Jdi na obsah Jdi na menu
 


4. Výsledky

Letos poprvé přebírá titul tým ze Slovenska: Veteráni Tatry

Historicky 3. Mezinárodní finále Seniorských bowlingových lig ČR a SR proběhlo v sobotu 10.12.2016 v krásném novém centru Petržalka Bowling Center (PBC) za účasti 5ti českých a 3 slovenských týmů, jež byly v národních Seniorských Bowlingových ligách nejúspěšnější.

Centrum bylo dobře připravené, byl použit mazací model Abbey Road, tedy model dobře známý jak slovenským, tak i českým týmům. Po hříchu tento model nic neodpustí, každá chybka se na skóre projevovala.

Základním třídícím kritériem úspěšnosti – neúspěšnosti byly souboje ve skupině. Zde hrál každý proti každému, stejně jako v lize SBL. Týmy sbíraly body, které rozhodovaly. Druhým kritériem byl celkový průměr týmu.

V tabulce se postupně děly zajímavé změny. Zprvu dominovali domácí Pin Killers, které ale postupně začala forma opouštět. Na čelo se dostali s celkem velkým náskokem pražští Bowleři. I ti však v dalších hrách trochu polevili a tak konečná tabulka po odehraných všech základních hrách hovořila jasně: do superfinále o 1. místo jdou Veteráni Tatry, kteří byli v tabulce na 1. místě se ziskem 37 bodů. Proti nim nastoupili Bowleři, kteří nasbírali bodů 34.

Vzájemné rozhodující utkání o 1. místo na svoji stranu strhli Veteráni Tatry, kteří pokořili Bowlery z Prahy poměrem 551:530. A tak Veteráni Tatry vybojovali historicky první prvenství v Mezinárodních finále SBL pro Slovenskou Republiku. Gratulujeme! Na Bowlery „zbylo“ druhé místo. I to je ale pro tým velmi pěkný úspěch.

O místo třetí bojovali Pin Killers, tedy v podstatě domácí tým s velkými ambicemi, s českými Old boys. Tady Old boys své kamarády přehráli 593:540 a získali tak na stupínku vítězů hodnotné 3. místo. Pin Killers byli trochu zklamaní, dneškem aspoň zkraje procházeli velmi dobře, nicméně rozhodující mač vyzněl ve prospěch Old boys. Pin Killers tak berou celkové 4. místo.

Místo páté mělo 2 kandidáty. České týmy Kemenangan a Black Riders. O 13 bodů lépe hráli Kemenangan a tak jim patří zaslouženě 5. místo. Black Riders tedy zůstali šestí.

A konečně souboj o to nebýt poslední svedli slovenští Seniori Spiš a čeští Tacl Letohrad. Poměrem 536:498 jsou sedmí Seniori Spiš a Tacl Letohrad tak nerad zůstal na osmé pozici celkového pořadí.

Jaké je tedy konečné pořadí týmů:

1. místo: Veteráni Tatry (SK)

2. místo: Bowleři (CZ)

3. místo: Old boys (CZ)

4. místo: Pin Killers (SK)

5. místo: Kemenangan (CZ)

6. místo: Black Riders (CZ)

7. místo: Seniori Spiš (SK)

8. místo: Tacl Letohrad (CZ)

Nejvyšší hru celého finále zahrál Petr Mráček z Old boys (CZ), hodnota náhozu je 257. Nejlepšími jednotlivci dnešního mezinárodního finále byli: Zdeněk Žabka (Bowleři, CZ), Igor Lendácky (Veteráni Tatry, SK) a Jaroslav Růžička (Kemenangan, CZ).

Naše poděkování patří všem hráčkám a hráčům, slovenským i českým, kteří se utkali v historii SBL potřetí, dále bowlingovému centru Petržalka Bowling Center a našim slovenským spolupořadatelům bez rozdílu. Příští ročník, tedy rok 2017, se uskuteční opět v ČR, místo a termín konání včas zveřejníme a jsme zvědavi, zda senior šampioni 2016 Veteráni Tatry svůj letošní zasloužený titul obhájí. To se totiž ještě nikdy nikomu nepodařilo.

Ještě jednou všem díky a už nyní se těším na rok 2017 a jeho Mezinárodní superfinále, které se bude odehrávat opět v ČR.

Podívejte se jak na výsledky, tak i na fotky.

Do ČBA byly výsledky odeslány v neděli 11.12.2016.

Milan Soušek, 10.12.2016

Výsledková listina

A tady jsou fotky

1.-misto---veterani-tatry.jpg2.-misto---bowleri.jpg3.-misto---old-boys.jpg