Jdi na obsah Jdi na menu
 


8. kolo rozhodlo: Druhý dech a Pohodáři do finále, Tři dědci do Baráže

3. 10. 2017

Poslední kolo skupiny se odehrálo 2. října 2017. Druhý dech dnes zabral, prohrál jediný zápas a celý večer sledoval, jak se vedou dosud vedoucí Pohodáři, kontrolovat ale museli i Tři dědky, kterým se dnes také v zápasech zadařilo, ale poztráceli více individuálních bodů, než Druhý dech. Pohodářům se dnes vedlo o něco hůře, nezvládli 3 zápasy, a to rozhodlo o tom, že tuto skupinu SBL v roce 2017 vyhrává Druhý dech o 4 body před druhými Pohodáři a o 6,5 bodu před třetím týmem Tři dědci. Pořadí je tedy velmi těsné, důležitý byl každý zápas posledního kola. Citelně oslaben byl dnes Sever 1, jenž nastoupil pouze ve dvou hráčích, i přesto ale sem tam sebral někomu nějaký ten bodík...

To vše znamená, že přímý postup do Finále SBL mají týmy Druhý dech a Pohodáři. Do Baráže o finále, kterým lze rovněž do Finále SBL projít, postoupili Tři dědci. Old School končí na 4. místě se ztrátou 11,5 bodu na třetí místo. Pátá příčka patří týmu Sever 1 a na posledním stupínku skončili Oplíci, kteří srdnatě bojovali po celou sezonu.

Týmy i jednotlivci byli oceněni příslušnými cenami. Nejlepší ženou skupiny se stala Svatava Závladská, cenu za nejvyšší nához celé skupiny převzal Vladislav Dedera za 289.

Sváťa Závladská, rozhodčí, k poslednímu kolu říká: v Ústí nad Labem se dne 2.10.2017 odehrálo již poslední osmé kolo Seniorské bowlingové ligy 2017. Je škoda, že tým „Sever 1“ hrál v oslabení. Kapitán týmu si za Vláďu Hübsta sice náhradnici přivezl, ale protože hráčka již dvakrát hrála za tým Old School, nebyly její výsledky zapisovány. První místo hracího dne patří týmu Druhý dech (18b), druzí Oplíci (15b) a třetí Tři dědci (14b). Nejlepší ženou dne byla Anička Breindlová s průměrem 183,2. Nejvyšší nához hracího dne: 268 – Vladislav Dedera, nejvyšší průměr z hracího dne: 202,00 – Vladislav Dedera.V konečném celkovém pořadí nakonec zvítězil Druhý dech (115,5b), druzí Pohodáři (111,5b) a třetí jsou Tři dědci (109 b).

Velké poděkování patří zcela všem hráčkám a hráčům skupiny, jakož i rozhodčí Svátě Závladské. Přihlášky do ročníku 2018 jsou přijímány již nyní, uzávěrka přihlášek je do ledna 2018, zveme tedy k zápisu již nyní.

Informace o Baráži, Finále, postupujících týmech z dalších skupin naleznete na záložce Finále a Baráž o finále 2017.

Baráž o Finále SBL: 29.10.2017 (neděle), Finále SBL: 04.11.2017 (sobota), obojí Pardubice.

Výsledková listina ke stažení (konečná tabulka)

Na fotce je Druhý dech, Svata Závladská a Vladislav Dedera. Dole pak společná fotka všech. Ve Fotoalbu níže jsou však aktuální fotky všech týmů skupiny z dnešního dne.

8.-kolo-druhy-dech---1.-misto-ve-skupine.jpg8.-kolo-vladislav-dedera-nahoz-skupiny--svatava-zavladska-nejlepsi-zena-skupiny.jpg8.-kolo-spolecna-fotky-vsech.jpg

 

Náhledy fotografií ze složky Ústí nad Labem