Jdi na obsah Jdi na menu
 


8. kolo: Lucerna-RSTS bez problémů první...

6. 10. 2017

V plzeňské Lucerně se dohrála SBL ročníku 2017. Před dneškem se dalo ještě něco změnit v tabulce, ale Lucerna-RSTS neponechala nic náhodě a bez porážky prošla dneškem s plným počtem vítězných utkání. Chotěšovský prohráli jednou, Falk-S dvakrát. Dnes to na Lucerně padalo ostošest, byla vidět řada krásných náhozů, nejvyšší zahrál Ládík Vokroj (267), ale velkých čísel bylo skutečně dost...

Co to znamená pro celoroční tabulku: suverénně celou skupinou prošli borci z Lucerny-RSTS, s jen pár drobnými zaváhími obsazují celkové 1. místo, nasbírali 146 bodů. Dnešek rozhodl o tom, že druzí jsou Falk-S. Dnes posbírali 14,5 bodu a v součtu 125,5 jim z toho vyšlo 2. místo. Třetí končí Chotěšovský, kteří sice dnes sebrali 18 bodů, ale v roční tabulce mají součet 123,5, tedy o 2 body méně, než Falk-S. A tak přímo do finále postupuje Lucerna-RSTS a Falk-S, do Baráže o finále pak Chotěšovský. Čtvrté místo obsazují Stavitelé, páté místo Kutulů a šesté místo Starci na chmelu.

Rozhodčí Standa Nejezchleba k dnešnímu závěrečnému kolu říká: I v posledním kole padali vysoká čísla. Vláďa Vokroj zahrál 267, Pepa Bočan 245 a Petr Havrilec 234 a z žen zahrála Marie Vokrojová 211. Lucerna si  svůj náskok v posledním kole pohlídala i bez chybějící opory Zdeňka Havlíčka, který si užívá dovolenou .S přehledem vyhráli všehna utkání shodně 4:1. O druhé místo byl ale do poslední chvíle boj. Chotěšov sice porazil druhý Falk a tak jen snížili na ně ztrátu na pouhé dva body. Ze třetího místa půjdou do baráže o postup do repoblikového finále.

Velké poděkování patří zcela všem hráčkám a hráčům skupiny, jakož i rozhodčímu Standovi Nejezchlebovi. Přihlášky do ročníku 2018 jsou přijímány již nyní, uzávěrka přihlášek je do poloviny ledna 2018, zveme tedy k zápisu již nyní.

Informace o Baráži, Finále, postupujících týmech z dalších skupin naleznete na záložce Finále a Baráž o finále 2017.

Baráž o Finále SBL: 29.10.2017 (neděle), Finále SBL: 04.11.2017 (sobota), obojí Pardubice.

Výsledková listina ke stažení (konečná tabulka)

Fotky ukazují vítěze skupiny a nejlepší ženu skupiny s držitelem nejvyššího náhozu ročníku. Další pak naleznete ve Fotoalbu níže.

1.misto_lucerna.jpgpetr-havrlec--marie-vokrojova.jpg

 

Náhledy fotografií ze složky Plzeň