Jdi na obsah Jdi na menu
 


V Plzni SBL končí, do finále jdou Draci a Bowling Lucerna

3. 4. 2014

Plzeňská skupina se 6ti týmy dohrála svůj poslední, tedy šestý hrací den. Lídři se formovali již delší dobu a toto kolo jen potvrdilo jejich ambice. Do finále jdou přímo Draci Plzeň a Bowling Lucerna. Určitě je zajímavé, že Draci mají výrazně nižší průměr, než Lucerna, ale těžili ze zápasů body. A to je kritérium rozhodující. Tyto dva týmy se tedy připojují k dosavadním finalistům dne 08.05.2014 v Pardubicích. Na průměr sice postupuje z celé republiky 6 týmů, ale upřímně řečeno, další týmy z Plzně moc šancí nemají. Nicméně je to stále ještě otevřené...

Bodové odstupy týmů jsou vcelku výrazné. Většinu NEJ výkonů má na svém kontě Bowling Lucerna. nejlepším hráčem se stal Dalibor Dědič. Nejužitečnějším hráčem pro svůj tým pak Josef Šimlinger z Draků.

Děkujeme všem týmům, hráčkám a hráčům a těšíme se jednak na výkony plzeňských ve finále a jednak na sezonu SBL 2014-15.

Vše podstatné vystihuje komentář rozhodčího Standy Nejezchleba: Poslední hrací den v Plzni postihla hned 3 týmy velká „marodka“ ( Vyvolení, Košůtka a i Drakům chyběla nejlepší žena Hanka Pechmanová).

Přesto družstva Draků i Lucerny obhájila první dvě postupová místa na MČR.

I. místo získali Draci se 109,5 a 514,3 průměr

II. místo Lucerna 97,5 a 534,6 průměr

III. místo Dragouni 88,5 a 507,67 průměr

Dragouni budou muset čekat na postup, jak dopadnou výsledky v dalších regionech.

Nejúspěšnějším hráčem za celou soutěž byl Dalibor Dědič z Lucerny s průměrem 187,3. Nejúspěšnější žena Dračice byla Hanka Pechmanová s průměrem 179,8. Nejužitečnějším hráčem byl Pepa Šimlinger, který získal pro tým Draků 21 bodů. Všechna družstva obdržely poháry a všichni hráči krásné odznaky SBL.

Konečná výsledková listina: Výsledky Plzeň, 6. kolo, konečný stav

A ještě odkaz na článek na ČBA: TUDY

Fotografie z posledního dne vložíme ihned po zpracování. Prozatím tedy alespoň foto vítězného týmu Draci Plzeň:

draci-plzen.jpg

 

Náhledy fotografií ze složky Plzeň