Jdi na obsah Jdi na menu

8. kolo 2016-09-22 (závěrečné)

23. 9. 2016

V závěrečném kole zličínské SBL se potvrdily z hlediska postupujících prognózy. Z jasně 1. místa jde přímo do Finále SBL tým Black Riders (200 bodů, průměr přes 571). Zde se setkají i s druhým přímo postupujícím, což jsou Bowleři (188, průměr přes 567). Třetí v pořadí končí Lasco (176, přes 561 průměr) postupuje do Baráže o finále. Lasco bylo citelně oslabeno, Fandu Lebedu překonala rychlá zrádná nemoc (píšeme na jiném místě). V jednotlivcích dnes kraloval Jan Kolář z Black Riders, týmový nához večera zahrákli Jack Bowling Team (641) a týmový průměr měli nejlepší Bowleři (přes 569).

Přímo postupující týmy již byly zapsány do přehledu Finalistů SBL, stejně jako Lasco do seznamu barážistů o finále. K nahlédnutí ZDE.

Jiří Marval, rozhodčí, dnešek komentuje: Závěrečné kolo SBL na Zličíně, se hrálo v komornějším prostředí než minule. Hrací den, byl zahájen uctěním památky vzpomínkovou chvilkou ticha za Františka Lebedu, jednoho z hráčů této skupiny, který ještě nedávno byl platným členem družstva LASCO. Téměř žádné oko nezůstalo suché a dosažené výsledky a konečné pořadí nebyly nejdiskutovanějším tématem večera. Tentokráte nechyběli v závěrečné dohrávce soutěže SBL družstva Jack Bowling Team a Family S, přestože již nemohli zasáhnout do pořadí, o bednu. Svou přítomností udělali důstojnou tečku za letošním maratonem 49 utkání soutěže SBL. V prvém ročníku SBL na Zličíně zvítězili Black Riders a skončili na prvém místě s 12 bodovým náskokem před družstvem Bowleři (188b). Třetí v pořadí na pomyslné bedně se umístilo družstvo LASCO se 176 body. Čtvrtý v pořadí se umístil Strike senior se 154 body a ustál nápor finišujících Rovinářů. Šestí skončili se 118 body Family S, sedmý Jack Bowling Team (88,5b) a poslední Šoumeni. Trofej za nejvyšší nához soutěže (288) převzal Jan Kolář, který měl i nejvyšší průměr soutěže (207,25). Trofej pro nejlepší ženu soutěže obdržela Hana Kolářová.

Tolik tedy rozhodčí, a my jen chceme poděkovat úplně všem týmů a jejich hráčům nejen za účast v této skupině SBL, ale i za mnohdy velmi pěkné výsledky a férové soupeření. S prvními třemi týmy se uvidíme na Baráži, resp. ve Finále. Nezapomeňte si do diářů zapsat termíny konání - viz Termínový kalendář tohoto ročníku. Přihlášky do ročníku 2017 je možné zasílat již dnes - viz levé menu.

Výsledková listina

Fotka ukazuje vítězné Black Riders, druhé Bowlery, třetí Lasco a oba oceněné hráče Jana Koláře (nához) a Hanu Kolářovou (nejlepší žena skupiny)