Jdi na obsah Jdi na menu
 


Draci se vzdálili... že by závěrečný finiš?

19. 2. 2014

Pátý hrací den přinesl první novinku v tom, že nebude hrát tým Košutka, který sklátily choroby. Boj Draků a Bowlingu Lucerna o čelo tabulky to však narušit nemohlo. Padala vysoká čísla a vzájemné duely byly plné napětí. Přímý souboj lídrů, tj. Draků a Lucerny tentokrát pro sebe jasně utrhli Draci výsledkem 4,5:0,5 bodu. Byl to rozhodující trhák? To lze posoudit až po závěrečném kole skupiny...

Faktem je, že Draci mají náskok na Bowling Lucerna 7 bodů, které se dohnat ještě sice dají, ale to by dalo skutečně hodně práce. Třetí tým v pořadí, Dragouni, už mají na přímý postup ze skupiny šanci jen teoretickou. Nicméně stát se může leccos a dokud není zcela dobojováno, není nic definitivního.

Komentář rozhodčího k tomuto hracímu dni: 19.2.2014 proběhlo v Plzni v Lucerně 5. kolo seniorské ligy, ve kterém padlo hodně výsledů přes 200. Nejvyšší nához v ženách dosáhla 223 Hana Pechmanová, v mužích Petr Jelínek náhozem 222. V družstev měl nejvyšší nához tým Lucerny 603. Pořadí družstev se stále nezměnilo. Draci jsou na prvním místě a zvýšili náskok na 7,5 bodů před týmem Lucerny. Tým Lucerny také zvýšil náskok nad Dragounama  na 11 bodů, přesto  jsou Dragouni stále ve hře v boji o druhé postupové místo. V posledním kole je však ještě ve hře 25 bodů. Pátého kola se pro nemoc nezúčastnil tým Košutky, ale i týmu Lucerna chyběl pro nemoc jeden hráč.

Výsledková listina: SBL Plzeň, 5. kolo

Článek na stránkách ČBA: TUDY

draci-2014-01.jpg