Jdi na obsah Jdi na menu
 


7. kolo: zbývají dva poslední otazníky. Oba velké...

15. 9. 2017

Dodatek 15.09.2017: po opravě výsledků se situace malinko změnila. Oprava neměla vliv na pořadí týmů, pouze na bodové zisky. Druhá míza má tedy 173,5 bodu a na vedoucí Old boys tak neztrácí 6,5 bodu, ale 9,5 bodu. Dosáhnout na 1. místo tedy bude o něco těžší, než je uvedeno v komentářích níže...

7. kolo se odehrávalo ve znamení souboje mezi Druhou mízou Ovčín a Rabbits Praha o nejlepší tým dne. Až v samém závěru kola prorazila Druhá míza na 1. místo dneška. Pro oba týmy byla tahle stíhačka hodně důležitá. Druhá míza se dere roční tabulkou nahoru a touží po 1. místě. Tam ale sedí Old boys, jimž se dnes ne tak docela dařilo. Jejich náskok je 6,5 bodu před Druhou mízou. Je to hodně nebo málo? Takže to je ten první otazník... A druhý? Rabbits před dneškem byli na 5. místě tabulky a co určitě nechtějí, to je nepostup dále, tedy v jejich případě do Baráže o Finále. Takže pro ně dnes velmi důležité body. Po dnešním 7. kole jsou sice čtvrtí, ale mají 136 bodů, což je přesně stejně, jako páté Divoženky. Rabbits ale mají výrazně lepší průměr. Ale, a to je ten druhý otazník, postoupí do baráže Rabbits nebo Divoženky? V posledním kole se hraje maximálně o 35 bodů, tedy teoreticky. Zdá se, že rozestupy mezi týmy v tabulce jsou dost velké na to, aby u 4 týmů nenastala žádná změna v pořadí. Vzájemné pořadí si mohou teoreticky prohodit pouze Old boys s Druhou mízou a Rabbits s Divoženkami. Přičemž v tomto duelu jde o postup do Baráže spolu s jistými tam postupujícími Oldies teamem. Naopak Druhá míza a Old boys již mají jistotu přímého postupu do Finále SBL, jde jen tedy o pořadí.

Rozhodčí Míla Nováková hrací den shrnuje: ve čtvrtek 14. 9. 2017 se odehrál sedmý hrací den Seniorské bowlingové ligy v Praze na Ovčíně. Po prázdninové pauze se sešly všechny týmy v plné síle. Po druhé hrací rundě vedl tým Grupeto s 10 body před Druhou mízou (10 b.) a týmem BC Rabbits (9 b.). Bez bodového zisku uzavíraly pořadí týmy Tři sestry a SPP Senior. V dalších kolech se do popředí hracího dne se dostal Rabbits, který do předposlední rundy byl bez porážky. Ale vítězství hracího dne bohužel nepodržel. Vítězným týmem hracího dne je Druhá míza Ovčín s 28,5 body a tabulku dne uzavírá SPP- senior. Celkové prvenství si stále drží tým Old boys (183b.), druhý Druhá míza Ovčín (176,5b.). Nejvyšší průměr dne:  muži – Petr Pekár (Druhá míza Ovčín) – 193,2, ženy – Miluše Nováková (BC Rabbits Praha Senior) – 186,5. Nejvyšší nához dne:    muži – Jiří Egert (BC Rabbits Praha Senior) – 241, ženy – Marie Konečná (Divoženky) - 212. Poslední hrací den se bude hrát 5.10 2017.

Výsledková listina ke stažení

Na fotce je tedy opět Druhá míza Ovčín, dnes nejlepší tým

7.-kolo-druha-miza-ovcin-2.jpg