Jdi na obsah Jdi na menu
 


8. kolo 2016-08-25 (závěrečné)

26. 8. 2016

Také skupina B pod vedením rozhodčího Rosti Kaly dohrála svoji seniorskou ligu. Ten poslední den komentuje takto: skončila i druhá skupina v FM, souboje tady byli vyrovnanější, i když nakonec Růžový Pahorek potvrdil roli favorita a zvítězil před  druhým Kamperetampere, třetí skončil MIX team. Na dalších místech skončila družstva, kterým se během sezony nevyhnuly problémy s hráči. Čtvrtí nakonec skončili Kelímci, páté Leonardo a šestý Baník. V jednotlivcích skupinu ovládli Klusáčkoví, Jirka měl nejvyšší nához skupiny a Dana byla nejlepší ženou. No a nejlepší průměr měl Václav Mazur. Tak přejeme postupujícím ať jim to padá v baráži a ve finále.

Co tedy dodat: Růžový Pahorek zvítězil s náskokem 6,5 bodu a postupuje tak přímo do Finále SBL tohoto ročníku. Druzí Kamperetampere měli také pěkný průměr, ale hlavně získali o 7 bodů více, než třetí Mix team. Václav Mazur z tohoto týmu se stal nejlepším jednotlivcem s průměrem přes 186. Pokud se jeho parťáci ještě trochu pochlapí, bude z nich aspirant na nejvyšší příčky v sezoně 2017. Uvidíme, co s tím Mix vyvede... Právě Vašek s Jirkou Klusáčkem byly i nejprospěšnější svým týmům, oba svorně během sezony získali 23 bodů, Vašek dokonce jen ze 30ti her. Hezký počin. Klusáčkovi, jak už píše Rosťa, pobrali ceny za nához a ženu ligy. Nejvyšší hru týmu dal Růžový Pahorek, jenž dosáhl také na celkově nejvyšší týmový průměr.

Boje to byly vyrovnané, bodové rozdíly v konečné tabulce nevelké. Děkujeme všem hráčkám a hráčům bez rozdílu, že si na seniorskou nacházeli cestu a věříme, že se budou všici potkávat i v ročníku 2017. Ten bude zahájen v lednu 2017 a skončí v listopadu. Přešli jsme tak ze systému podzim - jaro na systém jaro - podzim. Na podzim je mnohem volněji z hlediska vyvrcholení SBL a Finále jako takového.

Termíny Baráže o Finále a Finále najdete v Termínovém kalendáři a pokud nahlédnete již nyní na Propozice obou soutěží, tím lépe. Zároveň můžete sledovat, kteří soupeři se k vám propracovali z jiných skupin.

Výsledková listina

No fotkách jsou 3 nejlepší týmy a jednotlivci

1.jpg2.jpg3.jpgmz.jpg