Jdi na obsah Jdi na menu
 


4. Výsledkový servis

Český tým HPH vítězem 2. ročníku

Mezinárodní finále seniorských lig České a Slovenské Republiky se hrálo letos v Pardubicích. Po loňském úspěchu českých barev v Bratislavě se čekalo, zda i letos některý z českých týmů prvenství obhájí.

V centru se sešlo 8 seniorských týmů, po 4 z každé republiky. Mazací model byl delší, ale velice příjemný, padala opravdu velká čísla, což občas přineslo „šestistovkařům“ prohry ve vzájemných zápasech.

Hrálo se obvyklým systémem každý s každým se závěrečným superfinálem o konečná umístění.  Po prvních utkáních se na čele usadily 3 slovenské týmy – Pin Killers, Veteráni Tatry a Stabilita BNC. Postupně ale naši přidávali a stoupali tabulkou pomalu vzhůru. Ani jeden z týmů se neobešel bez krizového zápasu. Konečná tabulka potvrdila, že vzrůstající bodové zisky týmů HPH a Old boys stačily na obsazení dvou nejvyšších příček. Nejlepší slovenské týmy Pin Killers a Veteráni Tatry obsazují 3. a 4. pozici. Tím již před superfinálem bylo jisté, že češi prvenství obhájí a současně také, že slováci rovněž budou na stupních vítězů.

Superfinále, v němž se střetly týmy na sousedních pozicích v boji o konečné umístění, bylo velmi dramatické. Boj o 1. místo svedly HPH s Old boys. Oba týmy měly hráče s výpadkem a hráče s výborným výsledkem. Utkání nakonec skončilo nejtěsnějším možným rozdílem 1 bodu – HPH vítězí na Old boys v poměru 602:601. Přitom Boys měli vítězství na dosah, jenže nedohoz v 10. frejmu vše zhatil. Šampiónem sezony 2014-15 se tak stává tým HPH, druhé místo obsazuje Old Boys.

Utkání slovenských týmů pro sebe rozhodl přesvědčivě tým Pin Killers s výsledkem 635:589. Pin Killers obsazují 3. příčku a Veteráni Tatry 4. pozici.

V jednotlivích celkem 6 hráčů mělo celodenní čistý průměr přes 200, nejlepším hráčem dne byl Peter Martinkovič z Pin Killers s průměrem 226,00 z 8 her. Nádherný výkon! Překvapil i Oldřich Jadrný z Old boys s průměrem 215,57 ze 7 her.

Nejlepší ženou dne je Dana Hanušová (HPH) s průměrem 211,50.

Nejvyšší nához dne zahrál Peter Martinkovič – 268 (nevyzvednutá cena bude předána příležitostně...).

Celkový vítěz HPH se tak zapisuje do Galérie slavných na www.seniorbowling.cz.

Děkujeme všem týmům za účast a krásné boje na drahách. Příští ročník se uskuteční opět v Bratislavě na podzim roku 2016. Propozice pro mezinárodní finále příštího ročníku pravděpodobně doznají menších změn, vše bude včas zveřejněno.

A závěrem ještě konečné pořadí týmů:

1. místo: Best Senior team 2014-15: HPH

2. místo: Old boys

3. místo: Pin Killers

4. místo: Veteráni Tatry

5. místo: Stabilita BNC

6. místo: Růžový Pahorek

7. místo: Tyrnavia

8. místo: BC Rabbits Senior

Výsledková listina

Na snímku HPH, vítězové

hph.jpg