Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tacl v posledním kole udržel 1. místo před HPH

18. 4. 2014

Tak, a boje seniorských týmů v základních ligových skupinách dneškem v premiérové sezoně 2013-14 skončily zde, v Ústí nad Orlicí. Skupinu po dlouhé přetahované nakonec vyhrává Tacl Letohrad s 59 body a průměrem téměř 568 před druhým týmem HPH, který zůstal o 4,5 bodu zpět a dosáhl průměru téměř 565. Tím je rozhodnuto o vítězi této ligové skupiny. Ale do finále SBL 8. května v Pardubicích jdou oba tyto týmy přímo. Další týmy se musejí porovnávat se všemi ostatními z celé ČR, zda jejich průměr bude mezi 6ti nejlepšími, kteří do finále bez ohledu na umístění v ligové tabulce postupují také. A zde vypadá hodně nadějně Dlouhá chvíle s průměrem přes 537. Jak to ale dopadlo, to je třeba prozkoumat v části Finále SBL 2013-14, kde jsou uvedeny podrobnosti a rozhodující statistiky.

V každém případě patří poděkování všem hráčkám a hráčům, kteří se zde v ústeckoorlické herně Radava pravidelně scházeli a bojovali o co nejlepší umístění.

Nejvyšší náhoty celé ligové skupiny dali Petr Tomášek a Blanka Hanusíková. Nejpřínosnějším hráčem skupiny pro svůj tým byl Jaroslav Morávek z Taclu, který vydoloval 31 bodů ze svých 42 zápasů.

Nejvyšší průměr má Jiří Hindrák (přes 209), ten ale odehrál jen pár zápasů. Dva nejvyšší náhozy jednotlivců zahrál Petr Tomášek z Taclu - 279 a 258, Nejvyšší hry týmu mají na kontě HPH, celkem 5 nejlepších výkonů, z nichž ten nejvyšší má hodnotu 668.

Tady je komentář rozhodčího závěrečného hracího dne nejen této ligové skupiny, ale celé SBL ligy ročníku 2013-14: V posledním hracím dni si vyměnily svá místa dva postupující týmy z této herny. Ligu vyhrál Tacl Letohrad před HPH, pohárek za třetí místo patří Dlouhé chvíli. Nejvyšší náhozy ligy měli Petr Tomášek a Blanka Hanusíková.

Výsledková listina ke stažení: SBL Ústí n.O., konečná výsledková listina

A zde odkaz na článek na ČBA stránkách: (zatím nezveřejněno)

Fotky ukazují jednak vítězný tým Tacl Letohrad a také majitele nejvyšších náhozů celé ligové skupiny - Petra Tomáška a Blanku Hanusíkovou.

1.-misto---tacl-team.jpgnejvyssi-nahozy-ligove-skupiny.jpg

 

Náhledy fotografií ze složky Ústí nad Orlicí