Old boys přímo do Finále, Oldies team a Divoženky do Baráže o Finále. Informace o tom jsou v článku níže. O 4 body méně znamenají 5. místo pro Bowling Spot, šestí končí I.PSKN, sedmí Grupeto a na osmém místě je SPP Senior. Nejlepší 3 týmy obdržely pohár za svá umístění, navíc Krystyna Janočková z Divoženek za nejlepší ženu skupiny a Petr Pekár z Druhé mízy za nejvyšší nához skupiny. Zcela všichni hráči všech zúčastněných týmů obdrželi upomínku na tento ročník ve formě speciálního odznaku. Ten je vydáván již od počátečního ročníku SBL, každý rok ve stejném provedení, ale v jiné barvě. Podívat se na všechny odznaky můžete v přiloženém fotoalbu.

Velké poděkování patří zcela všem hráčkám a hráčům skupiny za účast a pěkné boje v příjemné a přátelské atmosféře. Vážíme si toho a věříme, že se opět v plném počtu sejdeme i příští rok. Příští ročník 2020 bude pro registrace otevřen v listopadu 2019. Systém soutěže zřejmě dozná některých změn respektujících připomínky hráčů jednak odtud z Ovčína, ale i ze skupiny Zličín-Vojkov. Pravděpodobně bude v Praze otevřena příští rok jediná registrační skupina "Praha", do které se bude moci nahlásit až 16 týmů. Po uzávěrce proběhne rozlosování na 2 skupiny po 8 týmech. Obě nalosované skupiny odehrají 1 den na Zličíně, 1 den na Ovčíně, 1 den na Vojkově (3 hrací dny). Potom z obou skupin lepší 4 týmy vytvoří novou skupinu A a horší 4 týmy novou skupinu B. Opět se odehrají 3 hrací dny - Zličín, Ovčín, Vojkov. Tím skupiny skončí. Ze skupiny A postoupí přímo do Finále SBL 2020 nejlepší 3 týmy a do Baráže další 2 týmy. Ze skupiny B přímo do Finále 1 tým a do Baráže 2 týmy. Tímto herním systémem by se eliminovaly problémy Ovčínské i Zličínské skupiny. Jak to nakonec bude se dozvíte na zdejších stránkách po zasedání Organizačního výboru SBL (=2 zástupci Seniorbowling CZ a 2 zástupci ČBA). 

A teď tedy k tomu Finále 2019 a Baráži o něj. Finále i Baráž jsou čistě v gesci ČBA. Seniorbowling CZ naopak sám organizuje Mezinárodní Finále SBL pro 5 nejlepších českých a 3 slovenské týmy. Letošní Baráž o finále se hraje v pátek 15.11.19 v Pardubicích od 19 hod. Finále SBL 2019 pak v Pardubicích v sobotu 16.11.19 od 10 hod. Ale... Letos do Baráže postupuje 8 týmů z celé ČR a z Baráže do Finále jde 6 týmů. Podobně jako každý rok i letos se očekává, že do Baráže se nepřihlásí všechny týmy a tím pádem všichni Barážisti by postoupili do Finále rovnou a Baráž by byla zrušena. Ale uvidíme, jak to nakonec dopadne.

Zde je Výsledková listina. Z ní se dozvíte všechny detaily nejen posledního hracího dne, ale celé soutěže na Ovčíně. Na fotce jsou vítězové celoročního klání Druhá míza Ovčín. Další fotky jsou v přiloženém fotoalbu.

druha-miza-ovcin.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

6. kolo: předposlední kolo Na Ovčíně se sice nakonec odehrálo, ale bylo problémové. Týmy se sešly všechny, kdo však chyběl, to byl rozhodčí. Sehnat se jej podařilo až delší dobu po oficiálním začátku, ale moc to nepomohlo. Vlastně vůbec. Rozhodčí právě odlétal do ciziny. Pomoci nemohl ani předseda STK ČBA, který byl právě kdesi na dovolené. Aby hráči nemuseli odejít s nepořízenou, celé kolo organizoval hráč Milan Soušek, skutečně ne moc příjemná situace. Výsledky se provizorně zapisovaly na jakékoliv kousky papíru, které kde byly k dispozici. Bowler naši žádost o nějaké papíry odbyl slovy dotazem "Vidíš tu nějaký nápis Papírnictví?". Naštěstí vypomohla servírka a tak se zapisovalo na hospodské účtenky. S centrem mezi hráči panovala nespokojenost, jednak kvůli mazání a jednak proto, že dráhy 5 a 6 byly naprosto nepřipravené, rozběhy neumyté, neklouzavé a koberce v hráčském prostoru jsou tak strašlivě znečištěné mnohaletou zašlapanou špínou, že chodit po nich znamenal nános černé špíny na podrážkách bowlingových bot a naprostou neklouzavost. Výsledky z těchto drah tomu také odpovídají. Je neuvěřitelné, že tento stav zřejmě na daném centru nikoho nevzrušuje... Herní večer nakonec proběhl kompletní, odehrálo se vše, co mělo, ovšem se zpožděním vlivem čekání na rozhodčího. Výsledky týmů ani jednotlivců tak nejsou k dispozici a zřejmě nějakou dobu ani nebudou. Proto je třeba sledovat, jak a kdy se ČBA podaří výsledky zkompletovat a umístit na jejich webové stránky. Na ty se přímo dostanete TUDY. Jakmile se výsledky na tomto webu objeví, vložíme je i sem na tyto stránky. Zatím to, bohužel, jinak možné není. Poslední kolo se koná 10.10.2019 opět od 18 hod Ovčín. Doufejme, že tam budou trochu lepší podmínky, než dnes.

