Jdi na obsah Jdi na menu
 


1. kolo 2015-10-21

22. 10. 2015

Na Ovčíně v Praze bylo odehráno 1. kolo Seniorské ligy. Zde je komentář rozhodčího Tomáše Gregora: 

Hned od začátku se hrálo pěkně zostra.  První tři rundy nám totiž přinesly ne úplně běžný obrázek, kde každý tým porazil svého soupeře o celých 5 bodů. Svůj podíl na tom mělo i družstvo SPP-Senior, kterému chyběl jeden hráč a hráli tedy jen ve dvou. Až ve čtvrté rundě si začali vítězové s poraženými dělit body. Celému průběhu dne dominovaly týmy Druhá míza Ovčín a Rabbits Praha Senior, které si držely minimální bodový rozdíl, a tak poslední kolo skýtalo velké očekávání boje o první příčku. Očekávání bylo naplněno a do posledního zápasu šli Rabbiti s tříbodovým náskokem.  Poslední zápas byl vypjatý až do posledního okamžiku, kdy se rozhodlo až posledním hodem, který spečetil výhru Rabbitů o jednu kuželku.  Rabbiti tedy po dnešku vedou tabulku s 27 body z 30ti možných. Mezi 2. až 4. místem je to pak hodně těsné, ale i týmy na dalších příčkách ještě mají naději na lepší umístění, jak si povedou uvidíme 25.11.2015, kdy se hraje další kolo.

Tolik Tomáš. Fakt je, že boj o první příčku byl napínavý až do posledního hodu a že se tak Rabbits ujímají vedení v tabulce. Je to překvapení nebo ne? Pro mne asi je, neboť Druhá míza byla na Ovčíně vždy dost dominantní. 

Nahlédněme ještě na několik údajů:

* nejvyšší průměr: Vladimir Stanishevskiy s 206,80

* nejvyšší průměr týmu: Druhá míza Ovčín: 548,50

* bodová aktivita: nikdo neudržel pro svůj tým všechny body, ale 4 získali 5 bodů ze 6 možných

* nejvyšší nához dne: Blanka Hanusíková z Old boys - 234

* nejvyšší týmový výkon: Old boys 609

To je docela zajímavé, protože Old boys se drží ve statistikách nahoře, ale v tabulce jsou až na 3. místě s 8mi bodovou ztrátou za vedoucím týmem. Myslím, že na Ovčíně to bude v dalších kolech hodně zajímavé.....

Milan Soušek

Výsledková listina

Na fotce je vedoucí tým Rabbits Praha Senior.

rabbits-praha-senior.jpg

 

Náhledy fotografií ze složky Praha Ovčín