Jdi na obsah Jdi na menu
 


4. Výsledky Mezinárodního finále 2013-14

Druhá míza nejlepší na 1. Mezinárodním finále SBL 2013-14

Historicky 1. mezinárodní finále seniorských lig České a Slovenské republiky za sezonu 2013-14 se odehrálo v sobotu 13.09.2014 v centru BNC Bratislava. Sešlo se zde 5 nejlepších týmů z ČR a 3 Slovenské, aby se pokusily získat čestný titul Best Senior team. Týmy si rozlosovaly pořadí pro rozlosování skupiny a následně se odehrály zápasy každého s každým. Dráhy byly připraveny modelem dlouhým 40 stop s olejem přes 23 ml., na který si bylo třeba zvyknout. Boje to byly někdy velice vyrovnané, často rozhodovala i jediná kuželka o zisku bodů. Body byly přidělovány 8mi bodovým systémem (hráč proti hráči 2, 1, 0 bodů, celkový součet týmu 2, 1, 0 bodů).

Po 4 odehraných zápasech se na čele skupiny se usadily české týmy Druhá míza a HPH. Závěrečné 3 hry ale dost pořadím promíchaly a definitivně se rozhodlo až ve zcela závěrečných soubojích. Celkem 34 bodů získaly dva české týmy – Druhá míza a ABB Vidlatá Seč, ale Druhá míza měla 20 kuželek lepší průměr, proto obsazuje 1. místo a ABB Vidlatá Seč 2. místo. O 2 body méně, tedy 32 bodů měly na svém kontě Veteráni Spiš a Veteráni Tatry, oba týmy ze Slovenska. I zde rozhodoval průměr a ten mluvil ve prospěch Spiše. 28 bodů získal tým HPH, kterému se ve druhé části základních her přestalo dařit a obsazuje tak 5. místo. Český Sever 1 s 24 body obsazuje místo šesté, Oldies team a Veteráni Slovfruit Košice se ziskem 20 bodů končí na 7. a 8. místě, opět rozhodl celkový průměr ze všech her.

Superfinále o konečné umístění se hrálo na 1 hru týmů, první s druhým o 1. místo, třetí se čtvrtým o 3. místo, atd. Druhá míza už v té chvíli věděla, že je první místo její, protože tým ABB Vidlatá Seč se souhlasem pořadatele herní den odehrála s náhradníkem a nemohla tak získat ocenění za pořadí.

Druhá míza potvrzuje svůj hezký den a vítězí, čímž se stává ve složení Vilkus, Pekár, Štochl, Stanishevskyi vítězem a získává tak vedle pohárů čestný titul Best Senior Team 2013-2014. Gratulujeme!

Boj mezi dvěma slovenskými týmy pro sebe získal o 7 bodů tým Veteráni Tatry ve složení Lendácky, Jurinyi, Kuziel, Šovčík a obsazuje tak celkové 2. místo, před třetím týmem Veteráni Spiš, který hrál ve složení Zoričák Rudolf, Debnár, Zoričák Anton.

Vítězné týmy obdržely speciální týmové poháry a malé osobní pohárky, zcela všichni hráči mezinárodního finále mají upomínku v podobě velké kovové plakety. Ocenění za nejvyšší hru dne získal Petr Pekár z týmu Druhá míza, jeho hodnota byla 267. Vůbec nejvyšší týmovou hru zahrála Druhá míza – 703, tj. průměr na hráče 234,33. Celodenní průměr má nejlepší Petr Pekár – 217,38, Druhá míza a Vladimir Stanishevskyi – 211,75. Titul Best Senior Team je tedy v nejlepších rukách...

První mezinárodní finále SBL proběhlo bez problémů, či obtíží a poznatky z něj budou využity pro případné korekce ve druhém ročníku, jenž se odehraje tentokrát v ČR v Pardubicích. Nicméně herní systém byl zajímavý, šance měly všechny týmy stejné a zápasů byl dostatečný počet na to, aby každý tým ukázal své možnosti a schopnosti.

Děkujeme všem týmům, hráčkám, hráčům za účast a předvedené pěkné a napínavé boje, děkujeme i centru BNC Bratislava za celý servis.

Výsledky, komentář, fotky byly zaslány i národním bowlingovým asociacím ke zveřejnění na jejich webových stránkách.

 

Za pořadatele: Milan Soušek, předseda ESBC CZ

Výsledky ke stažení

Fotky z akce jsou ve Fotoalbu - viz levé menu anebo TUDY přímo.

 

Na fotce dole je vítězný tým - Druhá míza, Praha, CZ

 dsc02087.jpg