Jdi na obsah Jdi na menu
 


12. kolo: výsledková listina se po protestu mění...

15. 10. 2016

Přišel protest proti výsledkům posledního 12. kola SBL v Ústí nad Orlicí. Co se stalo? Hráč Pavol Dolog prokazatelně hrál v sezoně 2015-16 za dva různé týmy. Nejprve hrál v týmu Ohniví draci a nyní, v posledním kole, nastoupil za tým Kosatki. To je samozřejmě zcela nepřijatelné a v rozporu s Propozicemi soutěže. Bylo proto po prošetření situace rozhodnuto, že hry hráče Pavola Dologa za tým Kosatki budou anulovány. To má pochopitelně vliv na bodové zisky ostatních týmů. Nijak to ale neovlivnilo závěrečné pořadí a účast týmů ve Finále SBL. V platnosti zůstává i to, že tým Ohniví draci se nezúčastní Baráže o finále SBL a tím je možné tuto baráž zcela zrušit.

Záměrně jasme ponechali v předchozí zprávě původní Výsledkovou listinu této skupiny SBL, aby bylo zřejmé, jaký vliv to mělo na jednotlivé týmy, a tady nyní zveřejňujeme novou Výsledkovou listinu, v níž jsou již hry Pavola Dologa vynulovány.

Budiž tento případ mementem pro všechny hráče, kapitány týmů, i rozhodčí. Tentýž hráč za dva různé týmy ve stejné sezoně hrát prostě a jednoduše nesmí. Tímto považujeme celou věc za uzavřenou, nicméně i přesto vyzýváme kapitány týmů Ohniví draci a Kosatki, aby si na takové situace dali pozor a aby tím neohrozili bodové zisky svých týmů. I rozhodčí musí být k této věci pozorní. A hráč, který se takové věci dopustí, by měl své svědomí zpytovat: Poškodil jsem tým, za který jsem hrál neoprávněně, stálo mi to za to?

Zde je tedy finální Výsledková listina po uvedených korekcích:

Výsledková listina (po korekcích)