Jdi na obsah Jdi na menu
 


6. kolo 2015-03-02

V Ústí se odehrál závěrečný den tamní SBL. Očekávání se naplnilo, alespoň co se týká nejlepšího týmu, kterým se stali po zásluze Tři dědci. Gratulujeme jednak k prvenství a jednak k přímému postupu do Národního finále SBL, která se bude hrát počátkem května v Pardubicích. Tento tým si šel za svým cílem v podstatě celou soutěž, kolo po kole zvyšoval svůj bodový náskok na ostatní, aby sezonu zakončil jasným vítězstvím a postupem do finále. Jeho náskok na druhý tým v pořadí je 27 bodů. Navíc i jejich průměr (přes 563) je jasně nejvyšší ze všech. Složení týmu: Jiří Vrážel, Vlastimil Ševčík, Vladimír Trčka, Pavel Čubr. Takže jde vlastně o dědky ne tři, ale hned čtyři. Anebo jeden z nich není dědek... kdo ví.. V každém případě byli prostě nejlepší.

Druhý tým v pořadí konečné tabulky je BK Klíše B. Upřímně řečeno, jejich druhé místo bylo tak trochu štěstí. Dnes prohráli 3 zápasy a notně se třásli o své místo v tabulce. Nakonec jim to vyšlo o jeden jediný bodík před BK Klíše A. Ať o bodík nebo o půl, druhé místo znamená rovněž přímý postup do Národního finále SBL a i tomuto týmu tedy patří gratulace.

Třetí v závěrečné tabulce tedy zůstal BK Klíše A, a to o jeden jediný bodík, navíc mají lepší průměr, než stejnojmenní "béčkaři". Tudíž áčko musí čekat, zda jim jejich průměr 531,93 bude stačit na postup. Z celé republiky postupují pouze 3 týmy na průměr.

V jednotlivcích ale je na čele Josef Čížek ze Severu 1, který svůj tým držel, ale celkově to nevyšlo. Snad se tedy bude týmu příští sezonu dařit o trochu lépe.

Rozhodčí skupiny byla Svatava Závladská, která k poslednímu kolu SBL ligy vydala svůj komentář: šesté poslední kolo SBL v Ústí nad Labem – Klíše je odehrané a my známe vítěze. Prvenství si až do konce posledního kola udrželi s náskokem 27 bodů Tři Dědci. Dnes místo Jirky Vrážela přišel na pomoc vítěznému týmu náš bowlingový kamarád Pavel Čubr. Druhé místo si udržel i tým BK Klíše B o pouhý 1 bod před třetím týmem BK Klíše A. Zde je nutno říci, že o vítězství rozhodla až poslední runda! Už to vypadalo, že dlouhodobé druhé místo BK Klíše B dnes neudrží. Ocenění za nejvyšší nához si odnesl Vojta Plánička (267) a nejlepší ženou se stala Sváťa Závladská s průměrem 181,90. Děkuji všem za skvělou atmosféru nejen dnes, ale v celém ročníku 2014-2015. Gratuluji vítězům a přeji postupujícím do celostátního kola: „Ať to padá!“

Přehled postupujících týmů z celé ČR najdete na záložce Seniorská liga a zde Finále SBL.

Výsledková listina (závěrečný stav)

Na fotce jsou k vidění vítězové skupiny - Tři dědci. Další fotky najdete v sekci Fotoalbum.

1_tri-dedci.jpg