Jdi na obsah Jdi na menu
 


8.3. Výsledky Mez. finále 2018, komentář, fotky

V sobotu 8. prosince 2018 proběhlo Mezinárodní finále SBL 2018. Hrálo se v PBC Bratislava. Vzhledem k omluvám byly přítomny netypicky jen 3 české týmy a 5 slovenských. Herní systém byl klasický - každý s každým ve skupině a na konec superfinále o konečné umístění. 

V základní skupině se odehrávaly leckdy velmi vyrovnané zápasy, Black Riders prohrává hned první svůj zápas s Lions Levice 3:5. O další body tento už už soupeři obírají jen občas, jen Stabilita BNC s nimi ještě dokázala remizovat. Jejich celkový průměr 618,43 je nejlepší ze všech týmů. Seniori Spiš měli na kontě rovněž jednu remízu a jednu porážku (s Black Riders). Vydolovali však o bodík více, než Black Riders a základní skupinu tak vyhráli se 40 body, druzí Black Riders nasbírali bodů 39. Skupina se příznivě vyvíjela i pro SBK Lions Levice, jejich kvalitě nasvědčuje i celkový průměr přes 614. Zaváhali však se Stabilitou BNC a pražskými Boulery, to je stálo umístění pro boj o celkové zlato. V tabulce končí čtvrtí o 3 body ze třetími Boulery. Ti prohráli shodně 0:8 se Seniormi Spiš a Black Riders. Pokud by v těchto dvou zápasech získali nějaké 2 body, mohli hrát v superfinále o 1. místo. 

V superfinále o konečné umístění dopadly všechny souboje vcelku jasně pro jejich vítěze, všichni zvítězili o cca 40 bodů nad svými soupeři. Nejvyrovnanější tak byl souboj o 7. místo mezi Cassovií a Tyrnavií (oba SK), který zvládli lépe hráči Cassovie 482:474.

Všem úspěšným gratulujeme za dosažené výsledky a zcela všem přítomným týmům za pěkné boje a přátelskou atmosféru po celý den. 

V přiložené Výsledkové listině najdete všechny výkony, zápasy, tabulku základního kola, supefinálové hry, jakož i hry jednotlivců. Nejlepším hráčem dne byl Jan Debnár z SBK Lions Levice s čistým průměrem přes 220. Těsně za ním končí Jan Kolář z Black Riders, jeho průměr je 221,38, ovšem Janko Debnár má navíc věkový HDC. Třetím nejlepším hráčem dne je Anton Zoričák s čistým průměrem 219,75. Nejvyšší hru zahrál Jan Kolář (Black Riders) - 279 a nejlepší ženou se stala Hana Kolářová ze stejného týmu.

Mezinárodním vítězem roku 2018 se stává český tým Black Riders, který v superfinále porazil nejlepší slovenský tým Seniori Spiš. Třetí místo patří našim Boulerům, kteří umístění vybojovali nad SBK Lions Levice.

Výsledková listina ke stažení

Na fotce jsou vítězní Black Riders. Na další fotky se podívejte do Fotoalba ZDE.

1.-misto---black-riders--cz.jpg