Jdi na obsah Jdi na menu
 


Po pátém kolo se tříbí situace

7. 3. 2014

Páté, tedy předposlední, kolo pražské skupiny SBL je už také minulostí. Nutno říci, že dosavadní lídři skupiny své pozice neopustili a mají tvrdě nakročeno do finále.

Vede Druhá míza s 23 body náskoku na druhé Rabbits Praha a 29 body na třetí LASCO Legend. Tyto týmy mezi sebou válčí o prvenství, ale náskok Druhé mízy se už zdá dostatečný. Nicméně ve hře je stále 35 bodů posledního kola a stát se může leccos...

Tyto týmy mají i nejvyšší průměry ve své lize, Druhá míza se blíží k hodnotě 600, což je úžasné. V jednotlivcích je na tom nejlépe Vladimir Stanishevskiy s průměrem přes 219. Hraje za Druhou mízu. Nejpřínosnějším hráčem pro svůj tým je Marcel Štochl, vydoloval 22 bodů z 28 zápasů. Za ním je ale smečka dalších, čekajících na jeho zaváhání. 

Dosavadní nejvyšší náhozy týmu drží Druhá míza, tedy přesněji řečeno 4 nejvyšší náhozy, v jednotlivcích vlastní 3 nejvyšší výkony již zmiňovaný Vladimir Stanishevskiy.

Do finále postupují z této skupiny dva přímo, ale pak ještě postupuje 5 týmů z celé ČR na průměr a zdá se, že by se tudy do finále mohly dostat i další týmy z Ovčína. Uvidíme, to rozlouskne závěrečné kolo.

Přidáváme i originální komentář rozhodčího: Ve čtvrtek 6.3. se na Ovčíně hrál 5. hrací den seniorské bowlingové ligy. Po dohrání všech čtvrtečních her se pořadí týmů nezměnilo, měnili se jen body a jednotlivé rozestupy mezi družstvy. Na 1. místě je tedy team Druhá míza ovčín se 143 body, který už má náskok na 2. mužstvo 23 bodů. Na druhém místě zůstali Rabbiti se 120 body a nepatrným odstupem na 3. team LASCO legend který za nimi zaostává o pouhých 5,5 bodu a má tedy 114,5 bodů. Na 4. místě je pak Oldies team s 97,5 body. Na pátém místě je team Family S 84 body. Na 6. míste jsou divoženky s 61.5 body, na 7. místě pak Chlapi od Botiče s 59 body a na 8. místě je team SPP - SENIOR s 20,5 body. Nejplatnějšími hráči byli Jan Rýdel (LASCO legend) a Josef Colon(Chlapi od Botiče), kteří získali 7 bodů ze 7mi zápasů. Nejvyšší nához si připsal Stanishevskiy Vladimir s náhozem 279. Nejlepší průměr pak mělo družstvo Druhá míza Ovčín s 597,28 body na jednu hru a patřil jim i nejvyšší nához, který čítal 697 bodů. Příští kolo se hraje 9.4.2014 na Ovčíně.

Zde je ke stažení Výsledková listina: Výsledky Praha, 5. kolo

A pro úplnost ještě proklik na článek na stránce ČBA: TUDY

Na fotce není nikdo jiný, než Druhá míza.

druha-miza---lidr-skupiny-praha.jpg