Jdi na obsah Jdi na menu
 


6. kolo 2015-04-09

Bowleři přeskočili Black Riders a vrátili se tak na 1. místo

Black Riders nastoupili v silně improvizované sestavě a na výsledcích to také bylo vidět. 4 prohry, 1 výhra. Toho využili zkušení Bowleři a po 5. kole vedoucí Black Riders přeskočili a celou skupinu tak vyhráli. Nicméně do finále SBL, které se hraje 3. května 2015 v Pardubicích, postupují společně oba. Vítězní Bowleři nasbírali celkem 108,5 bodů a k tomu největší měrou přispěl nejlepší hráč skupiny Vráťa Kulhánek - 22,5 bodu z jeho 25ti her. Vráťa má také nejvyšší průměr celé skupiny - 209,68, o pár desetin hůře, a tedy druhý, na tom je jeho oddílový kolega Honza Fleischmann. Druzí Black Riders nastřádali 103,5 bodu. Třetí místo konečného pořadí patří týmu Strike Senior, ten má 85,5 bodu. Ale jejich průměr přes 555 znamená velkou pravděpodobnost postupu do finále. Z celé ČR na průměr postupují 3 nejlepší týmy a Strike Senior je na tom velice dobře. Dalším týmy v pořadí jsou Jack Bowling Team, Family S a Šoumeni. V jednotlivích jsou hned 4 hráči s celkovým průměrem přes 200 - Vráťa Kulhánek, Honza Fleischmann, Honza Kolář a Zdeněk Žabka. Nejvyšší nához skupiny má hodnotu 279. Dali jej hned dva hráči - Zdeněk ŽabkaJan Kolář. Nejlepší týmovou hru předvedli již dříve Bowleři, hra má hodnotu 750, tedy průměr 250,0 na hráče... Nejlepší ženou skupiny se stala Hana Kolářová, hráčka týmu Black Riders, celkově na 18. místě. 

Děkujeme všem hráčkám a hráčům za účast a pěkné boje v této skupině SBL. Uvidíme se opět na podzim 2015, tentokrát již v herní sezoně 2015-16. 

Jiří Marval, rozhodčí skupiny, hodnotí poslední kolo takto: Poslední kolo zličínské skupiny SBL přineslo mnoho změn. Do hry naskočili ještě tři noví hráči, aby byla družstva doplněna do plných sestav. Chyběli některé klíčové postavy družstev a možná i tato skutečnost zamíchala umístěním a konečným pořadím. V šestém kole dominovali Bowleři, kteří hráli v základní silné sestavě a rázně utnuli pochybnosti o favoritu soutěže a jeho umístění. Zahráli průměr 640 na družstvo, vybojovali 20 bodů a došli si pro zasloužené vítězství ve skupině. Druhé místo s odstupem 5 bodů v tabulce náleží družstvu Black Riders a třetí na bedně je Strike senior. Za ním následuje Jack Bowling Team, který si dobře načasoval formu, aby se každým kolem zlepšoval a ze dna tabulky nakonec vystoupal až na čtvrté místo. Páté místo bodově patří Family S, přestože dle průměrů by byli o pozici výše. Na konci tabulky jsou šoumeni, kteří mají na svém kontě taky jeden primát. Na soupisce družstva mají zapsáno sedm hráčů a všem ukázali, že dle Coubertina i na chvostu tabulky se dá hrát bowling pro zábavu a s úsměvem. Skupina Zličín začínala letos jako poslední z SBL, ale pro příští ročník již má stanoveno asi jako první skupina z SBL pevné datum pro první kolo. Další ročník SBL bude na Zličíně startovat třetí čtvrtek v září dne  17.9.2015.

Výsledková listina

Na fotkách jsou vítězní Bowleři, další fotka jsou Black Riders, v tomto případě skutečně "black", třetí Strike Senior. Autoři nejvyššího náhozu 279 Zdeněk Žabka a Vratislav Kulhánek.

bowleri-1504.jpg

black-riders1504.jpg

 

 

 

 

 

 

 

strike-senior-1504.jpg

kulhanek-a-zabka-nej-hraci.jpg