09.09.: Výsledky jsou již aktuální po 6. kole, Výsledková listina. Silně zabodovaly Divoženky, vybojovaly 26 bodů a dnes byly jasně nejlepší. S odstupem druzí skončili Old boys. Favorizovaná Druhá míza Ovčín dnes propadla. Na roční tabulku to ale mělo jen minimální dopady, pořadí na čelních místech zůstalo beze změny, jen se změnily bodové odstupy.

5. kolo: se odehrálo 13.06.2019 za vysokých teplot, které se interiéry místního centra snažily snižovat klimatizací a větráky ochlazovat, ale moc to nepomáhalo. Dnešní klání podmínkám zřejmě odpovídala, hrálo se výrazně níže, než obvykle. Přesto se i dnes udržela čelo tabulky Druhá míza Ovčín s 26 body, stejně bodů vydolovali i Old boys. Třetí dnešní pozice patří Divoženkám, který se docela dařilo, což jim přineslo 2305 bodu. Kousek pod nimi zůstali Oldies team. Ostatním 4 týmům se dařilo méně a bodově trošku zaostávali za touto čtveřicí. Nejlepší hráč kola Vladimir Stanishevskyi zahrál i nához kola 237, což dnešní atmosféru jen podtrhuje. Nejlepší ženou kola je Anežka Lencová, celkově druhá hned za Vladimirem. Její dnešní průměr je 178,43. Zanechala tak za sebou řadu bowlingových bijců... V ročním žebříčku nedochází k razanrním změnám, o 4 postupován místa bojují Druhá míza, Old boys, Oldies team, Divoženky a Bowling Spot. Prvá dvě mužstva bojují o 1, příčku, poslední 3 jmenovaná o 2 místa do baráže o finále. Bowling Spot dnes přeskočily Divoženky a k dnešku jsou právě ony na postupové pozici. Na Bowling Spot však mají k dobru pouhých 2,5 bodu. V letošním ročníku zbývají již jen 2 kola. Zdá se, že o přímých postupujících zřejmě není pochyb, zatímco u postupujících do baráže rozhodnuto rozhodně ještě není. Tady je podrobná Výsledková listina se všemi detaily, včetně historie. Zbývající kola se hrají až po prázdninách 05.09. a 05.10.2019. 

4. kolo: dnešním kolem se tato skupina přehoupla do své druhé poloviny. Celkem je plánováno 7 kol, po dnešku jsou odehrána 4 kola. Jen si připomeňme, že přímo do Finále SBL postupují 2 nejlepší týmy a do baráže o Finále pak týmy na 3. a 4. postupovém místě. A jak to tedy dnes vypadalo: o první místo se od počátku perou Druhá míza a Old boys. Před dneškem vedla Druhá míza o 7 bodů, po dnešku je rozdíl 9 bodů. Právě o ty 2 body získali Old boys dnes méně. Třetím nejúspěšnějším družstvem je dnes I.PKSN, který vydoloval 22 bodů. Jasně nejlepší hráčem dneška byl opět Marek Mlynář s průměrem 200,57 a nejvyšším náhozem kola 233. Marek je z Old boys. Nejlepší ženou kola je Jana Plešingerová z Divoženek, měla průměr dost přes 179. V ročním žebříčku se udále jen pár malých posunů: stále vede Druhá míza, druzí jsou Old boys, kteří ztrácejí 9 bodů. Třetí místo drží Oldies team, ten už má ale na Old boys citelnou ztrátu 20,5 bodu. A konečně poslední postupové místo patří týmu Bowling Spot s 77,5 bodem, tj. na Oldies team ztráta rovných 10 bodů. Tabulku uzavírá SPP Senior. Tady je podrobná Výsledková listina. Fotku nevkládáme, je totiž zcela stejná, jako v kole předchozím. Další kolo se hraje ve čtvrtek 13. června a pak následuje letní pauza až do září.

