Jdi na obsah Jdi na menu
 


4. Výsledky

Po roce opět zvítězil český tým: naši vlajku pozvedl Old boys

Všechny ročníky Mezinárodních Finále SBL vyhrály české týmy, až… Až na ten poslední v roce 2016, kdy v Bratislavě zvítězil slovenský mančaft Veteráni Tatry. Zálusk měli i letos na našem území, ale nevyšlo to…

Mezinárodní Finále Seniorských bowlingových lig 2017 se letos konalo v bowlingovém centru U Kmotra v Třebíči. Mnozí hráči centrum znají z prestižního turnaje Kmotr Bowling Cup. Jak Češi, tak Slováci. Vše tedy bylo otevřené a záleželo na momentální formě. Počasí bylo slušné a tak všichni dojeli do centra v pořádku a včas mimo pražských Boulerů, kteří se v sobotu ráno omluvili.

Mazací model byl vysloveně typu house o délce 40 stop, nic moc náročného, ale na druhou stranu na něm zase tak moc hráčů SBL ještě nehrálo. Mazalo se před začátkem hracího dne a přemazávalo zhruba po polovině dnešních klání v rámci obědové pauzy před závěrečnými třemi duely.

Ambice zcela všech seniorských týmů byla velmi podobá: chceme uspět, tvrdili všichni. A my jim v tom věřili. Jenže uspět všichni prostě a jednoduše nemohou…

První část Finálového dne bylo odehrání běžných týmových zápasů každého s každým. S postupem času nabývali jedni jistoty, druzí pochybností. Tedy jako obvykle, v tomto směru nic nového. Výsledková tabulka se postupně plnila čísly hendykepy, náhozy hráčů, body. Před závěrečným kolem byly jasné dvě věci: o vítězství se utká český aktuální Mistr SBL Lucerna-RSTS s dalším českým týmem Old boys, a o 3. místo si to rozdají slovenské týmy Kepo Stars a obhájci loňské prvenství Mezinárodního Finále SBL Veteráni Tatry. Oba souboje byly pikantní, v prvním případě oba české týmy, ve druhém případě oba slovenské týmy. A jelikož se vedle křišťálových medailí pro nejlepší hrálo i o prémie ve výši 100 EUR pro nejlepší český a pro nejlepší slovenský tým, bylo o vzruch a napětí již předem postaráno. Rozložení týmů do závěrečného superfinále vycházelo z tabulky po všech 7 základních hrách každého s každým.

Superfinále:

7. místo bylo jasné, Blue team neměl soupeře a tak přebral vedle poděkování za účast a pěkné boje speciální pamětní medaile

5. místo: o něj se utkal Mix team, který až do předposledního kola dost váhal a až ke konci zabral. Tím se do tohoto souboje dostal. Soupeřem mu byl trochu zklamaný Tacl team, jehož ambice byly přece jenom vyšší. V souboji byli o něco lepší a tak právě Tacl teamu náleží 5. příčka. Mix team byl po všech těch nesnázích vlastně docela rád, že měl šanci o 5. místo vůbec bojovat.

3. místo: tady se sešly dva kvalitní slovenské týmy, ale jen jeden z nich mohl být „bronzový“ a tím vedle prémie 100 EUR získat křišťálové medaile za bronzové umístění. Kepo Stars šli do souboje bez bázně a hany, Veteráni Tatry si přáli když už ne lepší, tak aspoň to třetí místo. Výsledek 658 proti 521 je k tomuto cíli doslova katapultoval. Velmi výrazně k výsledku přispěl Fero Kuziel hrou 248, což se stalo i nejvyšším náhozem celého dne. Kepo Stars nebyli nezklamali, ono proti 658 se hraje skutečně velmi obtížně. Takže příští Mezinárodní Finále SBL, které se odehraje v Bratislavě, se možná zadaří lépe…

1. místo: v souboji o totální vítězství se setkali dva české týmy. Na jedné straně Lucerna-RSTS, aktuální šampión české SBL, ovšem bez jedné své velké hráčské opory. Na straně druhé Old boys, ambiciózní mančaft, který ale doma musel nechat také jednoho člena svého základního hráčského kádru Josefa Bešíka, jenž je v rekonvalescenci po totálce (kyčel). Nahradila jej Blanka Hanusíková. A že to byla náhrada dobrá a že tým zahrál jak potřeboval, to dokladuje výsledek bitvy o 1. místo: Old boys 562, Lucerna-RSTS 531. A to včetně HDC, jenž byl milosrdně pro oba týmy naprosto vyrovnaný.

Takže závěrečné pořadí letošního Mezinárodního Finále SBL je následující:

1. místo: Old boys (ČR)

2. místo: Lucerna-RSTS (ČR)

3. místo: Veteráni Tatry (SR)

4. místo: Kepo Stars (SR)

5. místo: Tacel team (ČR)

6. místo: Mix team (ČR)

7. místo: Blue team (SR)

8. místo: Bouleři (ČR) i přes neúčast

Všichni účastníci obdrželi vedle komplet oběda speciální pamětní medaile, nejlepší 3 týmy konečného pořadí křišťálové medaile, nejlepší tým z ČR a SR oba speciální prémii 100 EUR a vítěz dneška, tým Old boys, i památeční glejt, na nějž se všichni hráči vítězného týmu podepsali. Gratulujeme úspěšným mančaftům z obou republik. Cenu za nejvyšší nához obdržel František Kuziel.

Naše velké poděkování patří všem účastníkům akce bez rozdílu a bowlingovému centru U Kmotra Třebíč, kde vše šlapalo, jak mělo.

Za rok se nejlepší týmy z ČR a SR utkají v Bratislavě dne 08.12.2018 na Petržalce. Už teď se těšíme!

Ještě jednou díky a mějte se všichni krásně!

Milan Soušek

Výsledková listina ke stažení

V případě českých seniorů je tím definitivně uzavřen ročník 2017 Senior Masters, ze kterého vzejdou finalisté Senior Masters 2017 s možností získání volného startu na ME seniorů 2018 ve Vídni.

Na fotkách vidíte 3 nejúspěšnější týmy. A nezapomeňte se podívat i na další týmy TADY.

1.-misto---old-boys--cr-.jpg2.-misto---lucerna-rsts--cr-.jpg3.-misto---veterani-tatry--sr-.jpg