Jdi na obsah Jdi na menu

4. kolo 2016-02-18

18. 2. 2016

Dnes bylo odehráno čtvrté kolo místní skupiny SBL, což značí, že soutěž je zde přesně v polovině. Na čele tabulky kraluje Druhá míza, která ale dnes našla svého přemožitele - Oldies team (3:2). Jinak vyhrála všechno a trochu tak navýšila svůj náskok před dalšími týmy. Vede již o 24,5 bodu před Rabbits Praha Senior. Rozdíl mezi druhým a pátým týmem je pouhých 10 bodů. Třetí jsou Oldies team, kteří proti 3. kolu stoupli o příčku výše, následují Old boys a Divoženky. Grupeto již má sice citelnější ztrátu, ale stále je to hratelné. Tabulku uzavírají SPP Senior, kteří se stále spíše hledají, ale hry si užívají.

Dnes nejvyšší nához zahrál Milan Soušek z Oldies teamu - 246. Týmové náhozy však patří Druhé míze, nejlepší jejich hra byla 650. V jednotlivcích dnes obsadili prvá dvě místa chlapci z Druhé mízy - Vladimir Stanishevskiy a Marcel Štochl, pomyslný bronz dnes náleží Milanu Souškovi. Nejvíce bodů svému týmu získal Marcel Štochl - 6 bodů ze 6ti her. Nejlepší ženou je Míla Nováková z Rabbits Praha Senior.

V celkovém dosavadním ročním přehledu v nejvyšších náhozech kraluje Petr Pekár z Druhé mízy, mezi jehož dva náhozy se ovšem dnes vklínil Milan Soušek, člen Oldies teamu. V týmových hrách je to fádní, v desítce nejvyšších her figuruje Druhá míza hned 9x a jediným Old boys se podařilo narušit jejich totální hegemonii.

V březnu se otevře druhá polovina soutěže, v níž se bojuje o dvě místa přímo postupujících do finále SBL a o jedno místo do Baráže o finále SBL. První místo se zdá být docela pevně ukotveno v Druhé míze (ale není všem dnům konec...), takže boje zbývajících se rozhoří o 2. místo a případně i 3. místo, což je také možnost získání vstupenky na Finále SBL.

A už máme i komentář rozhodčího Tomáše Gregora, tak tady je: dnes se na Ovčíně hrálo 4. kolo seniorské bowlingové ligy. Dnes byli opět nejúspěšnější páni z Druhé mízy Ovčín a zvýšili svůj náskok na 2. Rabbity na 24,5bodů. O jejich dnešní výkony se zasloužili hlavně Marcel Štochl a Vladimir Stanishevskiy, kteří měli jako jediní průměr přes 200, a tak s 97 body vedou tabulku. Na druhém místě se Drží Rabbits Praha senior, kteří však nebudou mít úplně klidné spaní, protože týmy mezi druhým až pátým místem se vešli do rozmezí 10ti a půl bodu. Na 6. místě se ještě v dosahu drží tým Grupeto. Na posledním místě jsou prozatím SPP-senior se sedmi body. Další hrací den se bude hrát 24.3.2016.