Jdi na obsah Jdi na menu
 


6. kolo 2015-04-01

HPH postupují do finále SBL. Je to Apríl?

I když pardubická skupina dohrávala své závěrečné kolo Seniorské ligy 1. dubna, o apríl se nejedná... Tým HPH získal celkem 123 bodů a jeho průměr je téměř 564. To je velice slušný počin, který HPH postrčil do finálového dne SBL, jenž se bude hrát právě v Pardubicích 3. května 2015. HPH a členové tohoto týmu jsou na čele všech tabulek skupiny, s výjimkou nejvyššího náhozu týmu, který patří Old Boys. Blanka Hanusíková se stala nejlepším hráčem skupiny, nejlepší ženou skupiny a pro svůj tým nasbírala nejvíce bodů - 27 ze 30ti možných. Gratulujeme!

Druzí v tabulce jsou Old Boys. Ti vybojovali celkem 107 bodů. Ze skupiny přímo do finále postupuje jediný tým, proto Old Boys musí čekat, zda se tam dostanou na průměr. Ten jejich je 547,37, což zřejmě není úplně bez šance, nicméně je nutné vyčkat na konec všech skupin v celé ČR.

Třetí místo patří ABB Vidlatá Seč, která v loňském roce byla úspěšná i ve finále. Tam se letos nedostane, ale faktem je, že bojovali srdnatě, na druhého v pořadí ztrácejí pouhých 7 bodů.

Skupině rozhodcoval Adam Vondráček, který charakterizuje stav takto: HPH už nikdo z vrcholu nedokázal sesadit, pravda, před posledním dnem to bylo už jen v oblasti teorie. Hrací den poznamenalo neúčast družstva Dark Star, kvůli rodinnému úmrtí. HPH tedy postupují z této skupiny přímo do MČR. Nicméně ani poslední kolo nebylo výsledkově nezajímavé, např. třetí ABB Vidlatá Seč si celkem v poklidu 4:1 poradila s vedoucími HPH. Druzí OLD BOYS prohráli se čtvrtými TENPING... Nejvyšší náhozem bylo 605, který zahráli OLD BOYS a v jednotlivcích hodil nejvíce Láďa Schůt 224 a byl také nejlepším hráčem posledního kola s průměrem 197,4 bez HDC. Celkově tedy zvítězili v Pardubicích HPH, druhé místo si pohlídali OLD BOYS a na třetím o pouhých 7 bodů skončilo družstvo ABB Vidlatá Seč. Nejvyšším výkonem celkově bylo 259 o které se zasloužila Blanka Hanusíková a o kuželku v náhozu porazila Petra Mráčka. Celkově nejlepším hráčem, v tomto případě hráčkou, je Blanka Hanusíková s průměrem 199,2 a je také samozřejmě zároveň i nejlepší ženou.
Na podzim u SBL v Pardubicích nasledanou…

Výsledková listina

Na fotkách se radují HPH a Blanka Hanusíková z tohoto týmu

hph-1.-misto.jpgblanka-hanusikova.jpg