Jdi na obsah Jdi na menu

5. kolo 2016-05-12

13. 5. 2016

5. kolo, tedy se načala druhá polovina soutěže. Dnes to byl den Family S. Hráli výborně, dařilo se jim, sbírali body jak na běžícím pásu, Honza Korynta má nához večera, na kontě mají i nejvyšší týmovou hru. Dnes obecně padala velmi pěkná čísla, která tak trochu pomotala tabulku a jak se zpočátku zdálo, že se oddělují favorité, po dnešku už to nejde říct tak jednoznačně. Nejplatnějším hráčem pro svůj tým byl dnes Zdenda Žabka z Bowlerů, utrhl si všech 7 nabízených třešinek, tedy 7 bodů ve prospěch týmu. A to bylo úplně nejvíc ze všech dnešních hráček a hráčů.

Rozhodčí Jirka Marval k dnešku uvádí: Parádní zápletku přinesl pátý hrací den SBL na Zličíně. Tradiční lídry soutěže totiž zastínilo družstvo Family S, které bylo nejlepším týmem večera a vybojovalo neuvěřitelných 28 bodů. Familáci tak povedeně dohání ztrátu z minulého kola, kdy se z pracovních důvodů nemohli SBL účastnit. Druhým nejlepším týmem večera se stali s 24 body Bowleři a dobře jim sekundovala družstva Lasco a Rovináři Kladno, kteří vybojovali shodně po 23 bodech. Až na čtvrtém místě s 20 vybojovanými body se prezentoval Black Riders, přesto nadále suverénně vede tabulku celoročního pořadí se 123 body. Tandem stíhačů Bowleři (113b) a Lasco (112b) se jim však nenápadně přibližuje, takže poslední tři kola soutěže slibují parádní zápletku. Za silnou trojkou je družstvo Strike (94,5b), Rovináři Kladno (91b) a kdyby nemělo Family S minulé kolo za „A“, tak by zde bylo s nimi. Takto je Family S až na šestém místě a ztrácí 13,5 bodu. V dalším pořadí v tabulce je Jack Bowling Team s 57 body a Šoumeni s 32 body, kteří uzavírají tabulku. Příští 6. kolo se hraje 9. června.