Jdi na obsah Jdi na menu
 


6. kolo 2015-04-09

Do finále jde Druhá míza Ovčín a BC Rabbits Senior. Aktuální Mistři ČR zůstanou doma.

V Praze na Ovčíně se odehrál závěrečný den SBL. První místo měli téměř jisté chlapci z Druhé mízy, ale o druhé přímé postupové místo se sváděly tuhé boje. Celý večer byli BC Rabbits a Lasco Legend v rozmezí 2 až 3 bodů. Rozuzlení nakonec přišlo z nečekané strany. Jazýčkem na vahách byl SPP Senior, tým z chvostu tabulky, který Lasco Legend přehrál 4:1. A protože Rabbits procházeli jen s mírnými ztrátami, bylo rozhodnuto již před posledním zápasem, který se odehrál právě mezi BC Rabbits a Lasco Legend. Až tady se původně očekávalo, že se rozhodne. V přímém souboji kandidátů na druhé místo. Jen pro dokreslení - ten zápas vyhrál Lasco Legend 4:1... Skupinu vyhrává s velkým náskokem Druhá míza Ovčín, tenhle tým má i nejvyšší průměr. Druhý BC Rabbits Senior končí druhý a je tedy druhým přímo postupujícím do finále SBL, které se koná v neděli 03.05.2015 v Pardubicích. Lasco Legend obsazuje třetí příčku s průměrem 540,00 a je tak čekatelem, zda se do finále dostane na průměr. Tabulka finalistů již byla doplněna. Čtvrté místo a tedy bramborovou medaili získávají stále ještě úřadující Mistři ČR, Oldies team. Ti se tak nedostanou k možnosti titul obhájit. Další pořadí týmu je: Divoženky, Grupeto, Pavouci a tabulku uzavírá SPP Senior. Nejvyšší nához skupiny zahrál Jan Rýdel z Lasco Legend, nejlepší ženou se stala Míla Nováková z BC Rabbits Senior.

Všem hráčkám, hráčům, týmům patří poděkování za účast a příjemná setkání s hezkými souboji na drahách, sejdeme se opět na podzim, to již v sezoně 2015-16.

Skupinu řídil rozhodčí Luboš Slezák, který závěrečný den hodnotí takto: Poslední hrací den sezóny seniorské bowlingové ligy v Praze na Ovčíně se díky mírnému zpoždění rozhodčího a několika hráčů (ach ta Pražská doprava) rozehrál o pár minut později oproti původnímu rozpisu ovšem s neutuchajícím zápalem hráčů. I když již v minulých dnech bylo o prvním místě téměř jasno, byly k vidění zajímavé souboje. Zejména o druhé postupové místo. Místní specifické Ovčínské mazání zpočátku ukazovalo trochu slabší výkony, nebyla také nouze o hry, kdy téměř všichni hráči v poli získali do hry několikery "parohy" ale naopak jsme viděli i pěkné výkony nad 200 bodů (či nad 600 za tým). O místa nejlepších jednotlivců se v průběhu večera střídali především hráči "Druhé mízy Ovčín", kteří se za sebe zařadili i v celkovém hodnocení. Trofej o nejvyšší nához sezony jim však "vyfoukl" již v předchozích bojích Jan Rýdel z týmu LASCO Legend, jehož 268 bodů dnes již nikdo nepřekonal. Nejlepší ženou celkového pořadí byla po zásluze vyhlášena Miluše Nováková z BC Rabbits Senior. V jednotlivcích obsadila celkově 4. místo, hned za hráči Druhé mízy. Jak nakonec dopadlo pořadí družstev můžete vidět i v tabulkách, po zásluze vyhrálo družstvo Druhé mízy Ovčín. Do celostátního vyvrcholení seniorských soutěží je doprovodí z druhého místa BC Rabbits Senior. Třetí v pořadí LASCO Legend bude muset počkat na konečné pořadí na všech hernách, zda jim jejich průměr bude na postup stačit. Díky všem hráčům za příjemnou atmosféru a těšíme se na viděnou v závěrečných bojích o seniorské tituly či v další ligové sezóně.

Výsledková listina

Na fotce je vítězný tým této skupiny - Druhá míza Ovčín, dále druhý tým BC Rabbits Praha a třetí tým Lasco Legend. Pod nimi jsou pak i držitel nejvyššího náhozu Jan Rýdel a nejlepší žena skupiny Miluše Nováková. 

druha-miza-ovcin--1.-misto.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

bc-rabbits-senior--2.-misto.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

lasco-legend--3.-misto.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

jan-rydel--nejvyssi-nahoz.jpgmiluse-novakova--nejlepsi-zena-skupiny.jpg