Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z Pardubic jdou do finále 2 nejlepší týmy...

28. 3. 2014

Jako třetí v republice dohrála svoji základní skupinu právě tato Pardubicko-hradecká, nebo chcete-li Hradecjo-pardubická. Vlastně od začátku byly v čele dva týmy - Old Boys a ABB Vidlatá Seč. Postupně se vzdalovaly všem ostatním soupeřům a sváděly mezi sebou vyrovnané boje. Po závěrečných strajcích celé skupiny na čele stanul tým Old Boys s 11ti bodovým náskokem na druhý ABB Vidlatá Seč. Průměrově je na tom výrazně lépe Old Boys. Oba tyto týmy postupují do Finále SBL, jež se bude hrát 8. května v pardubickém centru. Gratulujeme!

Třetí místo obsazuje Tenping, ten již s trochu větší ztrátou průměrovou, i bodovou. Ocenění za umístění ve skupině obdrželi tyto 3 nejlepší týmy, nicméně to hlavní je Finále, a zde se bude hrát o ceny trochu jiné, včetně velkého Putovního poháru SBL.

Nejvyšší nához skupiny zahrál Petr Mráček (247) a Blanka Dušková (224). Nejlepší výkon týmu - rovněž Old Boys (653). Nejvyšší průměr jednotlivce drží Petr Mráček z Old Boys - přes 190. Nejužitečnější hráčkou skupiny se stala Anna Brokešová z ABB Vidlatá Seč, která pro svůj tým vydolovala celkem 28 bodů z 36 zápasů, které odehrála.

Komentář rozhodčího k hracímu dni: V posledním hracím kole SBL VČ  se již nic na prvních třech místech nezměnilo. Jen Spirit Casper zle dotíral a málem i předběhl na konečném  třetím místě  družstvo TENPING. Druhé místo získalo družstvo ABB VIDLATÁ SEČ . A nejlepším seniorským družstvem v VČ je pro ročník 2013/14 tým OLD BOYS . Nejlepší nához žen získala za 224 kuželek Dušková Blanka a za chlapy se pochlapil Mráček Petr 247. Pro příští ročník se již bude hrát zvlášť liga SBL V Hradci Králové a Pardubicích. Pokud se budete chtít dozvědět více o finále ČR Senioři navštivte stránky SBL nebo Czechbowling.cz. Ostatním týmům přeji ať to padá a co nejvíc družstev z VČ postoupí na průměr  do finále , které se koná v květnu 2014 na Pardubické herně. Loučka Michal

 

 

Výsledky konečného stavu základní skupiny: Pardubice-HK, 6. kolo, konečná tabulka 

 

Pro úplnost odkaz na stránku ČBA: zatím nezveřejněno

Fotky ze závěrečného dne byly vloženy do Fotogalérie.

Vítězové skupiny - Old Boys

 

Náhledy fotografií ze složky Pardubice-HK