Jdi na obsah Jdi na menu
 


4. Výsledky Baráže a postup do Finále SBL 2017

V neděli 29.10.17 se sešlo v Pardubicích 5 týmů s právem účasti v Baráži o finále. Ano, to byl ten silně větrný den... Krátce před zahájením her se herna ocitla bez proudu, stejně jako velká část Pardubic. Proto byla vyhlášena dvouhodinová čekací doba. Mezitím se zjistilo, že Baráž nelze odehrát ani v náhradním centru Ústí nad Orlicí (rovněž bez proudu), ani v Kutné Hoře (opravy po výpadcích proudu). Vzdálenější centra nepřicházela v úvahu s ohledem na časové možnosti týmů. Krátce po 11. hodině se ale centrum rozsvítilo a tak se šlo na trénink. Přesně se skončením tréninku skončil i proud a herna se opět ocitla v naprosté tmě. Po dohodě tedy bylo všem týmy odsouhlaseno náhradní řešení: Finále SBL bylo operativně rozšířeno z 2x8 týmů na 2x9 týmů, čímž se uvolnilo místo pro 4 týmy z baráže. Těch však bylo 5. Opět po schválení všemi týmy proběhlo losování, který tým zůstane losem za branami Finále. O tom rozhodlo 5 párátek, pouze jedno zkrácené. Kapitáni si postupně párátka tahali. Výsledek je, že do Finále se losem nedostává tým Dlouhá chvíle (Ústí nad Orlicí). Ostatní 4 týmy Jack bowling team, ABB Vidlatá Seč, Andílci a Oldies team jdou do Finále 04.11.2017.

Tato mimořádná událost nastala historicky poprvé, kapitáni probrali všechny možné i méně možné varianty, aby nakonec nepříjemnost byla vyřešena tímto unikátním způsobem. Není to příjemné nikomu, nicméně jiné vhodné řešení prostě a jednoduše nebylo. Ohnivým drakům to nikdo nepřál, vlastně to nepřál nikdo nikomu, ale objektivně vzato proběhlo vše se souhlasem všech týmů a objektivním losováním.

STK ČBA upraví herní plány Finále SBL pro 2 skupiny po devíti týmech.

Doplněno 02.11.2017: Andílci z vážných rodinných důvodů na straně jejich hráče nakonec na Finále nepřijedou a tak je zde nahradí Dlouhá chvíle, kterou původně los z Finále vyřadil...