Jdi na obsah Jdi na menu
 


5. kolo 2015-02-09

Situace ve skupině se nám trochu hýbe... čím to? BK Klíše B získalo novou posilu, a to vydatnou. Abdul Kassas týmu výrazně pomáhal a tak se ve skupině přesouvaly a dělily body dost jinak, než v kolech předcházejících. Dosud vedoucí Tři Dědci prohráli hned 3 své zápasy z celkem 5ti hraných a naopak BK Klíše B prohrálo jen jednou, a to ještě těsně 2:3 s Račicemi. I tak ale Dědci vedou o 17 bodů a musel by se asi stát zázrak, aby v posledním kole skupiny o prvenství ve skupině přišli. I v jednotlivcích jsou na čele hned dva hráči ze Tří dědků, ale na paty jim mocně šlape Vojta Plánička z BK Klíše A. Rozhodčí skupiny je Svatava Závladská a ta ve svém komentáři z místa dějství píše:

Páté předposlední kolo SBL v Ústí nad Labem – Klíše je odehrané. Tentokrát si první pozici vybojoval tým BK Klíše B (15,5b), druhé místo obsadil tým BK Klíše A (14b) před třetím Severem 1 (12,5b). Nutno říci, že to bylo jen o fous (0,5b) před dalšími dvěma týmy, které dnes získali shodných 12 bodů (OLÍCI a Tři Dědci). Tři Dědci, kteří sice stále celkově udržují svojí první pozici s náskokem neuvěřitelných 17 bodů, dnes ale skončili překvapivě na třetím místě. 
Nejlepším mužem dne je Vlasta Ševčík s průměrem 204,80 a nejlepší ženou Sváťa Závladská s průměrem 193,00. Nejvyššími náhozy se může pochlubit Vojta Plánička (244), Vlasta Ševčík (243) a na třetím místě shodně Jirka Novák s Dušanem Závladským (236). 

Nejvyšší bodovou aktivitu zaznamenala Sváťa Závladská spolu s Láďou Hübstem (5b). Celkově po pátem hracím kole jsou stále první Tři Dědci, druzí BK Klíše B a na třetím místě BK Klíše A. Poslední kolo hrajeme 2.3.2015 od 17 hodin, opět v Ústí n. L. – Klíše.

Výsledková listina

Fotka sice připomíná BK Klíše B, nicméně bez nové posily Abdula Kassase... (Anička si léčí pochroumanou ruku)

bk-klise-b.jpg