Jdi na obsah Jdi na menu
 


1. kolo 2016-01-15

17. 1. 2016

SBL skupina na pražském Zličíně vstoupila do ročníku 2015-16 svým prvním kolem. Blach Riders vyhráli všechny své zápasy a tak logicky vedou tabulku. Ovšem v jednotlivcích je nejlepší Mirek Oliva, člen týmu Bowleři. Druhý tým v pořadí je docela překvapivě Rovináři Kladno. Třetí tým v tabulce je Lasco, který přesedlal z ovčína na Zličín. Zdá se, že jim tady chlapcům svědčí a že snad tedy své změny centra nebudou litovat...

Rozhodcoval tady Jiří Marval a ten k hracímu dni píše celkem obsáhle: Až lednový termín odstartoval skupinu seniorské ligy na Zličíně. Pražská skupina začíná mezi posledními a oproti loňsku je přihlášeno o dvě družstva více a skupina je letos osmičlenná. K loňským účastníkům Black Riders, Bowleři, Strike, Family S, Jack Bowling Team, Šoumeni se letos přidali nově družstva Rovináři Kladno a Lasco.

První hrací den odehrálo družstvo Bowleři v improvizované sestavě a tak večerní klání naprosto ovládlo družstvo Black Riders, které nepoznalo hořkost porážky a vede s 30,5 body tabulku. Velkým překvapením soutěže jsou oba nováčci, kteří obsadili pomyslná místa na bedně. Od týmu LASCO, který hrál dříve na Ovčíně, se očekávalo, že bude čeřit přední pozice, že si povede dobře i druhý nováček však nikdo nečekal. Rovináři Kladno jsou zajímavým oživením soutěže, kteří zaskočili nejednoho soupeře a i přes nižší průměr dokázali vybojovat 22 bodů.

Pořadí v tabulce od čtvrtého místa je následující: Strike senior (18b), Family S (16,5b), Bowleři (16b), Jack Bowling Team (10b) a na posledním místě je víceméně další nováček soutěže. Šoumeni odstartovali se stejným názvem jako loni, zbrusu obměněná sestava se dala dohromady až den před startem SBL na komerčním turnaji ULICE. Šoumeni posbírali sice jen 6 bodů, ale především velké zkušenosti s ligou a herním systémem.

Hvězdy kola:

  • Miroslav Oliva (Ø 208,43), Irena Hojková (Ø 167,71)
  • Jan Kolář (7 bodů/7 zápasů), Jana Schönová (4,5 bodu/7 zápasů)

Výsledková listina

Na fotce je lídr po 1 kole - Black Riders (jak jsme fotku dostali, tak ji zveřejňujeme.... asi by to chtělo místo mobilu skutečný fotoaparát...)

1.-kolo-black-riders.jpg