Jdi na obsah Jdi na menu
 


6. kolo 2015-03-12

TACL Letohrad vítězí pod taktovkou Jaroslava Morávka

Závěrečné kolo této SBL přineslo rozuzlení, které se dá nazvat jako "Zajímavý večer plný překvapení". Proč si to myslíme? Úvod dne byl pro TACL Letohrad hodně rozpačitý... jedna prohra, druhá prohra... třetí hru zvládají, pak je ale poráží "jejich bratrské béčko", pak ještě jedna usmolená výhra... a tak na konci dne a celé skupiny jsou vlastně docela rádi, že skupinu vyhrávají s dvoubodovým náskokem, i když jejich průměr rozhodně nejlepší není. Nicméně rozhodují v první řadě body a těch TACL Letohrad nasbíral prostě nejvíc. Takže přímý postup do Národního finále. Gratulujeme! Druhé místo obsazuje Dlouhá chvíle. Tento tým dnes sbíral body jak na běžícím pásu. Poslední zápas hráli právě s TACL Letohrad a s ním prohráli v poměru 2:3 na body, nutno však podotknout, že pouze díky Jardovi Morávkovi, jehož 247 znamenalo pro TACL +1 bod za hráče a +2 body za tým. Nebýt této vydařené hry Jardy Morávka, postupovala by Dlouhá chvíle z místa prvního. Ale to je coby kdyby, a to se nepočítá. Dlouhé chvíli patří rovněž gratulace. Třetí místo patří Sweet Boys, jenž mají velmi solidní průměr a budou čekat na průměry všech ostatních týmů z republiky, aby zjistili, zda se do finále přece jenom dostanou, či nikoliv.

V každém případě patří velké poděkování všem hráčům všech týmů za účast a pěkné boje provázené příjemnou atmosférou v celé sezoně 2014-15 a věřím, že se s nimi všemi uvidíme i v dalším ročníku SBL 2015-16.

Rozhodčí skupiny Zdeněk Barvínek k dnešnímu poslednímu kolu píšeDramatický průběh měl poslední hrací den skupiny Ústí nad Orlicí. Charakter ligy ukázala čtvrtá runda, ve které výhra Taclu „A“ nad svým béčkem zajišťovala vítězství ve skupině. „Béčkaři“ však jako utržení ze řetězu porazili své šéfy 4:1, takže o svém vítězství rozhodli hráči Tacl teamu „A“ až v posledním utkání s Dlouhou chvílí. Ta skončila druhá s velkým náskokem před Sweet boys, kteří skončili třetí a čekají, zda se nedostanou do celostátního finále. Tabulkou hýbaly poslední Boskovice, které porazily v tu chvíli dva první týmy ligy. Nejlepší ženou se stala Jana Severová (porazila svou kolegyni z „B“ Tacl teamu) a nejvyšší nához ligy hodil Jarda Morávek v poslední ligové hře. Výkonem 247 bodů o bod porazil Ivana Dostála. 

Výsledková listina

Vítězný TACL Letohrad

tacl-letohrad--1.-misto.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dlouhá chvíle

dlouha-chvile--2.-misto.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Jana Severová - nejlepší žena skupiny a Jaroslav Morávek - nejvyšší nához skupiny

jana-severova--jaroslav-moravek.jpg