Jdi na obsah Jdi na menu
 


4. Výsledky, komentář, fotky

Po extrémně vyrovnaném superfinále se Mistry ČR stávají Black Riders

Na Finále SBL 2018 se dostavily zcela všechny týmy. 8 z nich již na 9. hodinu, aby odehrály Baráž o Finále, ze které postupovalo do Finále 5 nejlepších týmů po odehraných 4 hrách (+HDC). Se situací se nejlépe vyrovnali Pohodáři, za nimi končí druhý nejlepší Oldies team a třetí Jack bowling team. Postup se zdařil také Bowlerům a Dlouhé chvíli.

Následně se rozjely dvě osmičlenné skupiny systémem každý s každým s běžným ligovým bodováním. V polovině si všichni pochutnali na svíčkové a mohla se hrát druhá polovina utkání. Ze skupiny A dále do play off her postoupili Tři dědci, druzí Old boys, třetí Black Riders a čtvrtí Bowleři. Oldies team skončili coby první nepostupující půl bodu za čtvrtým postupujícím. Skupina B měla svého jasného vítěze v týmu Kemenangan, druzí jdou dále Chotěšovský, třetí Druhá míza Ovčín a také Pohodáři. První nepostupující se stali o 1 bod borci z Tacl Letohrad A. Ozdobou skupiny byla Perfect game Rostislava Kaly.

Tím se vytříbily týmy, které se následně utkaly v play off utkáních na 1 hru. Úspěšně prvním kolem prošly týmy Druhá míza Ovčín, Black Riders, Bowleři a Tři dědci. Druhé play off už bylo bojem o medailová umístění. Black Riders a Druhá míza Ovčín se utkají o 1. místo, Tři dědci a Bowleři o 3. místo a Chotěšovský Old boys o místo páté. I to je důležité, protože speciální křišťálové medaile byly připraveny pro 1. až 5. místa a navíc nejlepších 5 týmů si může zajistit účast v Mezinárodním finále SBL, které se letos bude hrát v PBC Bratislava 08.12.2018. Jen připomeňme, že vítězem loňské soutěže se stali Old boys, hrálo se v Třebíči. Titul ale nezopakují, jelikož letos jsou šestí a do Bratislavy tak nepojedou, leda že by některý tým před nimi účast odřekl.

V závěrečném superfinále Old boys prohrávají s Chotěšovskými, čímž je jasné místo celkově šesté a páté. Bowleři porážejí velmi vysokým součtem Tři dědky, a tak berou 3. místo a odsuzují Tři dědky na místo čtvrté. Boj o prvenství byl velmi vyrovnaný, vzájemné pořadí se průběhu hry měnilo, vše bylo stále otevřené až do posledních hodů. Výsledek? Black Riders : Druhá míza Ovčín 553:553. O vítězství Black Riders tak rozhodl jediný bodík věkového HDC, jehož majitelem byl Ríša Nosek. Tím skončila Druhá míza druhá poměrem 553:554… Co dělá 1 bod, že....

Díky všem, kteří celý rok 2018 hráli Seniorskou ligu, díky všem dnešním účastníkům. Utkání byla napínavá, nicméně atmosféra výborná. Velké poděkování patří jednak rozhodčímu, který takové finále měl na starost zcela poprvé, místním bowlerům a celému osazenstvu Bowlingu Brno, které po celý den skvěle šlapalo. Technicky bez jakéhokoliv problému.

Baráž o Finále, výsledky

Skupina A, výsledky

Skupina B, výsledky

Výsledky play off a superfinále

Gratulujeme všem oceněným, kteří obdrželi své medaile a první tři i luxusní dárkové koše, vítězové navíc mají rok v držení krásný skleněný Putovní pohár SBL. Prémie 20.000 Kč připadne tomu týmu, který Finále SBL vyhraje 3x po sobě. Tím získá do trvalého vlastnictví i ten exkluzivní Putovní pohár.

Na fotkách dole jsou nejlepší 3 týmy, další fotky najdete ve Fotogalérii ZDE. Těšíme se na SBL ročník 2019, kam se lze již hlásit. Doufejme, že vznikne i nové skupina na Bowling Brno.

Nejlepší týmy jsou již zapsány do Galérie slavných (TADY a také TADY). Budeme doufat, že některý z pěti týmů postupujících do Mezinárodního finále SBL vybojuje zpět pro ČR příčku nejvyšší... Informace o Mezinárodním Finále SBL naleznete během krátké doby ZDE. Akci pořádá Seniorbowling CZ ve spolupráci se slovenskými seniory.

Milan Soušek, 27.10.2018

1.-misto---black-riders.jpg2.-misto---druha-miza-ovcin.jpg3.-misto---bowleri.jpg