3. kolo: zajímavostí dneška jsou obecně nízké průměry týmů ve srovnání s jinými koly. Nejlepší průměr udělala Druhá míza - 525,71. Právě Druhá míza byla dnes nejlepší, zisk 28 bodů ji vrátil na 1. místo roční tabulky, když po předchozím kole vedli Old boys. Těm se ale dnes moc nedařilo, vydolovali 20 bodů a dnes skončili třetí. Druhé místo obsadily po zásluze a trošku překvapivě Divoženky, 21 bodů je hezký zisk. Pěkně zabojoval i Bowling Spot, když získal 19 bodů. V roční tabulce je první Druhá míza, druzí Old boys ztrácejí 7 bodů a třetí místo udržel Oldies team. Tady se ale ztráta na Old boys prohloubila už na 11,5 bodu a zespoda se na ně už tlačí Bowling Spot. Dnes průměrově nejlepší je překvapivě Dáša Vohryzková s průměrem 2017. Nutno říci, že odehrála právě jen tuto jednu hru... Nához kola 231 zahrál Jan Sůva. Oba jsou z I.PKSN týmu.

Dodatečně vkládáme pohled rozhodčího Mirka Cifry: Třetím hracím večerem pokračovala ve čtvrtek 11.dubna SBL v Záběhlicích. Na rozdíl od zápasu Slavia – Chelsea měla výkop již v 18:00 hodin. Všechny týmy byly vzorně připravené a nic nebránilo tomu, vrhnout se do vzájemných zápasů. S koncem prvního poločasu již zmíněného fotbalu se dohrálo třetí pokračování ligy a tabulka ukázala, jak jsou jednotlivé týmy připravené bojovat o čest a slávu. Nejépe zahrál tým Druhá míza Ovčín – krásných 28 bodů. Zároveň to znamená, že obhájce vítězství začíná svým soupeřům unikat. Před druhými Old Boys mají náskok 7 bodů. Bronzová příčka patří se ztrátou dalších 11,5 bodu Oldies Teamu. V jednotlivcích má nejlepší průměr Marek Mlynář z Old Boys – 196,95. Nejvíc zápasů prozatím vyhrál Pepa Bešík – je jich celkem 15. Ještě bych rád upozornil, že po vzájemné dohodě všech kapitánů, bylo zrušeno srpnové kolo – a to bez náhrady. Počítat se bude do celkové tabulky kol sedm. 

Příští kolo se hraje 9. května. Ještě důležité upozornění: po dohodě kapitánů bylo bez náhrady zrušeno 6. kolo naplánované na 8. srpna, škrtněte si tento termín ve svých kalendářích, ovčínská skupina bude mít letos 7 kol místo obvyklých 8. Na fotce je Druhá míza Ovčín, i když dnes hrála v trochu jiné sestavě s Petrem Mráčkem místo Petra Pekára... Podrobná Výsledková listina se všemi detaily.

1.-misto-rocniku---druha-miza-ovcin.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

2. kolo: týmy se opět sešly kompletně a tak nic nebránilo odehrání 2. kola ve čtvrtek 07.03.2019. Výsledkově bylo toto kolo citelně jiné, než jakákoliv jiná kola zde Na Ovčíně. Obvykle zde dominuje domácí Druhá míza. Dnes ale končí až čtvrtá se ziskem 23,5 bodu. Výrazně lepší byli Old boys a Bowling Spot, oba vydolovali bodů 28. Třetí je dnes opět Oldies team. Přitom Druhá míza má jasně nejlepší průměr přes 279! Nejlepší dnešním hráčem byl opět Marek Mlynář, stejně jako v prvním kole. Zahrál průměr 210, udělal i nához kola 238. Marek je z Old boys. Ženou kola je Anežka Lencová s průměrem přes 160. Ona je součásti týmu Divoženky. V roční tabulce se s 56,5 bodem dostávají do čela Old boys. Na druhé místo spadla Druhá míza a třetí místo drží Oldies team. Hodně si v tabulce polepšil Bowling Spot, jenž přeskočil Divoženky. Bodově nejprospěšnějšími hráči svých týmů jsou Petr Pekár, Marek Mlynář a Josef Bešík, všichni shodně vyzískali na svých soupeřích 11 bodů. Další kolo je na řadě 11. dubna. Tady jsou detailní výsledky: Výsledková listina. Na fotce je Bowling Spot a Old boys.

2019-02-old-boys.jpg

1.-kolo-bowling-spot.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

1. kolo: skupina Praha Ovčín odehrála úvodní kolo 7. února 2019. Skupina má standardní počet osmi týmů. Hned po prvním kole se na čele seřadily ve stejném pořadí vloni úspěšné týmy: 1. místo Druhá míza Ovčín, 2. místo se ztrátou 3,5 bodu Old boys a třetí je Oldies team, který na druhého ztrácí 5,5 bodu. Průměr lídra je přes 571. Nejlepším hráčem byl Marek Mlynář z Old boys - průměr přes 204. Nejlepší ženou byla Alena Zárubová z Grupeta. Příště se hraje 7. března. Zde je podrobná Výsledková listina.

2019-01-praha-ovcin--1.-kolo.jpg

 

Náhledy fotografií ze složky Ročník 2019 - Praha Ovčín