Jdi na obsah Jdi na menu
 


8. kolo 2016-09-29 (závěrečné)

30. 9. 2016

Ovčínská Seniorská zakončila ročník svým posledním kolem. Čelo tabulky, kromě jasného 1. místa Druhé mízy, bylo před dneškem dost vyrovnané, bodové rozdíly vskutku malé. Zejména týmy Old boys, Rabbits a Oldies team nastoupily ke svým utkáním značně motivovány. V podstatě jediná závažnější změna v pořadí nastala v tom, že původně třetí Old boys se ze 3. pozice prodral na pozici druhou. Tím se vyháčkoval z baráže a jde vedle Druhé mízy do finále SBL přímo. Rabbits naopak bude muset jít do finále přes Baráž...

Druhá míza dnes jen dělala údržbu, její 1. místo nemohl nikdo ohrozit. Zvítězili o 22 bodů před Old boys. O dva body za nimi skončili třetí Rabbits. První nepostupuijící zůstali Oldies a za nimi se seřadili týmy Divoženky, Grupeto a SPP senior (ti dnes hráli vlivem nemoci pouze ve dvou).

Průměrově na tom je jasně nejlépe Druhá míza. Jejich 3 hráči se i seřadili na čele v pořadí jednotlivců. Jsou vlastníky i všech dalších rekordů ligy. Mimo jediného... nejlepší ženou se stala Míla Nováková z Rabbits Praha. To je asi zatím jediná slabina Druhé mízy, že nemají v týmu žádnou ženu... :-)

Dnes rozhodcovala Věra Fryšová, která poslední kolo vidí takto: Druhá míza s přehledem vítězí. Dne 29.9.2016 se odehrál poslední  8.hrací den „Seniorské ligy Praha Ovčín“.  Hrací večer se nesl v pohodové atmosféře. Nejlépe si vedl východočeský tým “OLD BOYS“, který získal v tomto kole 24 bodů a probojoval se tak na druhé postupové místo do celostátního finále SBL. Na prvním místě se s celkovým ziskem 172 bodů v pohodě udržel lídr skupiny, domácí tým „DRUHÁ MÍZA OVČÍN“. Třetí „RABBITS PRAHA SENIOR“ získal právo účasti v baráži o celostátní finále s celkovým počtem 147,5 bodu. V jednotlivcích byli ohodnoceni Vladimír Stanishevskiy za nejvyšší nához 290 bodů a Miluše Nováková, jako nejlepší žena skupiny s celkovým průměrem 190,97 bodů. Všem děkuji za účast, pohodu na hracím dni a těším se na příští ročník SBL.

Termíny Baráže a Finále najdete v sekci Finále tohoto ročníku, či přímo TUDY. Zde jsou propozice, termíny, týmy a zde také budou výsledky. Ano, a my k tomu všemu dodáváme naše velké poděkování všem týmům a hráčům bez rozdílu za pěkné férové boje, pohodovou atmosféru (až na ty nedohozy, že...) a srdečně zveme k dalšímu ročníku, jenž se již hraje systémem jaro - podzim a začíná v lednu 2017. Přihlášky je již možné zasílat - viz levé menu. Věřím, že se zde budeme potkávat opět a vzájemně si přát hezké hry. (Milan Soušek)

Výsledková listina

Fotky: vítěz Druhá míza Ovčín, vpravo pak druzí Old boys, pod nimi třetí Rabbits Praha a úplně nejníže nejlepší žena skupiny Miluše Nováková, majitel nejvyššího náhozu skupiny Vladimir Stanishevskiy (290) a oba úspěšní pospolu... (fotky si lze také stáhnout, fotogalérie viz dole)

2016-09--1.-misto-druha-miza.jpg2016-09--2.-misto-old-boys.jpg2016-09--3.-misto-rabbits-praha.jpg2016-09--nejlepsi-zena-mila-novakova.jpg2016-09--nejvyssi-nahoz-vladimir-stanishevskiy.jpg2016-09--dvojice-nejlepsich.jpg

 

Náhledy fotografií ze složky Praha Ovčín